Sari la conținut

recomandare magazin - comanda urgenta de pompa de apa F650GS


iridiu192
 Share

Postări Recomandate

Salut

 

Am o problema la F650GS, ieri a inceput sa curga pompa de apa. Kitul are codul 1512343451 si partea care ma incurca cel mai tare e ca nu il gasesc sa il cumpar pana pe 24 iulie cand trebuie sa plec pe motor din tara.

 

Am sunat la vreo 10 firme azi si la Contempo Brasov si Bavaria Bucuresti dar nu au pe stoc si nu pot garanta ca vine in 5 zile lucratoare.

 

Am zis sa intreb si aici ca poate stie cineva cum pot face sa gasesc kitul respectiv cu livrare mai rapida sau poate am noroc si stiti pe careva care are pe stoc.

 

Sper sa rezolv cat mai rapid.


» Post actualizat in 17 Jul 2015 09:42

am rezolvat. https://www.motobins.co.uk/bmw-parts.php?model=F%20Series&bikeref=F650ST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e urgent, urgent, am eu pompa de apa "pe stoc" ca sa zicem asa, adica am luat-o anu trecut ca mi s-a parut ca imi curge, dar deocamdata n-am schimbat-o.

 

Sunt din brasov. Te ajut cu placere daca ai nevoie urgenta!

Editat de ssminkly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru raspunsuri dar am comandat deja vineri deoarece peste weekend trebuia sa plec si nu aveam timp sa vad daca raspunde cineva pe site. oricum inca o data multumesc. :peace:

 

azi a ajuns la otopeni si a plecat spre brasov deja.

a fost 28 lire (177 lei) plus transport 16 lire (101 lei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut, intreaba la Autorolf pe Aurel Vlaicu. Timpul estimat ti-l vor da cam toti la fel pentru ca vine pe original kitul respectiv, din ce stiu eu.

P.S. acum am vazut ca esti din Bucuresti, scuze.

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte posibil ca din kitul de pompa de apa sa trebuiasca inlocuite doar simeringurile, caz in care gasesti simeringuri SKF la Badi, in Bucurestii Noi.

Daca e uzat si axul, o idee e sa ii scoti cu un dorn elicea din capatul axului, si sa faci unul identic la strung. Mai mult de 30-40 de lei nu are cum sa fie axul, iar perechea de simeringuri mai e inca 5-6 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte posibil ca din kitul de pompa de apa sa trebuiasca inlocuite doar simeringurile, caz in care gasesti simeringuri SKF la Badi, in Bucurestii Noi.

Daca e uzat si axul, o idee e sa ii scoti cu un dorn elicea din capatul axului, si sa faci unul identic la strung. Mai mult de 30-40 de lei nu are cum sa fie axul, iar perechea de simeringuri mai e inca 5-6 lei.

simeringurile alea sunt identice cu cele oem? eu am gasit dar fara buza pe ambele parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grija sa nu crapi pinionul de plastic sau elicea ca stici mai mult decat e cazul (motorul va ramane fara racire in mers, strica garnitura de chiulasa, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K.

Mulțumesc.

Așa am sa procedez.

» Post actualizat in 09 May 2017 06:42

Salutare.

Mai aplec la voi.

Un termostat f 650 gs.

Am constat ca nu îl are moto deloc.

Sau înlocuitor de mașină.

Mulțumesc

» Post actualizat in 09 May 2017 10:37

Am dat la făcut 2 buc ax pompa apa.

Acum merg după semeringuri.

Mulțumesc pt sfaturi.

Rămâne cu termostatul sa obrezolv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K.

Mulțumesc.

Așa am sa procedez.

» Post actualizat in 09 May 2017 06:42

Salutare.

Mai aplec la voi.

Un termostat f 650 gs.

Am constat ca nu îl are moto deloc.

Sau înlocuitor de mașină.

Mulțumesc

» Post actualizat in 09 May 2017 10:37

Am dat la făcut 2 buc ax pompa apa.

Acum merg după semeringuri.

Mulțumesc pt sfaturi.

Rămâne cu termostatul sa obrezolv.

merge de masina...cred ca de polo...a facut cineva un filmulet. pe la min 1.05 vezi exact :

daca ai vriun ax in plus m-as abona si eu la unul. de simeringuri ce ai facut? eu am dakar din 2000 , oare sunt compatibile?

Editat de Gabitza_Bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie mare - omul omite un pas important - aerisirea instalatiei. pe partea dreapta - sus pe chiulasa este un surubel aerisitor. La modelele pana in 2003 e aerisitor pe bune, la cele dual spark e un surub chior. se desface in timp ce torni apa in radiator si strangi de furtune, pentru a te a sigura ca ai chiulasa plina cu apa. Altfel - buba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne tii la curent daca a reusit sa faca axul identic si cat a costat. Poate o sa primeasca mai multe comenzi :cheers:

Si ce fel de otel foloseste.

Editat de george13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge de masina...cred ca de polo...a facut cineva un filmulet. pe la min 1.05 vezi exact :

daca ai vriun ax in plus m-as abona si eu la unul. de simeringuri ce ai facut? eu am dakar din 2000 , oare sunt compatibile?

Pe aceeasi linie: piese de masina care se potrivesc la motocicletele noastre. Vazusem pe aici acum ceva vreme o discutie despre o pompa de benzina ce se potriveste la BMW F650 GS. Nu mai gasesc postarea.

Parca era de Dacia Supernova sau Solenza?

Mai stie cineva despre care e vorba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat 100 lei pe 2 buc ax.Plus o cinste la băieții de la rectificat.

12 lei semering.

mai ai vriun ax gata de montare?

simeringurile care vin pe ax de unde le-ai luat? sunt ca cele originale cu buze pe ambele parti? am cautat si eu la simeringerie si au gasit baietii cumva la fel dar cu buza doar pe interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...