Sari la conținut

KTM Duke 125


Armand241097
 Share

Postări Recomandate

Buna, am permis categoria A1 de mai bine de o luna ( cu toate ca imediat fac 18 ani, dar nu mai puteam astepta ) . Detin KTM Duke si as dori sa imi spun parerea sincera despre motocicleta. In primul rand, am luat-o cu 5700 km, iar acum ( dupa 4 saptamani de rulaj continuu ) are 6600 km .

 

PROS:

Din punct de vedere estetic, este una dintre cele mai frumoase motocicliete de 125cc !!! Computer de bord electronic, o multime de senzori etc, chiar au facut treaba buna in privinta asta.

Are un consum mediu de 3.5l/100km , aici bineinteles depinde de modul cum conduceti.

Nu se incalzeste foarte tare. Racirea pe apa isi face treaba.

Nu are caroserie mare, dar nici mica! Arata ca o motocicleta, si te poti strecura printe masini cu usurinta.

Fiind naked, este foarte manevrabila.

 

CONS:

Am crezut ca e doar la mine, dar are unele probleme cu cutia de viteza. La mine cel putin, punctul mort, este foarte greu de atins in timp ce stau pe loc. Din mers este mai usor.

Este foarte scumpa, eu am scapat ieftin cu ea ( 5700 km, all stock - 2400 euro din Italia ). Un model 2012~ ( fara ABS ) cu toba sport, handguards, alarma, stickere KTM racing, ar putea ajunge la 3200 euro lejer.

Piese scumpe...

 

In rest, este o motocicleta perfecta pentru plimbari, oras, distractie. Mai ales pt inceput. Fac A2 imediat, dar raman tot pe Duke pana ma simt pregatit de ceva mai mare.

Imi pare rau daca nu este o descriere foarte buna, dar sunt inca la inceput la capitolul " motociclete " .

Si ca sa va faceti o idee despre caroserie, eu am 1.86 .

 

post-87717-0-65944900-1437405079_thumb.jpg

post-87717-0-33942400-1437405189_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina!

 

Si mie mi-a stat capul la 390 duke, care e in mare aceeasi moto. Rar vezi moto de capacitate mica cu atatea dotari. Furca Usd, frane radiale, Led's etc. Sa o folosesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ia si o casca full face ;)

am o casca full face, dar e ceva porcarie dinasta care mi-am luat-o pentru scoala de soferi. Zilele astea vreau sa imi cumpar un LS2 Magnum 433, enduro. In seara aia m-am postit si eu putin cu casca unui prieten si cagula aia

» Post actualizat in 25 Jul 2015 21:21

Faina!

 

Si mie mi-a stat capul la 390 duke, care e in mare aceeasi moto. Rar vezi moto de capacitate mica cu atatea dotari. Furca Usd, frane radiale, Led's etc. Sa o folosesti sanatos!

caroseria e exact la fel la 390 ca si la 125. ti-am vazut motorul, eu zic ca e mai fain decat un Duke 390. Dupa cum am spus...overpriced. Imi plac mult Triumphurile, e un Bonneville la noi in Arad si mereu imi intorc capul dupa el. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

 

caroseria e exact la fel la 390 ca si la 125. ti-am vazut motorul, eu zic ca e mai fain decat un Duke 390. Dupa cum am spus...overpriced. Imi plac mult Triumphurile, e un Bonneville la noi in Arad si mereu imi intorc capul dupa el. Bafta!

 

Am facut test ride pe Bonnie insa nu m-a dat peste cap. Motocicleta e o legenda, da, insa nimeni nu o cumpara pt perfornanta ci pt look.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...