Sari la conținut

accident arges 27.07.2015


bboytyby
 Share

Postări Recomandate

pai in loc de smen cu drum cu denivelari... nu mai bine reparam drumul?

zic si eu...

 

da na, semul costa 50 de roni la producator, cineva destep il cumpara cu 5 000 de roni pe contract si mai iese un ban de buzunar.

intre timp se cer bani de drum care-s bani de vila si masina...

si noi gasim semne de genul:

drum cu denivelari

atentie sector lipsa parapeti

etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fiu avocatul diavolului, am si eu parte de drumurile proaste de prin Arges, dar crezi ca reparatia e mai ieftina? (logistic si birocratic dureaza mult pana poti sa te apuci de o reparatie) poate semnul ala pus acolo a salvat alti motociclisti care au reactionat corect si au scos mana din gaz... problema e ca multi conducatori aleg sa le ignore si urmarile se vad si in zone unde asfaltul e perfect. eu raman uimit sa vad in aceeasi curba, cu asfalt impecabil, semnalizata cu punct negru, limitare de viteza 40, panouri de curba periculoasa, etc parapeti si garduri rupte si indoite, cum sunt schimbate in 2 zile iar sunt botite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , asa e mai ieftin decat sa le reparam - plus de asta ,se pune la incercare vigilenta participantilor la trafic,pe drum drept te apuca somnul - nu ca ar fI motoristi care motaie - .Dar ce parere aveti de al doi-lea accident?l-o lovit pe motorist si nici macar nu a oprit !Riderul e bine merci,o scapat cu sperietura ,iar conservarul las,a fost identificat si este juedcat pentru fuga de la locul faptei.Asa ,daca oprea ,poate o dadeau la pace,si daca nu,sigur " iesea"mai ieftin decat acu.Ma intreb ,cum dracu sa ai inima sa lasi pe unul ce vezi ca l-ai doborat ?Te gandesti,poate l-am omorat ,poate are nevoie de ingrijiri,........poate maine ,m-i se intampla mie,sa fiu lovit? Ce om (cuvant urat)!

Editat de dacii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,pe drum drept te apuca somnul - nu ca ar fI motoristi care motaie

io! prezent. pe A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacii, on 29 Jul 2015 - 17:47, said:

Da , asa e mai ieftin decat sa le reparam - plus de asta ,se pune la incercare vigilenta participantilor la trafic,pe drum drept te apuca somnul - nu ca ar fI motoristi care motaie - .Dar ce parere aveti de al doi-lea accident?l-o lovit pe motorist si nici macar nu a oprit !Riderul e bine merci,o scapat cu sperietura ,iar conservarul las,a fost identificat si este juedcat pentru fuga de la locul faptei.Asa ,daca oprea ,poate o dadeau la pace,si daca nu,sigur " iesea"mai ieftin decat acu.Ma intreb ,cum dracu sa ai inima sa lasi pe unul ce vezi ca l-ai doborat ?Te gandesti,poate l-am omorat ,poate are nevoie de ingrijiri,........poate maine ,m-i se intampla mie,sa fiu lovit? Ce om (cuvant urat)!

simplu, care inima, vrea sa te dea jos, apoi poate si daca isi da seama acasa, daca ... era s-o patesc sapt. trecuta inainte de Baia Sprie, (drum lat, nou, loc gramada) fiindca ii faceam semn uneia sa ma depaseasca fiindca statea de cativa km buni la 30 cm in spatele meu, la 80-90 km/h prin localitate (fugeam de ea ca o vazusem turbata in benzinarie, intuitie, degeaba nebuna m-a ajuns ...) ... si cand a trecut totusi, (o vaca cu trei adolescenti in masina) a franat brusc in fata mea si au inceput toti sa urle la mine si sa-mi arate degete ... incredibil, mi-a taiat si cheful de scandal, de 112 si altele ... era o "mama football" (pt. cei care stiu filmul cu Tom si Jerry) de vreo 1.60 m care se lua astfel de un "big bad biker" sa zicem doar, pe un chopper care face ca dracu' de tare ... am scapat cu o frana zdravana si cu blocarea rotii spate, aia anuala :)))))), noroc cu frana fata si cauciucul nou nout :)

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...