Sari la conținut

Kronstadt Bikers MC Moto Party VIII + SPP


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daa,pt mine si cativa prieteni a fost cam un fiasco total.Nu ma asteptam k asa intrunire sa nu avem concursuri .am adus 2 colegi noi care abia asteptau sa vada ce le povesteam eu de la intilnirile trecute.Au plecat dezamagiti si nu cred k am sa i mai conving sa vina si la anul,drep care cred k si eu lipsesc.Am incercat sa fac un tur cu restul familiei mele prin camping sa admire si ei motoarele dar m-am lovit de :CINE INTRA PLATESTE,precizez k ei nu au de a face cu motociclismul eu deja eram campat acolo,este a 5 cea editie cnd vin.Vroiam sa si mancam ,bem etc,Dupa multe rugaminti au dat ,sec: 20 minute.k la vorbitor.Ar mai fi de spus dar ma opresc aici si ma bucur pt ceilalti care sau simtit f bine.Numai bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult mai slăbuță ca anul trecut. Pe lângă partea cu concursurile, toaletele iarăşi deplorabile, băutura nediversificată şi puțină.

Ahoi!

Din punctul tau de vedere presupun :P

Sa nu imi zici ca nu ti-au placut alunele cu care te-am servit (daca nu ma inseala memoria) dupa ce le-am cersit de la @Taurus ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am vrut sa mai zic nimic de restul ,dar ati spus voi mai sus.ma crede ti k nimeni nu se sesizeaza de treaba asta?O sa i doara la banana de ce am scris noi aici si ne mai si zic una alta.Poate ,poate da domnu sa citeasca si ei si intradevar sa analizeze si sa schimbe multe, multe.Cate probe de concursuri nu se puteau face,in trecut la 12 noaptea era proba de turat motoarele,pff mama ce frumusete.Schimbati,schimbati, schimbati tactica de "zbor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au stat 2 nopti si cu priteeni e clar ca a fostfain dar nu totiai putem asa, avem si alte lucruri de facut. Am vrut sa mancam ceva si evident ca nu ne-au lasat. Rusine Kronstadt bikers ca va purtati asa cu motociclisti batrani din Brasov si cu pilotii de enduro care au asiguat un spectacol putin mai sus. Data viitoare o sa cerem si noi taxa ca sa intrati in zona de concurs. Ma intreb ce ar fi zis Bera de asta dar di pacate el nu mai e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord, nu pe mine m-ai servit cu alune, dar sa stii ca nu stricau in meniu. :))

@Taz, da. Si chiar de vineri.

 

Stiu ca lumea se gandeste la faptul ca evadeaza intr-un weekend si uita de tot, insa, e putin deranjant sa le vezi pe toate doamnele si domnisoarele frumos aranjate si viberi seara deja wc-urile la 6 seara sa fie pline de voma, pişu şi caca pe langa. Iointeleg ca uitati de toti, dar si la un asa diametru sa dai pe langa?!

Oricum, noroc s-a avut cu langosii unguresti de la poalele cetatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord, nu pe mine m-ai servit cu alune, dar sa stii ca nu stricau in meniu. :))

@Taz, da. Si chiar de vineri.

 

Stiu ca lumea se gandeste la faptul ca evadeaza intr-un weekend si uita de tot, insa, e putin deranjant sa le vezi pe toate doamnele si domnisoarele frumos aranjate si viberi seara deja wc-urile la 6 seara sa fie pline de voma, pişu şi caca pe langa. Iointeleg ca uitati de toti, dar si la un asa diametru sa dai pe langa?!

Oricum, noroc s-a avut cu langosii unguresti de la poalele cetatii.

Domnisoarele si doamnele fac asta??!! :crack: Cred ca te-ai exprimat gresit :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut vin de crama la mine..am luat un sfert de porrc din Rasnov constand in sunculite si toba..cateva scaune si cativa prieteni langa mine si reteta a fost de succes maxim..putin mi a pasat ce drac au oferit organizatorii.. intrunirile moto reprezinta o stare de spirit..nu simt pragmatic sau alte d astea. m am simtit perfect cu prietenii , vinul si porcul feliat:)))..si am stat doua zile!. reprosez organizatorilor ca n au adus in incinta intrunirii cateva-multe fete cu suflet ales care sa ne ofere afectiune!:))))..eu tanjesc dupa asa ceva..IceLord..tu nu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am strigat ATENȚIUNE VREM AFECȚIUNE! Dar chemarea a fost în van. Poate data viitoare, oricum când am spart alune au apărut 3 doamne, domnișoare :)) Nu ai fost pe fază domnu mafiot! Eu am primit afecțiune anii trecuți, anul asta prea puțin 😎

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, eu m-am fofilat la intrare... ce dreaqu, am facut blatul la CFR atata vreme si n-am invatat nimic :))))

lume multa, balamuc, deh, ca la intrunire... Berea pe jetoane... oooopaaaa, ne-am emancipat, mancare n-am servit ca la tabara de enduro era moka.

muzica ok, ceva pasaret era p-acolo sa iti clatesti ochiu... bah, da locatiaaa.... cum dreaqu au dormit aia de au avut cortu-n panta n-am inteles...

 

aaaa, si inca ceva: il apucasera pe un ilustru maestro cantarile(cel putin asa credea el saracu... ca voce n-avea!!) pe la ora 3. cand a vazut el ca nu mai merge cu interpretarea a inceput sa zbiere in microfon "puie la gabori"... sinistru de intelligent as zice. daca nu si-a scrantit vre-un picior mare minune, ca toate "puile" zburau in directia lui atat din tabara de enduro cat si din tabara de "roakeri" cum am botezato eu :)

 

in partea halalanta, ne-a disperat ala cu muzica house... nu era rea, dar o dadea atat de tare de nu te mai intelegeai la juma' de metru, trebuia sa citesti pe buze !

 

cu bune cu rele sa ne vedem la anu' !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa facem zeci de comentarii aici despre ce a fost rau ,k de bun nu avem ce spune si o sa vedeti k nu intra nimeni din stafful lor sa spuna; ne cerem scuze pt aia ,pt aia, etc.vom vorbi la luna .asa k mi am adus aminte si parca ma eclipsat cnd am vazut 2 carnati de plescoi de 10 cm lungime unul la 7 lei,paine 2 feliute 1leu care aia tb gratis la mici si altele..precizez clar ,nu am venit sa mananc de pomana,sau pe spatele cuiva.multumesc domnului stau binisor,dar nici nu vreau o asa japca.nu pot abtine sa nu comentez sunt asa de contrariat ,fustrat cum vreti sa i spuneti, pe tema asta din cale afara. numai bine dragi motociclisti.


» Post actualizat in 09 Sep 2015 07:57

O sa facem zeci de comentarii aici despre ce a fost rau ,k de bun nu avem ce spune si o sa vedeti k nu intra nimeni din stafful lor sa spuna; ne cerem scuze pt aia ,pt aia, etc.vom vorbi la luna .asa k mi am adus aminte si parca ma eclipsat cnd am vazut 2 carnati de plescoi de 10 cm lungime unul la 7 lei,paine 2 feliute 1leu care aia tb gratis la mici si altele..precizez clar ,nu am venit sa mananc de pomana,sau pe spatele cuiva.multumesc domnului stau binisor,dar nici nu vreau o asa japca.nu pot abtine sa nu comentez sunt asa de contrariat ,fustrat cum vreti sa i spuneti, pe tema asta din cale afara. numai bine dragi motociclisti. Asa k uitasem, sa inteleaga si domnii organizatori k am avut camera rezervata din MARTIE pt intrunirea din 5-6 septembrie,deci vin cu placere nu asa de dragu de a ma plimba .stima pt toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta am lipstit dupa trei sau patru participari consecutive. Personal imi placea intrunirea lor(defapt atmosfera care se creeaza datorita publicului). Ca iau 25 de lei si nu ofera nimic in afara de o atitudine rece nu-i tocmai o noutate. Probleme cu budele au fost si la alte intruniri. E ceva normal in Romania sa calci in rahati la festuri moto. Atitudinea ,,cui nu-i convine sa nu mai vina''. Nu e cea mai potrivita dpmdv. De multe ori, mai bine iti strangi un grup de prieteni si o tai intr-o campie la marginea padurii daca vrei bauta. Nu trebuie sa platesti neaaparat bir cuiva ca sa socializezi. Sa auzim de bine!

 

Care-i faza cu muzica House? :nono:

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Din punctul tau de vedere presupun :P

Sa nu imi zici ca nu ti-au placut alunele cu care te-am servit (daca nu ma inseala memoria) dupa ce le-am cersit de la @Taurus ?

Nu ai cersit, ai primit cu prietenie de la " un om cu inima mare" ...

sau " un om mare cu inima " ... ceva de genul ... :hug:

 

salut pe toti cei cu care am avut placerea de a bea un pahar !!

» Post actualizat in 09 Sep 2015 14:28

buna - rea , cum o fi fost intrunirea asta , se pare ca e ultima pe anu' in curs, asa ca ...

sa ne bucuram ca am fost si ne-am vazut sau re-vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, eu m-am fofilat la intrare... ce dreaqu, am facut blatul la CFR atata vreme si n-am invatat nimic :))))

lume multa, balamuc, deh, ca la intrunire... Berea pe jetoane... oooopaaaa, ne-am emancipat, mancare n-am servit ca la tabara de enduro era moka.

muzica ok, ceva pasaret era p-acolo sa iti clatesti ochiu... bah, da locatiaaa.... cum dreaqu au dormit aia de au avut cortu-n panta n-am inteles...

 

aaaa, si inca ceva: il apucasera pe un ilustru maestro cantarile(cel putin asa credea el saracu... ca voce n-avea!!) pe la ora 3. cand a vazut el ca nu mai merge cu interpretarea a inceput sa zbiere in microfon "puie la gabori"... sinistru de intelligent as zice. daca nu si-a scrantit vre-un picior mare minune, ca toate "puile" zburau in directia lui atat din tabara de enduro cat si din tabara de "roakeri" cum am botezato eu :)

 

in partea halalanta, ne-a disperat ala cu muzica house... nu era rea, dar o dadea atat de tare de nu te mai intelegeai la juma' de metru, trebuia sa citesti pe buze !

 

cu bune cu rele sa ne vedem la anu' !!!

ai fost vazut, cum iti spuneam si pe fb, stai linistit. numa' ca n-am fost sigur, ca sa vin sa te trag de maneca si sa-ti plantez o bere in instalatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai cersit, ai primit cu prietenie de la " un om cu inima mare" ...

sau " un om mare cu inima " ... ceva de genul ... :hug:

 

salut pe toti cei cu care am avut placerea de a bea un pahar !!

» Post actualizat in 09 Sep 2015 14:28

buna - rea , cum o fi fost intrunirea asta , se pare ca e ultima pe anu' in curs, asa ca ...

sa ne bucuram ca am fost si ne-am vazut sau re-vazut

Te astept pe la Gheorgheni, te invit la o cafea sau un ceai. Orice ai placere, mai ales ca acuma ai nr.meu de telefon.

Cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim tuturor celor prezenti la petrecera cu editia numarul 8.Au fost si bune si rele dar cel mai important este ca s-a terminat cu bine si lumea (in cea mai mare parte a ei) s-a simtit bine si vremea a tinut cu noi.Pentru cei care s-au simtit tradati, inselati sau nedreptatiti ca au platit 25 de lei la intrare si nu au primit decat o bucatica de ceapa cu slana si un deget de palinca nu putem decat sa ii rugam respectuos sa nu mai vina la aceasta petrecere.Mancarea stim ca n-a fost nici cea mai ieftina si buna (nu o facem noi si nu putem controla- desi ne-am dori- meltenismul si lipsa de cuvant din Romania - nu iese intotdeauna asa cum bati palma initial...sunt comercianti, nu bikeri), toaletele nu au fost cele mai curate si functionale (locatia este neamenajata de ceva ani si o inchiriem asa cum este desi ne-am dori alta mai mare si mai curata - poate o vom schimba dar atunci vor aparea alte probleme), anul acesta, din lipsa de participanti nu am avut concursuri (nu poti face concursuri cu 3 inscrisi) etc...Una peste alta ne-am dat toata silinta ca lumea sa se simta bine cu modestele resurse pe care ni le ofera acel spatiu.Cei care vor trupe, homar, caviar si intrare moca sau similara cu a noastra sunt rugati sa mearga unde le pofteste sufletul lor ca din fericire avem de unde alege.Am anuntat de le inceput pe eveniment ca intrarea va fi 25 de lei si veti primi NIMIC..cei care vin de 8 ani la noi cunosc conceptul si le multumim ca ne sustin.Acest mesaj nu este o justificare ci o promisiune ca daca vreo margareta sensibila, nemultumita, inselata sau pacalita mai apare la poarta noastra si nu ne spune pe loc ceea ce o deranjeaza o sa-i uram din acest frumos sfarsit de intrunire mult asfalt uscat si sa ne mai calce pragul cand il vom chema noi. Va multumim pentru atentie...Respect tuturor celor care ne sustineti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opaa ,hopa penelopa. uite ma k au iesit la rampa.Bun asaaa. Sa o luam pe rand.Cine va baga pe gat sa i acceptati pe cei care aduc mancarea?politic?nu cred,cautati voi pe altcineva .La MAN in neamt a fost mancare super buna si pret bun ,deci multumiti toti oamenii. Nu intru in amanunte si cu alte intruniri k au f multe,dar asta mia venit acum in minte.Asta e singura unde e japca pe fata,daca ar mai fi as spune k dreptul la replica nu mi l ia nimeni si spun realitatea.Cu intrarea treaca mearga ,na ,si la altele se mai plateste.Locatia? pai cnd sti k vin 4-500 de nebuni te duci frate si te ocupi de tot ce este acolo k ai un an de zile la dispozitie sa pregatesti,sau daca mai functioneaza pe timpul anului cu o luna inainte faci bec .KKk 500 ORI 25 LEI eheee.da cu virgula si avem de unde plati o echipa sa faca ce trebuie.Nu sunt margareta sensibila k stiu cu ce se mananca intrunirile moto,dar am dezamagit niste motoristi care le plac intrunirile si cnd au vazut ei ,,,nimic" ce sa le mai zic .Eram convins 100% k ne da ti cu flit celor care vom scoate capul si comentam,dar poate de aici intelegeti ce ar tb facut sa i multumiti pe toti in mare parte.Noapte buna si face ti ceva sa vina toti cu placere.Numai bine si un sfarsit de an asa cum va doriti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

500*25=12500lei. Cu banii astia achiti meniul(nu unul stralucit) pentru 60-65 de persoane la un botez. Nu iau partea nimanui, dar acea taxa de intrare este potrivita pentru ce s-a oferit. Vrei calitate platesti, sau aduci de acasa si nu te mai plangi ca o ta*fa mica pe forum(nu ma refer la nimeni anume). Sa angajezi un staff pentru 500 persoane+costuri logistica+mancare+bude curate+brazilience din piz*da carora poti bea palinca ar implica fara doar si poate costuri mult mai mari. Si la carciuma daca te duci unde este 3 lei pe un mic si 6-7 lei suc/bere cat consumi de 25lei? Si nu ai motoare,oameni, peisaje, drame, telenovele live etc etc etc. 8.95 lei cel mai ieftin pachet de durex si 45 lei o centurista la vreo 75kg. Zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai capcaunule, banii de intrare nu asigura consumatia, nimeni nu avea pretentia sa fi mancat din banii aia. Si nimeni nu s-a plans de pretul platit. Altele-s bubele. Dar sa uram la randul nostru mult asfalt uscat organizatorilor si sa-si gaseasca prosti si la anul (ca vad ca ne-au cam luat de prosti pe astia care am tot venit in anii precedenti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capcaun sau nu, una peste alta trebuie sa realizezi faptul ca te duci la astfel de evenimente deoarece de unul singur NU POTI aduna 100-200-500 de oameni intr-un singur loc, oameni cu interese comune, cu motoare, picioare de lemn si bile pe p*la(decat daca apari cu RIP pe forum si vin motoristii calare cu tine pe ultimul drum). Evenimentele sunt o simpla scuza sa pleci de acasa pe motor la mama dracului, sa intalnesti oameni noi cu care sa schimbi niste idei, sa-ti creezi amintiri, sa uiti de munca, etc. Acum toata lumea vrea si cu p*la-n c*r si cu sufletul in rai. Daca nu interesa pe nimeni label-ul (Kronstadt, MAN,w/e), oamenii ar fi trebuit sa se organizeze singuri prin munti, mare, paduri....se cacau pe unde apucau si mancau ce aduceau.Dar vezi tu multi vor stapila-n frunte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...