Sari la conținut

Accident Bucuresti


yonustelystu1992
 Share

Postări Recomandate

http://www.ramnicpress.ro/stiri-locale/stiri-din-ramnicu-sarat/actualitate/1169-tanar-din-ramnicu-sarat-decedat-intr-un-accident-de-motocicleta-in-capitala. Daca stie careva mai multe detalii, sunt mai multe variante. Si ca sa vezi ironia sortii

» Post actualizat in 04 Aug 2015 19:50

Pacat se el si mult prea tanar...Dumnezeu sa-l ierte, era cu cel mai bun prieten al lui pe motocicleta...

post-73477-0-98339700-1438716569_thumb.jpeg

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu prea cred..

bine poti fi ironic, ii cunosc pe ambii si erau ca fratii....stii cum e la 22 ani nu poti gandi ca un matur, si eu imi iau cel mai bun prieten cu mine mereu aproape dar nu merg cu viteza prin Bucuresti, am cazut cand eram singur si m-am lecuit Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Yonut, daca zici ca te-ai lecuit, de ce mai iei pasageri? Nu trebuie sa ai tu viteza...ci nenorocitul care se uita dupa fuste sau da mesaje sau numara banii la volan. Dumnezeu sa-l ierte!

inteleg asta dar in unele cazuri un refuz se intelege altfel....oricum nj sunt amator de plimbat pasageri si demonstrat ceva, daca ma roaga cineva sa-l iau cu mine, il plimb nu-l omor..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte! Poate prietenii lui vor invata ceva din aceasta tragedie ... in Bucuresti se poate sa o patesti si daca nu e implicata o masina care face ceva neregulamentar ... cand vad motociclisti mergand tare prin oras pot doar sa ma gandesc la multitudinea de capcane: gropi, denivelari, canale, marcaje, ulei, antigel, caini, pietoni tampiti, etc. Acest fapt cuplat cu: gardulete, copaci, stalpi, parapeti, masini parcate, etc poate duce foarte usor la o tragedie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma accidentul unde si cum s-a petrecut?

Zona, tipul de motocicleta si alte detalii de genul?

tocmai asta intrebam si eu in topic daca stie cineva ceva, vrei sa iti zic sutele de povesti de pe facebook?....tocmai ce a postat pe 12 iulie ca s-a lasat de pasiunea asta motivul fiind ca tine la viata lui, a imprumutat o motocicleta pentru o tura doua ture si uite ce a iesit....Cat despre motocicleta am vazut ca a pus o poza pe 31 iulie cu un suzuki de prin 90 zic eu, ceva touring cu doua faruri rotunde...nu stiu exact modelul...

 

» Post actualizat in 05 Aug 2015 07:54

Avea permis ?

din cate stiu eu nu, dar vreau sa ma abtin de la comentarii deoarece l-am cunoscut personal, din cate imi aduc aminte mergea cu o yamaha r125 cat timp a fost la liceu..

» Post actualizat in 05 Aug 2015 08:03

Am gasit poza pe internet cu motocicleta, este vorba de un gsxr modelul vechi de prin 90....

» Post actualizat in 05 Aug 2015 08:08

uite un link, asta este motocicleta..http://www.dcnews.ro/buzoian-mort-intr-un-accident-de-motocicleta-in-bucure-ti_481646.html

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat pentru o viata irosita aiurea.

Ceea ce nu vor unii sa inteleaga e ca adunaturile de genul Victoriei sunt accidente pe cale sa se intample. Cine se invarte in cercuri de genu' si are putina minte ar trebui sa faca un pustiu de bine sa le explice si celor mai necopti ca e pacat sa mori ca prostu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zice la ziar....

au astia la variante...si eu tot varianta asta o stiam ca a cazut si a dat cu capu de asfalt...pe alt site zice ca a intrat in pom.....sunt multe variante motiv pentru care am si deschis topic, cunoscand persoana macar vroiam sa stiu varianta adevarata....oricum este clar ca a avut viteza si a fost vina lui...

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca, din cate zici, nu avea permis si se afla pe motocicleta nu e tot vina lui? de fapt prima. ca daca nu se urca pe motocicleta, nu avea viteza mare.

deci trecut si asta la fara permis. motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca, din cate zici, nu avea permis si se afla pe motocicleta nu e tot vina lui? de fapt prima. ca daca nu se urca pe motocicleta, nu avea viteza mare.

deci trecut si asta la fara permis. motociclist

nu am zis nicaieri cuvantul motociclist, am intrebat daca stie careva detalii despre accident....am auzit foarte multe variante diferite inclusiv la stiri, 3 variante am vazut pana acum pe diferite site-uri....nu vreau sa dau cu parul, nu stiu 100% daca avea permis pot fi doar vorbe, asa ziceau 2 cunoscuti ca nu ar fi avut, ti-am zis ca banuiesc ca nu are doarece ne-am intalnit acum 5 - 6 ani cand avea un yamaha de 125 daca tin bine minte, de atunci nu l-am mai vazut niciodata pe motocicleta si nici la plimbari cu noi nu venea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca cei fara permis mor din cauza teribilismului . In 90 % din accidentele celor fara permis , riderii au murit .

foarte bun ce ai remarcat, nu stiu cate accidente am vazut pe anul acesta sau in general sa nu aibe permis si sa traiasca si dupa...inseamna ca nu merg foarte mult cu motociclete sa vada cat de usor poti pierde controlul ca sa fie mai precauti a 2 -a oara, iar cand prind ceva pe mana automat tras de gaz la maxim ca nah, nu pot sa ma intorc sa zic am mers doar cu 100...este una dintre variante ai este cat se poate de reala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca nah, nu pot sa ma intorc sa zic am mers doar cu 100...

pic de respect... doar 100...

da asta "boala" generala...

cati cai are? doar atatia? pai a lui nustiucine are ...

cat merge? doar atata? pai nustiucine a mers ...

asta este, vanatoarea de senzational si hybrisul personal.

ce nu inteleg deloc este mandria pentru realizarile altora. dar aia e alt capitol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic eu exact cum a fost cu accidentul de mai sus, baiatul decedat imi era foarte bun prieten, pacat de el Dumnezeu sa il ierte dar si-a facut-o cu mana sa. Cei 2 prieteni de altfel nedespartit, nu poseda niciunul permis moto(doar auto) si s-au gandit ei pe la ora 23-00 sa bage moto intr-o duba si sa se duca undeva pe la iesire din Buc intr-un cartier rezidential care e in constructie sa se dea cu moto, s-au urcat amandoi pe moto, bineinteles fara casca niciunul si intr-o mica curba a pierdut controlul mobrei intrand in bordura unde i-a aruncat pe amandoi, pasagerul din ce am inteles doar cateva copci la cap, iar conducatorul din ce am inteles a dat cu capul de o bordura de i-au ramas acolo creierii, nici vorba de echipament de protectie.

Pacat de el si de tineretea lui ca era baiat super descurcaret dar si-a facut-o cu mana sa, chiar vorbeam cu el de ce nu da de permis si sa isi ia motor si mereu imi zicea ca nu isi ia ca el o sa moara daca are moto si uite ca de ce i-a fost frica de aia nu a scapat, maine sunt funeraliile, inca nu imi vine sa cred cele intamplate nici acum :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...