Sari la conținut

circulatie pe podul peste dunare


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Cum spre prezinta circulatia pe pod, caci pe 22august la 1 noaptea o sa traversez. Oare e aglomerat? Am inteles ca iar se lucreaza la pod.

 

Ma puteti ajuta cu niste informatii?

 

Mi-a spus cineva caruia i-a spus altcineva ca a petrecut 5 ore la traversare si mi se pare exagerata

 

Multumiri anticipate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e situatia..chiar daca nu sunt turisme tot sunt o gramada de tiruri,toata planeta trebuie sa traca pe acolo...vechia prietenie dintre ro si bg..spor la traversare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se lucrează de ceva vreme si o sa mai dureze... Cu mașina, ziua se sta între 30-45 min si 1-1,5 ore. Acum o luna si ceva un prieten a stat mai mult de doua ore. Luni noaptea eu am stat de la 23 la 23:35. Exista insa unii "meseriași" cu numere de BG sau Călărași care reușesc sa se bage pe pod pe contrasens, pana unde se întâlnesc cu cei care au fir liber...

Cu moto am trecut in 10 minute, daca am prins fir liber la dus. Daca e oprit traficul pe banda ta, te mai lasa sa treci pana in fata dar aștepti la "stop".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcone daca nu ma insel sunt vreo 3, Giurgiu (motivul pt care am postat in sectiunea Giurgiu), Calafat si Portile de fier.

 

Multumesc pentru informatii, eu trebuie sa fiu la 10 in portul Alexandropoli, asa ca o sa imi iau o rezerva de timp suficienta pentru a ajunge in timp acolo.

 

Multumesc!

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii, eu trebuie sa fiu la 10 in portul Alexandropoli, asa ca o sa imi iau o rezerva de timp suficienta pentru a ajunge in timp acolo.

10 ore mers de noapte in bulgaria, cu cateva opriri, C-ta - Komotini; la 8 juma am plecat de aici, la vreo 6 ansamblam bicicletele in komotini. La mers lejer, m-am bucurat de drumul liber, viteza nu a depasit 100, nici macar pe autostrada lor. Mai pui o juma de ora - o ora pt. komotini - alexandropoli. In afara de ceva asfalt prost resimtit mai tare in auto decat in moto, a fost chiar mai ok drumul de noapte.

 

Ti-a placut asa mult samothraki de o iei spre ei cu masina sau treci la turci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcone daca nu ma insel sunt vreo 3, Giurgiu (motivul pt care am postat in sectiunea Giurgiu), Calafat si Portile de fier.

Ai dreptate, eu m-am referit la podurile care fac legatura BG-RO, fara a mai preciza asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost niciodata acolo dar ne-am gandit ca este ceva mai putin frecventat de turisti. Nu trecem la turci.

Aveam impresia ca din Alexandroupoli pleaca si pe la turci ceva ferry. E relativ ok, totusi parca nu e asa colorat ca Thassos-ul. Nici varietatea mancarilor nu e asa mare parca. Noi am prins exact zilele cand era nu stiu ce reuniune hippy prin munti. Oricum noi ne-am dus hotarati sa facem si ceva miscare cu bicicletele, intr-un mediu mai prietenos ca la noi, a fost mai liber ca in alte parti, deci a fost treaba reusita :) Daca nu aveti cazare rezolvata inca, parca samothraki village e ceva destul de ok, dar e de testat prin mai multe locuri, noi nu prea stam mai mult de 1-2 zile in acelasi loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...