Sari la conținut

Accident Calarasi- Politia se scuza.


Edward Marian Gavrilă
 Share

Postări Recomandate

Ma duc sa iau gatu' la vreo doi, am ramas fara bani de tigari. See ya!

 

 

 


» Post actualizat in 15 Aug 2015 07:46

...Ca specimenele cu chipiu pe care le-am tot intalnit eu nu prea se incadreaza deloc in descrierea asta!!!

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 579
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu, probabil ca nici macar seminarul... "If you know what I mean"... dar noroc cu sefii inspectoratelor judetene de politie care mai ridica nivelul educational in tara asta... "Case closed!"

 

 

» Post actualizat in 15 Aug 2015 06:57

mama am niste dubii ca a fost felicitat la cat scandal a iesit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistul il identifica usor pe motociclistul infractor, are informatori,vecini, vede cand iese din curte si cand intra, sta la panda la colt. Si cand intra in curte cu mobra il ia de ceafa si-i scoate cheia din contact. Flagrant! Dar trebuie sa ai creier pt asta...

Interesant e ce le ofera informatorilor... foloase materiale sau ii scapa uneori de la puscarie...Cata incredere poti avea in acesti informatori....Cum ajung astia informatori si ce calitate umana au ei ? Uneori probabil ca sunt adusi de politie si ca martori cand e nevoie...desigur nu mincinosi ! Astia, informatorii... sunt pe vreun stat de plata, care lege reglementeaza inregimentarea lor si care sunt procedurile...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era vorba de un interlop, un criminal, un traficant, un individ periculos, dat in urmarire generala etc, sa faci manevra asta insemna sa apari in ziare ca un erou: ”Un politist isi risca viata (pentru ca asa a fost, daca era impactul cu 50 cm mai la dreapta se bulea si garcea) la datorie, in timpul misiunii”. Interviuri, titluri de presa, avansari etc. Dar cum suna: ”Un politist isi rsica viata si distruge masina din dotare pentru a opri un motociclist fara permis”? Hilar? Pai chiar asa e! Much ado about nothing. Panarama aia de politist a riscat prea mult pentru a opri un agarici din sat care o ardea fara permis, cand totul se putea rezolva mult mai sigur si mai banal, conform situatiei. Daca te arunci intr-un rau involburat pentru a salva o fetita de la inec, esti un erou. Dar daca te arunci ca sa scoti la mal o gaina, nu esti decat un prost. Garcea al nostru a fost un prost.

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era vorba de un interlop, un criminal, un traficant, un individ periculos, dat in urmarire generala etc, sa faci manevra asta insemna sa apari in ziare ca un erou: ”Un politist isi risca viata (pentru ca asa a fost, daca era impactul cu 50 cm mai la dreapta se bulea si garcea) la datorie, in timpul misiunii”. Interviuri, titluri de presa, avansari etc. Dar cum suna: ”Un politist isi rsica viata si distruge masina din dotare pentru a opri un motociclist fara permis”? Hilar? Pai chiar asa e! Much ado about nothing. Panarama aia de politist a riscat prea mult pentru a opri un agarici din sat care o ardea fara permis, cand totul se putea rezolva mult mai sigur si mai banal, conform situatiei. Daca te arunci intr-un rau involburat pentru a salva o fetita de la inec, esti un erou. Dar daca te arunci ca sa scoti la mal o gaina, nu esti decat un prost. Garcea al nostru a fost un prost.

Bravo Filosofule ! O alta ipoteza... daca in locul aluia fara permis, iesise unul cu permis din curtea unei rude si venea pe sosea in fata celui urmarit pe care informatorii il dadusera pe goarna politistului din masina...? Putea ala sa intre in masina politiei sau nu, in locul celui fara permis...? Politistul are vreo examinare psihologica facuta in ultimul timp, unde de catre cine... (ca astia unii sunt rude si pile mai toti...) sau o fac numai la angajare si la iesirea la pensie...de-au ajuns sa se impuste singuri prin sedii de politie si nu numai...?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-intra in masina politiei daca adormea la ghidon

-pai daca iesea din curte si nu mergea si el cu 150, intra ala fara permis in el

-o actiune demna de anul 1400 nu 2015, ar fi frumoasa o actiune care sa incurajeze la educatie si bun simt, ceva care sa inglobeze, sa nu mergi fara permis, sa nu mergi cu viteza, ceva gen sa nu te pui de-a curmezisul pe strada, ceva gen sa nu tragi cu arma din dotare decat in cazuri GRAVE, ceva de gen sa te legitimezi cand ti se cere. si ceva de genu sa iti tii numarul la vedere, zic si eu

Editat de robert23mg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pierde-ti din vedere ca orice motociclist, sau conducator auto , care are permis si a petrecut mai mult de doua minute pe drumuri publice , la observarea luminilor de politie , undeva in fata ,va incepe instant sa incetineasca si va continua sa incetineasca pina se convinge ca poate sa treca mai departe in siguranta. Unul care are permis are mai mari sanse sa inteleaga ca acele lumini nu il vizeaza personal ci pot insemna semnalizarea unui pericol sau obstacol pe carosabil. Acum multi ani de zile am mers si eu pe drum public fara permis dar a trecut prea mult timp sa-mi mai aduc aminte exact ce gindeam . In schimb ,amindoi tinerii-neposesori de permis -pe care i-am intilnit pe motor in primavara asta mi-au spus acelasi lucru: "fac cumva sa nu poata sa ma opreasca". Tot in primavara asta am dat si de un al treilea despre care stiam ca defapt are permis . Am aflat ca mintea doar in momentul in care ,un cunoscut , a fost chemat la politie sa dea o declaratie si sa explice de ce a imprumutat un vehicul unui individ care nu detine permis .Acesta din urma este vecin cu nepotul meu Mihai (userul Iahim 21), iar unul din ceilalti doi este vecin cu mine. Bagati de seama ca sunt destul de multi asemenea indivizi in trafic si nu se lovesc doar de masini de politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva spoturi din astea..nu ar strica si in Romania..

Despre viteza..si cat conteaza cativa km in +

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bvLaTupw-hk

 

 

Editat de Edward Marian Gavrilă
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva spoturi din astea..nu ar strica si in Romania..

Despre viteza..si cat conteaza cativa km in +

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bvLaTupw-hk

 

 

 

Clipurile astea nu conving capetele goale (cum am fost si eu la inceput) pe dinauntru. Numai cei norocosi ajung sa inteleaga legatura intre viteza si accidente (pe drumuri publice).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le le iau familia in,rasa lor imputiti,repetenti,supermani frustrati hemoroidati,criminali transpirati nesatisfacuti de nevestele maneliste grase,cersetori ce fug noapte de nnoapte sa isi faca norma furaciuni......

 

Acum cateva zile in Popesti Leordeni(Bucuresti pana in centura spre Calarasi ) nespalatii au facut aceeasi manevra in fata mea,s-au pus dea curmezisul pe jumate din banda mea ei venind dupa contrasens din coloana....nu stiu de ce/daca au vrut sa ma opreasca sau doar sa intoarca si eram prea imfim sa fiu bagat in seama in goana lor dupa latei centuristelor.Motociceta este complet stoc pentru ca a ajuns relativ curand la mine si nu a trecut pe la identificare inca.

 

Noroc ca ma astept ca mamiferele aste cand nu se despaducheaza intre ele ies la vanatoare cu Daciile lor de 80000e pe ritm de manele sa faca o figura de super eroi......

 

Numai neincredere mea in organul vazut de ei doar in oglinda a dus la EVITAREA UNUI CAZ IDENTIC !!!!!!

Editat de jhn05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le le iau familia in,rasa lor imputiti,repetenti,supermani frustrati hemoroidati,criminali transpirati nesatisfacuti de nevestele maneliste grase,cersetori ce fug noapte de nnoapte sa isi faca norma furaciuni......

 

Acum cateva zile in Popesti Leordeni(Bucuresti pana in centura spre Calarasi ) nespalatii au facut aceeasi manevra in fata mea,s-au pus dea curmezisul pe jumate din banda mea ei venind dupa contrasens din coloana....nu stiu de ce/daca au vrut sa ma opreasca sau doar sa intoarca si eram prea imfim sa fiu bagat in seama in goana lor dupa latei centuristelor.Motociceta este complet stoc pentru ca a ajuns relativ curand la mine si nu a trecut pe la identificare inca.

 

Noroc ca ma astept ca mamiferele aste cand nu se despaducheaza intre ele ies la vanatoare cu Daciile lor de 80000e pe ritm de manele sa faca o figura de super eroi......

 

Numai neincredere mea in organul vazut de ei doar in oglinda a dus la EVITAREA UNUI CAZ IDENTIC !!!!!!

Era o masina civila sau inscriptionata?

Acu o luna unii cu o masina de CT, fara insemne, dar cu un stroboscop in parbriz imi tot faceau sicane la iesire din Popesti spre centura.

Au oprit aproape de Glina si iesisera doi tipi in uniforme de politisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Filosofule ! O alta ipoteza... daca in locul aluia fara permis, iesise unul cu permis din curtea unei rude si venea pe sosea in fata celui urmarit pe care informatorii il dadusera pe goarna politistului din masina...? Putea ala sa intre in masina politiei sau nu, in locul celui fara permis...? Politistul are vreo examinare psihologica facuta in ultimul timp, unde de catre cine... (ca astia unii sunt rude si pile mai toti...) sau o fac numai la angajare si la iesirea la pensie...de-au ajuns sa se impuste singuri prin sedii de politie si nu numai...?

Probabil nu avea examinare si se credea seriful din Texas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ce ar trebui sa faca un conducator auto in momentul in care blocheaza un drum ,pe un sens sau pe ambele ,voluntar sau involuntar? Sa presemnalizeze acest lucru ,zic eu.Mai puneau o masina sau un agent cu 50-100 m inainte pt presemnalizare si puteau sa puna apoi si zece masini de-a latul.


» Post actualizat in 17 Aug 2015 20:50

Este un exercitiu simplu de gandire ,ca atunci cand circuli sau executi o manevra sa te pui in pielea celui pe care tu il incomodezi cu acea manevra.Si nu trebuie chiar foarte multi neuroni pusi la treaba pt asta.


» Post actualizat in 17 Aug 2015 21:01

Misiune ,misiune dar nu bagi sub roti copilul prins pe trecere ,orbul,batranul sau invalidul in carut care nu a apucat sa-ti elibereze drumul.Am impresia ca dreptul la girofar ia mintile multora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ilegal vs. imoral

Plus foarte mult zgomot pentru nimic.

RIP maimutoiului - pacat ca n-a fost mai abil, pentru ca nu cred ca intentiona s-o arda racing pana dupa pensionare. Sper ca acolo unde e, e ok si-si asuma linistit povestea.

Despre mesterii cu girofar, sunt aproape sigur ca nu vor mai repeta isprava, chiar si de-or mai avea ocazia - de asumat, nu cred ca se pune problema la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal, cand e vorba de vreun interlop cu spate... ciocu' mic si capu' la cutie! Insa in cazul unui "cimpanzeu" fara creier care se da prin sat cu motorul fara permis Legea trebuie aplicata cu orice pret! Chiar si al vietii !!!

 

Cum zicea domnul cu limbaj elevat?... "Academia de Politie si Scolile de Politie au ramas printre singurele institutii de invatamant superior din tara asta unde admiterea este FOARTE dificila, selectia riguroasa si examenele si probele de admitere foarte grele, avand nevoie de calitati psihice, fizice si intelectuale peste medie pentru a ascede (sic!) acolo si a le si absolvi. Frustrari din astea cu "patru clase" si spaga data de taticul tin cand ai discutii cu prietenii tai la colt de bloc la spart de seminte, realitatea te contrazice si te plesneste peste fata".

 

Cum te plesneste, asa?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti sus un poll simplu...

sunt de acord cu modul in care politia a procedat sau nu, nu sunt de acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna diversitatea, mereu am zis-o. Ne-am fi omorat demult toti barbatii de pe planeta pt. o singura femeie daca aveam exact aceleasi gusturi.

Pentru ca despre femeia din clipul asta, parerea mea este ca TREBUIA PLESNITA MULT MAI DEVREME! Un psiholog ar putea confirma ca starea ei este patologica.

Deci iarasi un "argument" ca si clipul cu desteptii ailalti, pe care nu stiu de ce l-ai postat. Ce legatura are cu subiectul acestui topic?

 

A explicat colegul @goe 75 mai sus cum gandesc infractorii cand circula printre noi pe strada:

"In schimb ,amindoi tinerii-neposesori de permis -pe care i-am intilnit pe motor in primavara asta mi-au spus acelasi lucru: "fac cumva sa nu poata sa ma opreasca".

 

Nu lipsa plasticului din buzunar ii face periculosi pe strada, ci mentalitatea. Mai trebuie inteles ca atunci cand cineva PREMEDITEAZA un act criminal, infractional, renunta de bunavoie la umbrela protectoare a drepturilor cetatenesti.

 

QED si I rest my case, mai mult decat atat e pierdere de vreme. Sa aveti drumuri bune!

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar așa bună ideea, decît dacă se face poll-ul cu două întrebări. Una, cea spusă de jerry_mcrie și o a doua de genul „Sunt de acord cu modul în care a procedat persoana care conducea motocicleta sau nu, nu sînt de acord”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar așa bună ideea, decît dacă se face poll-ul cu două întrebări. Una, cea spusă de jerry_mcrie și o a doua de genul „Sunt de acord cu modul în care a procedat persoana care conducea motocicleta sau nu, nu sînt de acord”

Nimeni nu e de acord cu condusul fara carnet....

desi multi suntem vinovati de asa ceva...

 

fie... sa vedem, poate ne surpride careva.

desi prin poll-uri se voteaza si la misto...

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca despre femeia din clipul asta, parerea mea este ca TREBUIA PLESNITA MULT MAI DEVREME! Un psiholog ar putea confirma ca starea ei este patologica.

Deci iarasi un "argument" ca si clipul cu desteptii ailalti, pe care nu stiu de ce l-ai postat. Ce legatura are cu subiectul acestui topic?

 

 

Tiganca aia merita intr-adevar plesnita pana ii dadea borshu' pe gura... dar nu de catre un politist in uniforma. Acum poate ai inteles legatura? Iar clipul cu desteptii ailalti surprinde nivelul de (sub) cultura si mai ales mentalitatea politistilor, pentru ca despre asta e vorba aici. Daca ar fi fost un caz izolat nu ma mai agitam atat insa, cu exceptiile de rigoare, cam asta e atitudinea generala. Nu-mi cere exemple concrete pentru ca am deviat destul... uita-te in jurul tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...