Sari la conținut

Accident Medgidia


G B V
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mama,mama cum arata cele 2 epave..Va dati seama ca aia-i Dacie facuta din mai multa tabla fata de Symbolul meu ,plin de plastice, si la cum arata imi dau seama cam cat de tare a intrat motociclistul in ea..In plus a murit si mosu' care n-a fost lovit in portiera lui..Nu stiu cat a vazut mosul ,daca s-a asigurat dar am impresia ca prea mult n-a avut timp sa vada.In fiecare zi vad,pe bvd. Charles de Gaulle,multi tineri pe vitezane care alearga ca disperatii de parca ar cauta moartea..Unii chiar o gasesc din pacate..Pacat c-au murit 2 oameni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gigi se asigura inainte de a intra in intersectie,pt ca asa spune legea.Se uita lung la dreapta, vede nimic.Se uita lung la stanga ,vede un punct de lumina.Punctul poate fi un bec aprins care palpaie prin fereastra unei case.De fapt ce nu stie Gigi este va punctul de lumina esti TU,idiotul care strabate DN1 cu 280km'ora.Gigi sta ,isi face calculele batraneste.Chiar daca punctul ar fi o masina,nu ar avea cum sa ajunga la el in urmatoarele secunde.Imposibil. Gigi om atent,iese in DN1 sa isi duca copiii la iarba verde.Idiotul,venind cu 280km/ora,strabate cei 700m distanta in 10 secunde si se infige in dacia lui Gigi ,trecand prin portiera si iesind pe cealalta parte a masinii cu 2 dintre cei 3 copii a lui nea GIGI. Copiii mor.Iditul de tine moare.Lumea lui Gigi este intoarsa pe dos.Gigi se spanzura.Parintii tai se spanzura pt ca esti,sau ai fost unicul copil.

Esti un idiot.Sau mai degraba ai fost un idiot.Prietenii te plang.Pe forum se scriu mii si mii de RIP'URI cum ca ce baiat bun ai fost.Toti te plang.Vina ,clar, a lui Gigi.Nimeni nu il plange pe Gigi si cei 2 copii. Daca as fi Gigi,nu m-as fi spanzurat ci te-as fi omorat cu mainile mele.Ai fost un idiot.

 

sau:

 

Dorel asculta tare de tot manele in masina, are numere de BG, asigurare neam, un tupeu mizerabil si o totala durere-n cot despre cei dinjurlul lui...

Dorel se aigura inainte de a intra in intersectie ca cele 55 de iconite, braduleti si alte rahaturi marlanesti atarnate de parbriz sunt frumos ordonate, se uita la ecranul ifonului ca a venit ceva pe fata-n-buca, intra in intersectie si este lovit de tir / autocar / basculanta / masina / duba si este ok. Dorel crapa si umbra de pe planeta noastra se subtiaza un pic...

DAR se intampla ca Dorel sa mai intre in intersectie si cand trece un motociclist... pe care il omoara. Vina lui ca nu s-a asigurat... dar scapa cu 2 ani cu suspendare pentru are 5 puradei in intretinere... din banii de alocatie a avut Dorel bani de benzina si bere... ca deh el lucreaza la crasma din sat ca si consumator...

 

mare parte din ce se intampla pe strada este adevarat si in textul rosu de sus. unii merg prea tare... isi asuma. in 99.99 % din cazuri mor doar ei.

dar o si mai mare parte din adevar este in textul alternativ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tine și de civilizație rutiera. Exemplu aici lângă noi. Mergeam prin Ungaria și vad cam la mai mult de 500 m o mașină ca aștepta să iasă în drumul principal. Eu aveam cam 100-110 pe bord și a durat ceva vreme pana am ajuns lângă mașină, în tot acest timp omul a așteptată cuminte sa trec fix pt ca nu știa dacă vin cu 100 sau cu 200 pentru ca a mai văzut motociclete pe strada nu ca mos pwla și jegoșii de la noi care se bazează pe ce știau ei ca se întâmplă pe străzi acum 50 ani sau ies la intimidare ca pui tu frână. Ce am făcut eu... Mers cu aprox 100 pe DN și el care a decis sa aștepte cred ca se poate numi instinct de conservare și combinat cu civilizație rutiera = plimbări placute și sănătoase pentru toți.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu meriti sa faci accident daca mergi cu viteza, doar ca iti cresc sansele, mai ales la infrastructura din tara noastra pe care multi dau vina.

si da, nu e bine sa mergi cu viteza, dar in romania se pare ca toti au un loc unde sa se greabasca, e plin de oameni importanti, soferi si rideri, nimeni nu se mai bucura de un drum pe 2 sau 4 roti, toti au ceva de dovedit, ca ei sunt cei mai rapizi cei mai periculosi cei mai adevarati, "da-te la o parte ba bulangiule care mergi cu viteza legala sa ITI ARAT EU cum se merge, CU VITEZA" cam asta e gandirea de baza la noi in tara.

 

pana acum din ce vad, accidentele urate sunt in mare parte la viteze mari, da, se intampla sa mori si la viteza mica, dar parca sansa e mai mica, si dupa cum vezi, mori si in masina.

nu merg eu cel mai legal, sau sa faci mare coloana, mergand cu viteza legala, dar parca inclin din ce in ce mai mult sa ma doara in pilula, daca am chef sa merg cu viteza legala, lasa-ma-n plm sa merg cu viteza legala, nu imi da flashuri, nu ma claxona, dute pe circuit sau pe camp si mergi cu cat vrei. exact ca si la semafor, nu iti cer sa imi faci loc cu masina sau motorul, daca imi faci ma strecor, la fel o sa am asteptari si in afara, daca iti fac loc dute, daca nu iti fac loc, las-o moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avem drumuri , nu avem civilizatie rutiera , nu avem bun simt in trafic , nu avem legi dar mergem tare si ne miram cand o patim . Noi ne plangem ca nu sunt soferii atenti la noi , ei se plang ca nu suntem normali . Au dreptate .

Editat de 5129114
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avem drumuri , nu avem civilizatie rutiera , nu avem bun simt in trafic , nu avem legi dar mergem tare si ne miram cand o patim . Noi ne plangem ca nu sunt soferii atenti la noi , ei se plang ca nu suntem normali . Au dreptate .

mda... eu sa fiu sfant ca toti din jur ... nu-s deloc.

au ajuns sa ma "preseze" din spate in oras conserve pe care le mananc nedeschise inclusiv la top speed sustinut?

si sa se oftice ca de ce "nu ma dau" ??? ca ei se dau...

sunt blocate orasele de masini si noi... o ff mica minoritate DERANJAM! wtf?

 

da, nu avem drumuri. deaia am TDM. merg cu 90 unde masina ar sari de pe drum...

nu avem civilizatie, bun simt... de ce sa fac eu dovada ca exista exceptii? eu as fi fraerul in ochii aluia de langa si poate ma si da pe jos pe tema asta. ...

mergem tare? mergem total aiurea. in marea majoritate a cazurilor abia ne taram si cand prindem "o bucata" "libera" ii "dam" ... normal...

 

cam suferim de complexul dreptatii extreme. NOI ne facem meaculpa iar cei din jur se p*sa-n sus si-i doare-n cot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un meserias si Marquez se pierde in praful tau . Cand altii fac o ora din punctul A in punctul B tu faci 20 min . Le faci azi , le faci maine si daca ai bafta le faci pana realizezi ca nu merita si ca se uita lumea la tine ca la prostul satului . Dar daca intr-o zi nu mai ai bafta si se incheie . Un miop care nu vede pana la emblema de pe capota iti taie calea . Te infigi in el si te faci praf . El poate nu moare si scapa . Tu probabil ca mai traiesti cateva minute pana cand incepe creierul sa-si dea shut down . O sa vezi lumina de la capatul tunelului ? O sa te reintalnesti cu prietenii sau cu catelul care a murit cand tu aveai 8 anisori si ai plans dupa el ca Cioaca dupa Elodia ? Pe dracu . Ramai acolo , ca un caine lovit de masina . Se aduna lumea ca la circ si isi dau cu parerea si tu stai acolo intins sau imprastiat , in functie de cati bani ai bagat in echipament pana vin cei de IML sa te impacheteze . Incep sa sune telefoanele si iti castigi un loc pe topicul de accidente unde te vei umple de RIP-uri . Unii isi vor aminti de tine ce baiat fain ai fost sau ce dobitoc ai ajuns . Vor bea in amintirea . Mare realizare . Lasi in urma parinti indurerati , poate o sotie si ceva copii si o gramada de prieteni . Lasi toate astea in urma doar ptr ca ai fost ferm convins ca tu , nu ai cum sa o patesti . Mai sunt si variantele in care scapi si tragi pana la sfarsitul vietii ptr acele minute de glorie sau scapi si ajungi sa-ti doresti sa nu fi scapat .

Gandeste cand tragi de nenorocita aia de acceleratie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita nimeni sa faca accident, insa azi prea multi tineri isi pun viata in mainile soferilor (de tir, de papuc carosat, de masina cu volan pe dreapta si numere de Bg, etc).

 

Incercati sa stati intr-o parcare de peco si sa-i urmariti vreo ora, pe toti soferii care trec pe acolo sa alimenteze. Uitati-va la ei, la varsta, imbracaminte, incaltaminte, incercati sa le "cititi" starea de sanatate, vederea, reflexele, problemele colaterale de la munca sau de acasa pe care le-au luat cu ei, atunci cand s-au suit in masina si au plecat.

 

Incercati sa-i priviti ca pe niste oameni apropiati, in care ai deplina incredere! Incercati sa va spuneti in timp ce-i priviti: "Daca azi eu intru mai tare intr-o curba, sau daca mai uit mai mult la peisaj decat la drum, OMUL ALA o sa aiba grija de mine pentru ca vederea, reflexele si experienta lui nu vor lasa nimic rau sa mi se intample mie! O sa trec mai departe si o sa-i multumesc printr-un gest cu mana, ca e baiat bun.

 

 

Puteti sa faceti asta? Puteti sa va linistiti la gandul ca X tractorist sau Y camionagiu o sa tina viata ta in maini la un moment dat? Si ca depinde de el daca deseara mai ajungi acasa sau nu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un meserias si Marquez se pierde in praful tau .

hahhahahah, funny!

nu chiar. cred ca ar sta lipit de codita mea... da sa ma faca nu cred...

man...

am destule trante, am mii de evitari... am fost facut donator de organe, mi s-a luat fata, unii au crezut inclusiv ca eu ar trebui sa merg pe marginea drumului pentru ca NU SUNT SMECHER SI SOFER CA EI!

hahahah

 

pe mine ma doare ca noi suntem vazuti extrem de prost si culmea este o padure intreaga de uscaturi in jurul nostru!

eu pot sa merg cu 20 - 30 km/h peste si sa nu omor pe nimeni dar sunt automat un satanist / criminal!

altii pot sa nu semnalizeze nici macar o manevra in 25 de intersectii la rand, sa nu se asigure deloc toata ziua, sa nu dea prioritate decat daca trece tancu' / trenu / tiru si poate nici atunci... si sunt scuzabili... saracu... nu avea cum sa ma vada, fotonii emisi de farul meu nu au avut timp sa-i atinga retina pentru ca VENEAM MAI REPEDE DECAT EI.... hahahah sigur!

 

nu suntem in tabere adverse...

iar lumea aia care "se uita ca la prostul satului" hahahha de fapt moare de oftica ca e prea speriata sa faca la fel. si aia vor injura cel mai tare. ar vrea, da e totusi greu, riscant, le e frica! si atunci de obida injura...

am cum sa o poatesc, stiu. si probabil ca o voi pati. dar decat sa fiu "prostul satului" cu caciula in mana rotita usurel in fata unuia care este mai praf decat colbul de pe marginea drumului... mai bine ma p*is si eu in sus pe el.

tocmai ce mai motivat sa-l iau la rost pe primul ce ma agaseaza...

ieri l-am iertat pe unu. bou vagon, surd, orb... nici o treba. nici macar nu stia ca a facut ceva... tip[ic. si este al multulea care are privirea aia retarde surprinsa: ce draqu are motociclistul ala satanist cu mine??? si era sa se suie pe mine... aveam sub 50... am blocat spatele, a plecat de pe dreapta exact in noi. eram cu prietena, altfel ii rupeam pasatul in cap!

 

ochii-n 14, atentie la cei din jur. atentie si la gafele proprii, clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un meserias si Marquez se pierde in praful tau . Cand altii fac o ora din punctul A in punctul B tu faci 20 min . Le faci azi , le faci maine si daca ai bafta le faci pana realizezi ca nu merita si ca se uita lumea la tine ca la prostul satului . Dar daca intr-o zi nu mai ai bafta si se incheie . Un miop care nu vede pana la emblema de pe capota iti taie calea . Te infigi in el si te faci praf . El poate nu moare si scapa . Tu probabil ca mai traiesti cateva minute pana cand incepe creierul sa-si dea shut down . O sa vezi lumina de la capatul tunelului ? O sa te reintalnesti cu prietenii sau cu catelul care a murit cand tu aveai 8 anisori si ai plans dupa el ca Cioaca dupa Elodia ? Pe dracu . Ramai acolo , ca un caine lovit de masina . Se aduna lumea ca la circ si isi dau cu parerea si tu stai acolo intins sau imprastiat , in functie de cati bani ai bagat in echipament pana vin cei de IML sa te impacheteze . Incep sa sune telefoanele si iti castigi un loc pe topicul de accidente unde te vei umple de RIP-uri . Unii isi vor aminti de tine ce baiat fain ai fost sau ce dobitoc ai ajuns . Vor bea in amintirea . Mare realizare . Lasi in urma parinti indurerati , poate o sotie si ceva copii si o gramada de prieteni . Lasi toate astea in urma doar ptr ca ai fost ferm convins ca tu , nu ai cum sa o patesti . Mai sunt si variantele in care scapi si tragi pana la sfarsitul vietii ptr acele minute de glorie sau scapi si ajungi sa-ti doresti sa nu fi scapat .

Gandeste cand tragi de nenorocita aia de acceleratie .

Bine ai scris, de retinut si bagat la cap acest pasaj. As mai completa:

Sa conduci motocicleta in asa fel incat sa nu ajungi vreodata sa regreti ca a fost motociclist. Nu-ti va ridica nimeni o statuie, sau va scrie o carte despre tine si motocicleta ta daca esti in carucior, nu mai ai o mana sau ceva rupt in tine. Tu te vei chinui la maxim si poate regreti ca mai esti in viata, iar lumea isi urmeaza viata de zi cu zi. Indurerea pe familie, rude si prietenii cei mai apropiati. Ideea este sa practici sportul asta periculos in asa fel incat sa te bucuri de el in fiecare zi. Adrenalina vitezei te imbata, uiti la un momentat pe unde esti, azi 110, maine 170, ajungi ca 200 km/h sa fie apa de ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahhahahah, funny!

nu chiar. cred ca ar sta lipit de codita mea... da sa ma faca nu cred...

man...

am destule trante, am mii de evitari... am fost facut donator de organe, mi s-a luat fata, unii au crezut inclusiv ca eu ar trebui sa merg pe marginea drumului pentru ca NU SUNT SMECHER SI SOFER CA EI!

hahahah

 

pe mine ma doare ca noi suntem vazuti extrem de prost si culmea este o padure intreaga de uscaturi in jurul nostru!

eu pot sa merg cu 20 - 30 km/h peste si sa nu omor pe nimeni dar sunt automat un satanist / criminal!

altii pot sa nu semnalizeze nici macar o manevra in 25 de intersectii la rand, sa nu se asigure deloc toata ziua, sa nu dea prioritate decat daca trece tancu' / trenu / tiru si poate nici atunci... si sunt scuzabili... saracu... nu avea cum sa ma vada, fotonii emisi de farul meu nu au avut timp sa-i atinga retina pentru ca VENEAM MAI REPEDE DECAT EI.... hahahah sigur!

 

nu suntem in tabere adverse...

iar lumea aia care "se uita ca la prostul satului" hahahha de fapt moare de oftica ca e prea speriata sa faca la fel. si aia vor injura cel mai tare. ar vrea, da e totusi greu, riscant, le e frica! si atunci de obida injura...

am cum sa o poatesc, stiu. si probabil ca o voi pati. dar decat sa fiu "prostul satului" cu caciula in mana rotita usurel in fata unuia care este mai praf decat colbul de pe marginea drumului... mai bine ma p*is si eu in sus pe el.

tocmai ce mai motivat sa-l iau la rost pe primul ce ma agaseaza...

ieri l-am iertat pe unu. bou vagon, surd, orb... nici o treba. nici macar nu stia ca a facut ceva... tip[ic. si este al multulea care are privirea aia retarde surprinsa: ce draqu are motociclistul ala satanist cu mine??? si era sa se suie pe mine... aveam sub 50... am blocat spatele, a plecat de pe dreapta exact in noi. eram cu prietena, altfel ii rupeam pasatul in cap!

 

ochii-n 14, atentie la cei din jur. atentie si la gafele proprii, clar.

 

Asta e atitudinea care duce la accident: esti ingamfat, cand iesi pe carosabil ai impresia ca te duci la razboi, ca trebuie sa demonstrezi ceva, sa arati cat esti de bun. Esti la fel ca aia pe care ii critici. Iti recomand jocurile pe calculator, unde ai mai multe vieti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu c-ar mai conta acum dar, eu cred ca mai trebuie sa te pui si-n pielea soferilor.

Astia nu's educati sa perceapa rachetele pe strada. Daca toata viata lor au mers cu maxim 150 - 200 km/h cu o masina, crezi ca sunt in stare sa estimeze o distanta corect?

Mai ales cu Dacia 1310 RR...

Deci pretentii zero.... nu-i vina lor insa deoarece n-ai ce sa ceri unde nu exista nimic.

 

Acum, vedeti voi, riscul de a te sui pe motocicleta iti apartine tie. Tu faci constient acest lucru. Stii cum se circula, stii ca se doarme la volan, stii la ce te inhami; prin urmare, parerea mea este ca trebuie sa-ti asumi constient responsabilitatea.

Soferii (ma rog, sa nu generalizam), sunt batuti in cap. Atat pot, atat fac, nu ai ce sa le ceri. Trag de volan oricum, faptul ca tu esti prin preajma este doar o coincidenta, nu-i premeditat. Astia trag de volan si cu tirul langa ei. Atat ii duce capul, fratilor.

Paziti-va pielea... ca uite ce se intampla. Mori la 26 de ani pentru doar cateva secunde de andrenalina.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe facebook...

attachicon.gifr1.png

Hai sa nu ne manjim pe la gura.... Sa nu zic eu acum cu ce.

Stai sa ghicesc, ala s-a dus acolo si a zis ca i-a fost prieten, iar el a inceput sa miste motorul pe acolo sa vada in ce viteza a fost, nu? Uite-te la poza asta si zi-mi tu mie cat crezi ca a mai ramas din motor si cutia de viteze sa incerce el sa schimbe vitezele... Stai sa ghicesc, a tras ambreiajul prima oara, ca nu mergea fara! Si de bord nu mai zic... Sasiul e praf, dar bordul e ok, blocat la 7k ture. Ma mir ca nu mai afiseaza si kilometrii...

https://www.facebook.com/FanssMoto/photos/pcb.1195504563808789/1195504217142157/?type=1&theater

Btw... Vazusem pe cineva cum ca nu avea numar/oglinzi... Daca te uiti in pozele lui, se vad oglinzile si numarul, sub coada ce-i drept, dar se vede. Se vede si in pozele de la accident.

https://www.facebook.com/FanssMoto/photos/pcb.1195504563808789/1195504250475487/?type=1&theater

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea soferilor din ro, pe un circuit ar muri dreaq in primul viraj.

 

 

Eu cred ca si multi motociclisti,dac-ar fi la volan, ar pati asta.Soferii de pe drumuri nu-s piloti de raliuri.Asta nu inseamna ca nu trebuie sa te asiguri temeinic la o schimbare de directie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu ne manjim pe la gura.... Sa nu zic eu acum cu ce.

Stai sa ghicesc, ala s-a dus acolo si a zis ca i-a fost prieten, iar el a inceput sa miste motorul pe acolo sa vada in ce viteza a fost, nu? Uite-te la poza asta si zi-mi tu mie cat crezi ca a mai ramas din motor si cutia de viteze sa incerce el sa schimbe vitezele... Stai sa ghicesc, a tras ambreiajul prima oara, ca nu mergea fara! Si de bord nu mai zic... Sasiul e praf, dar bordul e ok, blocat la 7k ture. Ma mir ca nu mai afiseaza si kilometrii...

https://www.facebook.com/FanssMoto/photos/pcb.1195504563808789/1195504217142157/?type=1&theater

Btw... Vazusem pe cineva cum ca nu avea numar/oglinzi... Daca te uiti in pozele lui, se vad oglinzile si numarul, sub coada ce-i drept, dar se vede. Se vede si in pozele de la accident.

https://www.facebook.com/FanssMoto/photos/pcb.1195504563808789/1195504250475487/?type=1&theater

 

Mane, eu am postat ce-am vazut pe facebook...

Vezi tu asta-i adevarata problema: este infinit mai usor sa denigram decat sa bagam la cap...

Vorba aia, pentru multi, accidentele nu se intampla decat la TV pana in momentul in care li se intampla chiar lor.

Plus ca tipul face o constatare, nu estimeaza viteze...

 

PS: ca idee, am mai multa incredere in cineva care a fost acolo si stie la ce sa se uite, decat habarnistii astia de blogeri cu legitimatii de presa.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...