Sari la conținut

Accident Medgidia


G B V
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai 7 posturi, keep calm...

 

sunt perfect calm Ciprian YZF-R125, multumesc pentru grija. Nu-i problema ca nu le adun sa ma dau mare pe forum.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa nu observ ca pseudo-moralistii care dau sfaturi despre viteza au moto sub 100cp, in general non-SS si sunt experti in retrospectiva, sunt aceleasi comentarii de fiecare data... . Ok a gresit c-a mers tare pe strada si a platit. Lasati-o mai moale cu sfaturile ca e mult mai usor sa gresesti asa pe zx10 sau oricare 1000SS decat pe un chopper...

Eu un GS150 . O Vespa GS . Pot sa dau sfaturi ? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu mai zic alta treaba: cu un ss te opresti lejer in 30-40m de la o viteza sub 100. nu rupi in 2 o masina

 

40 de metri dacă o vezi venind, dacă știi să frânezi, dacă gumele sunt noi, dacă e uscat pe jos, dacă asfaltul e perfect.

» Post actualizat in 11 Aug 2015 11:06

Mâncați shaorma cu de toate..ați fost voi acolo cu radaru n mâna...sunteti specialiști în accidente...

 

Dacă avea 100km/h..și moshul a întors dintr o bucată??? Uitați va la teste pe youtube să vedeți cum arăta o masina la impact 60km...

 

Nu mai fiți ipocriți, pe drumul ală și cu enduro mergi cu 100-120...

 

Terminați cu morală asta de 2 bani,faceți ca toate babele de pew scară blocului....apar cu tatuaje pe motor și mi au făcut dosar.. Drogat, violator, hotz, golan....

 

Rip

 

Dacă găsește cineva motoreta mea într-a patra, poate să fie sigur că nu mergeam la consum. La mine e treaptă de forță, aș fi fie înainte, fie după o depășire, între 120 și 160 km/h.

 

În același timp, după ce m-am întâlnit cu niște iepuri, nu am mai trecut niciodată pe o șosea fără parapeți prin pădure cu peste 100 kmh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate avea intr-adevar abilitati de a pilota bolidul. Dar ce nu a luat in calcul el, este elementul surpriza, care apare pe strazile circulate si de alti participanti la trafic. De acest element surpriza nu a putut trece.

Se pare ca nu a avut suficiente abilitati din moment ce dam cu RIP p'aici:(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este trist ca tot mai des apar astfel de rubrici, fie colegi, fie, nu. Cand esti surprins in trafic de elemente surpriza, abilitatile sunt de prisos, chiar daca le ai. Aici vinovatul "legal" este Dacia, motocicleta doar contribuind la acest eveniment tragic. 'motociclistul' daca ar fi avut ratiune, astazi ar fi stat la o terasa cu amicii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine, ca si concluzie: mergeti cum vreti si cum considerati voi ca este mai bine, dar seara sa fiti printre prieteni sau alalături de cei dragi.

Decat un titlu de topic aici mai bine dator cu o bere la terasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane, tu ai niste frustrari, nu esti recunoscut in cercul tau si ai nevoie sa te validezi pe forumul asta cu sfaturi in domenii care nu te privesc si despre care nu stii mai nimic. Ti-am spus si ieri mai discret ca nu meriti timpul nimanui! Asa ca ia-ti ragalia aia de africa twin si continua sa te dai pe coclauri pana iti iei perimisul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane, tu ai niste frustrari, nu esti recunoscut in cercul tau si ai nevoie sa te validezi pe forumul asta cu sfaturi in domenii care nu te privesc si despre care nu stii mai nimic. Ti-am spus si ieri mai discret ca nu meriti timpul nimanui! Asa ca ia-ti ragalia aia de africa twin si continua sa te dai pe coclauri pana iti iei perimisul.

 

trebuia sa apere cineva si pe slaparul ala cu procese verbale lipite de mobra...ca altfel nu e motociclism.ro....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri



Asa l-am asteptat pe Mario care locul sau de odihna vesnica.

A fost impresionant.

Mama lui este o femeie ca nimeni alta.. ne-a incurajat sa turam motoarele in amintirea lui.

 

R.I.P. Mario.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza mare sau mica, daca ajungeti sa judecati si sa jigniti un suflet care si'a platit greseala cu propria viata, ma intreb pe voi de ce va mai tine Pamantul ? Ok, comentam accidentul, circumstantele in care s'a petrecut, tragem concluzii si invataturi, dar care este rostul in a arunca cu noroi in saracul baiat ? N'a platit destul ? Chiar as vrea sa mi se raspunda, ce parte a corpului va gadila cand aruncati cu pietre intr'un cadavru ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pamantul ne tine fiindca este rotund. Nu toti oamenii sunt la fel, fiecare are o opinie, fie proasta, imorala, jignitoare, etc. Daca victima produsa de motocicleta era din familia ta, copil, mama, tata, sotie, etc, tot asa moralist erai? Sunt sigur ca nu.

De invatat avea si Mario de invatat, de pe urma altora din-naintea lui, dar nu a invatat nimic. Cum spunea colegul mai sus" viteza nu ucide, terebilismul, da"

 

P.S. Ca parere personala: daca tot au fost atatia motociclisti prezenti acolo, puteau macar in al 12-lea ceas sa fie imbracati decenti, daca nu in echipament, ca un omagiu, macar potrivit cu evenimentul, nu in chiloti si maieu ca la plaja. Asta de nota ca nu au ratiune, organizare, lider. Unii dintre ei sunt urmatorii pe lista neagra, din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca ia-ti ragalia aia de africa twin...

 

asa e bo$$, da-i dreaku' de frayery pe astia cu traktoarele lor. sa taka din gura ji sa vb doar la accidente cu troace ka ale lor. moto sport e baza! bafta ji azfalt uzkat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stați ma liniștiți ca nu s-a terminat sezonul,mai aveți timp....La intrare la sf.petru îl întrebați pe cap de pluta exact ce s-a întâmplat, pana atunci mana'n gaz 'nteles....dar atenție sa nu luați și nevinovați cu voi

 

RIP "moșulică ", vad ca nimeni nu l-a menționat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad peste tot mesaje "Dumnezeu SA-L ierte"

Dar nu numai el a murit...A murit si batranul , care intr-adevar , a avut o parte din vina , dar e greu de anticipat/vazut o motocicleta care merge cu peste 200 km/h (in 5 secunde face peste 300 de m).

Deci Dumnezeu sa-i ierte , pe amandoi! Si batranul avea nepoti/copii/nevasta/ prieteni care acum il plang , asa cum motociclistul avea iubita, parinti , prieteni indurerati.

2 familii distruse.

 

Inca o data , DUMNEZEU SA-I IERTE!

L-am mentionat si pe el , saracul... RIP

Stați ma liniștiți ca nu s-a terminat sezonul,mai aveți timp....La intrare la sf.petru îl întrebați pe cap de pluta exact ce s-a întâmplat, pana atunci mana'n gaz 'nteles....dar atenție sa nu luați și nevinovați cu voi RIP "moșulică ", vad ca nimeni nu l-a menționat

Editat de SpeciaL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...