Sari la conținut

Camping-uri zona lacului Bicaz


Lonerider
 Share

Postări Recomandate

Va salut si va solicit ajutorul, daca cunoasteti ceva camping-uri cu casute, eventual cort, cu toalete si dusuri sau spalator, in zona lacului Bicaz, intre Chiriteni - Buhalnita - Bicaz. Numele campingului, numere de telefon sau contact, preturi sau sfaturi de campare in zona. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Campingul ala de la Potoci- luati-va gandul de la el. Il stiu pe proprietar, locul e momentan neamenajat, inchis (doar parintii mei obtin cheia sa poata sta cu rulota acolo). Sona e superba, daca ar fi amenajat campingul. Nu am cuvinte, se vede padurea si lacul de sus, e fix ce ti-ai dori. Drumul e cam rau pana acolo, dar ai totusi ocazia sa te dai pe serpentine. Am stat de mai multe ori cu masina in incinta campingului, e o placere sa te trezesti dimineata inconjurat de natura. Repet, pacat ca zona este inchisa...

post-92464-0-68804300-1466676044_thumb.jpg

post-92464-0-70370800-1466676132_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E camping chiar la intrarea in Bicaz, cum cobori de la baraj. Mare, cu carciuma, spalatoare, dar fara pic de umbra. Am stat acolo acum vreo 6 ani. E fix sub baraj, seara e misto senzatia cu luminile de pe marginea barajului aprinse, ai impresia ca o sa cada ala peste tine.

Pe Google Maps vad ca apare ca "Cabana Bicaz".

Daca te uiti pe street view de pe baraj in directia opusa lacului se vede campingul, o tarla imensa cu cabanuta pe dreapta. Au si camere.

https://www.google.ro/maps/place/Bicaz+615100/@46.9386656,26.1022696,3a,27.5y,218.13h,73.4t/data=!3m7!1e1!3m5!1svK98sORvdie0YfocxEBA6g!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DvK98sORvdie0YfocxEBA6g%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D2.5626121%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x474aa6de107b0721:0x14bd8c8e87309c02!8m2!3d46.909583!4d26.0853918!6m1!1e1

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi spunem ca sa mai stie si altii. Mai este Motel Cristina, imediat langa Baraj, au casute si camere de motel, fac pariu ca sunt si preturile decente (nu am mai stat de ani buni acolo, nu mai stiu preturile). Pacat de drumuri, sunt cam proaste, te solicita mult. Dar cu un Transalp sau F650 te doare undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi spunem ca sa mai stie si altii. Mai este Motel Cristina, imediat langa Baraj, au casute si camere de motel, fac pariu ca sunt si preturile decente (nu am mai stat de ani buni acolo, nu mai stiu preturile). Pacat de drumuri, sunt cam proaste, te solicita mult. Dar cu un Transalp sau F650 te doare undeva.

Vrajeala, zi ca nu te-ai uitat la data. Si io, mai prost, m-am luat dupa tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm, vazusem data (pe aici se posteaza raaaar sau mai deloc), dar m-am gandit ca poate sunt si altii interesati. Am facut recent o tura pe acolo si m-am gandit sa revin cu informatii cat de cat proaspete.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm, vazusem data (pe aici se posteaza raaaar sau mai deloc), dar m-am gandit ca poate sunt si altii interesati. Am facut recent o tura pe acolo si m-am gandit sa revin cu informatii cat de cat proaspete.

Bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este zona Baicu-Izvorul Alb pentru cort sau cazare la căsuța...la vreo 15 km de Bicaz...problema e starea drumului...macadam si nu se poate merge decat cu enduro touring...o alta zona unde se poate merge cu cortul e la coada lacului,in comuna Ceahlau la debarcader

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...