Sari la conținut

Alegere placute Hornet


Postări Recomandate

Avand in vedere ca momentan tine mai bine frana pe spate decat cea de pe fata cred ca e cazul fac ceva in privinta asta :)

 

De ceva vreme cumpar consumabile de pe motodiscount.ro si vad ca au preturi rezonabile si pentru placute de frana.

 

As vrea ceva pareri din partea voastra cu privire la urmatoarele variante de placute frana fata pentru Hornet 600 din 2000.


http://motodiscount.ro/produse/motocicleta/honda/600/cb-600-f-hornet-s-abs/2000 - nu fac reclama :)

 

Daca parerile vin din partea persoanelor care au folosit aceste modele e si mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

am schimbat placutele fata la Hornet 900 si scartaie ca dracu'...sunt Ferodo platinum series..

Ideea este ca,cu cele vechi nu faceau galagia asta...

Sa fie atat de proaste sau sa fie ceva normal la seria asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca momentan tine mai bine frana pe spate decat cea de pe fata cred ca e cazul fac ceva in privinta asta :)

 

De ceva vreme cumpar consumabile de pe motodiscount.ro si vad ca au preturi rezonabile si pentru placute de frana.

 

As vrea ceva pareri din partea voastra cu privire la urmatoarele variante de placute frana fata pentru Hornet 600 din 2000.

 

http://motodiscount.ro/produse/motocicleta/honda/600/cb-600-f-hornet-s-abs/2000 - nu fac reclama :)

 

Daca parerile vin din partea persoanelor care au folosit aceste modele e si mai bine.

pot sa iti dau brembo sinterizate (sunt foarte ok) la 115 ron/set

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

am schimbat placutele fata la Hornet 900 si scartaie ca dracu'...sunt Ferodo platinum series..

Ideea este ca,cu cele vechi nu faceau galagia asta...

Sa fie atat de proaste sau sa fie ceva normal la seria asta?

 

Ai pus niste vaselina cuprata pe spatele placutelor/ pistonasele etrierilor? Asa ar trebui sa le potoleasca scataiala.

» Post actualizat in 11 Aug 2015 11:37

Eu as recomanda http://motodiscount.ro/Placute_de_frana_fata_CL_2256_XBK5_ .. sunt ceva mai bune ca si A3+, sugerate de marcone. Oricare vei decide sa le achizitonezi dintre xbk5 si a3+ nu vei fi dezamagit.

 

Sunt mai bune dar si tocesc mai repede discul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru pareri.

 

Motorul nu il mai folosesc pana nu primeste placute noi.

 

@ Z3US pm cu modelul exact al placutelor oferite si un numar de contact...poate ne intelegem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai pus niste vaselina cuprata pe spatele placutelor/ pistonasele etrierilor? Asa ar trebui sa le potoleasca scataiala.

» Post actualizat in 11 Aug 2015 11:37

 

Nu e un scartait continuu...doar la franare usoara....deci clar este o problema a placutelor ...oricum mi-am comandta altele,sinterizate nu organice....vad diferenta imediat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...