Sari la conținut

Nevoie jiglor carb Mikuni BDS28


predrag80
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea,

 

Ma poate ajuta cineva cu un pont de unde pot cumpara un jiglor de mikuni BDS28? De preferat in Timisoara sau imprejurimi.

E de pe o Yamaha XJ600 Diversion dar am inteles ca se gaseste si pe Yamaha Dragstar sau Virago (nu ma prea pricep la modele). Poate are careva piesa?

Multumesc anticipat de ajutor!

 

Atasez si o poza cu modelul jiglorului.

 

post-70067-0-62238200-1439557098_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala e surub (pilot screw) de reglaj amestec la relanti, presupun ca s-a rupt varful?

daca da, ai grija sa-l scoti din canal inainte sa pui surubul nou.

de comandat eu mi-am comandat kit complet de reparatie de pe ebay...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a rupt varful ci s-a sudat mecanic in corpul carburatorului. Am reusit sa-l gauresc cu burghiu M5, am scos cioturile, arcul, am cumparat de la Rolling tarod M6x0.5 ca sa refac filetul original si-mi mai trebuie jiglorul sau cum se numeate in engleza. Daca ar avea cineva prun TM unul, ar fi perfect. Restul de componente sunt ok si nu as cumpara tot kitul de pe ebay. Iar daca iau numai jiglorul, e mai scump transportul decat produsul. Insa daca-i musai, cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

MotoBikeShop in Ciarda Rosie au tot felul de ghimixuri de negăsit pe la altii. Dupa care Ciclop (eu de acolo imi iau cam tot ce am nevoie, dar e bine sa mergi tu cu codul mura in gura - daca il găsesti pe romimoto.ro/piese). Si tot pe Romimoto.ro gasesti link catre Geiwiz - un catalog mare si haotic ca viata dar cu multe repere. Mai nou am lucrat cu @mexykanu de aici de pe forum pentru niste piese originale Yamaha. Omul mai ieftin decat ultima optiune ce stiu eu sa ti-o mai zic, si anume motociclete.com.ro care is reprezentanta Yamaha in Ro - Dual Tours. Codul pentru originale (poate iti raspunde o tanti la Dual Tours si sigur ti-ar prinde bine sa il ai la indemana) il găsesti pe cmsnl.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multuemsc mult. Codul de la original il am. Stiu de modul de lucru la Ciclop. Unele lucruri le iau de acolo. Si de la MotoBikeShop am luat cate ceva. Insa, cel mai bun pret pe originale mi-a oferit fara dar si poate ottoMan de aici de pe forum. La AM depinde de unde iei insa la OEM el este omul meu. Si am luat ceva piese, de fapt tu stii foarte bine cum e. Dual motors au preturi maaaaari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...