Sari la conținut

Cateva clasice in UK


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Am prins o intalnire de mobre in Anglia. Erau acolo de la cel mai nou model de BMW R NineT pana la clasice din anii 40-50-60, calarite de niste neni cu barbi autentice.

Am pus pozele pe blogul meu, aici: http://vertizontal.ro/blog/2015/08/acei-oameni-minunati-si-masinariile-lor-extraordinare/

Daca va face placere, aruncati un ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, nu ma pricep la toate marcile si modelele britanice, au fost extrem de productivi, dar mi-a placut ce am vazut acolo. :) Daca stie cineva mai multe si vrea sa spuna, promit ca o sa completez informatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine bunicutele!

Deosebit si MZ-ul Trophy,asa zisul "gat de lup"!

Era o gasca prin anii 50-60 de moped-isti cu Vespe,pline cu de toate,ca si cel din poza ta.Erau rai...

Interesant ghidonul la CX-ul din ultimele 2 poze,se aseamana cu cel de pe Guzzi-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt extrem de încântat să revăd locul în care am fost și eu acum vreo două luni și care m-a fascinat. Era un tip mai tomnatic cu un CBX 1000 care își adusese un scăunel, s-a așezat la câțiva metri de bijuterie și o admira îndelung.

Moto Guzzi nu cred că e V65, e un model mai mare, Le Mans IV sau V, astea au fost echipate cu PHM40.

Întradevăr, acolo ai ce vedea! Frumoase poze și frumoasă preiveliște!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu te invidiez sincer pentru Sunbeam S7 (e la mine la avatar)... Tare mult aș vrea să văd și să aud una LIVE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu te invidiez sincer pentru Sunbeam S7 (e la mine la avatar)... Tare mult aș vrea să văd și să aud una LIVE!

Daca ai drum prin Anglia recomand cu tarie National Motorcycle Museum, langa Birmingham.

Am fost anul trecut acolo si am pus si pe blog diverse chestii. Vezi aici: http://vertizontal.ro/blog/2014/07/muzeul-de-motociclete-in-ansamblu/

 

sau cea mai tare, dupa parerea mea, Brough Superior: http://vertizontal.ro/blog/2014/07/brough-superior/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da, recomand și eu muzeul respectiv, cică ar fii cel mai mare muzeu de gen din lume. Acum vreo luna am fost și eu,superb! nu știu când ai fost dacă deja era expus Bonevile - ul care a aparținut lui David Beckham, nu neapărat ca a fost a lui, dar mi - a plăcut foarte tare! (știu ca nu e clasica, dar....)

 

Stimă,

 

Ovidiu

» Post actualizat in 01 Sep 2015 08:32

Recomand și muzeul transportului din Coventry.

Editat de ow3x3xpr3ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...