Sari la conținut

Aprilia Fan Club


ady_alba
 Share

Postări Recomandate

dupa cum spune roly eu imi fac numai gauri in masina si pun pariu ca depasesc un lamborghini.

punsi niste poze sa vad daca ma ajutati cu suruburile astea de umplere si golire ulei din transmisie.

 

sincer sa va zic cant merge scooterasul ....nu stiu....ca eu is incepator si nu ma duc tare mai ales ca la min e totul original si nedelimitat.....dar am mers cu 60 cu doi amnei cam 170 de kg sarcina pe drum drept.io sincer niciodat nu am mers cu acceleratia la maxim.

:P n-ai fost tu curios cat prinde ?

miramas :wink:

 

EDIT : Rolly : SR-u ala de ziceai ca ia 120 :makeout: ... a avut un singur proprietar ? adica era luat de nou ?

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asta nu stiu...dar tuning sigur n-avea :P nu poti sa-ti imaginezi cum arata...

:makeout: nu poti sa stii daca avea sau nu ... eu sunt sigur ca nu era stock

uite ... scuterul meu nu este luat nou ( sincer mi se pare ca are un pret exagerat ... ) prinde 80 [ majoritatea cu care am vb si au avut SpeedFight2 nu ajungea la 80 :| ... nu stiu daca e stock sau nu :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incerc sa nu ma arunc cu parasuta daca nu stiu sa zbor. :wink: asa e si cu scooterul nu ma duc mai tare decat cred eu ca pot sa merg....ca eu is incepator.si mie imi ajunge 50 prin orasmai ales ca mai este unul cu cate o use parca ar vrea sa iti sparga farurile :makeout: :makeout: o sa ii dau can o sa fiu pe sosea drapta si singur pe ea.... pe noua autostrada :makeout: :P o sa tin cont data viitoare ROLLY.Sorry dau o bere ca oi nu mai am ca lea dat la becali:))

Editat de tttrix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am si eu un SR50 din 1997, racire pe apa.

Motorul merge impecabil, i-am dat maxim 80 km/h, si asta la bordul unei masini care mergea in spatele meu.

La capitolul estetica, arata cam jalnic, proprietarii anteriori l-au chinuit cam mult.

Iubesc modelul asta de scuter, vreau sa-l fac sa arate impecabil, dar am nevoie de niste piese, anume carena fata, contact, semnalizarea lateral stanga.

 

Daca ma puteti ajuta in orice fel, cu un sfat, orice, va rog sa postati aici.

Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu scuterul la reparat , si cand lam desfacut am vazut ca mi-a crepat cilindrul , a inghetzat apa in el :| , aveam motor top performance ..

 

Sunt asa un ghinionist :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu scuterul la reparat , si cand lam desfacut am vazut ca mi-a crepat cilindrul , a inghetzat apa in el :| , aveam motor top performance ..

 

Sunt asa un ghinionist :|

nasol :huh:

Si acu tre' sa-l schimbi tot ? Cilindru + piston ?

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu scuterul la reparat , si cand lam desfacut am vazut ca mi-a crepat cilindrul , a inghetzat apa in el :| , aveam motor top performance ..

 

Sunt asa un ghinionist :|

 

Era set normal sau marit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, sa va salut si eu, sa intru in lumea scuterelor. Sunt fericitul posesor al unui aprilia sr 150 din 2001. Am mers putin cu el azi, am dat o tura doar, prima impresie......trage de rupe :ok:. Desi nu sunt nou in lumea sportului pe 2 roti, sunt nou in domeniul scuterelor. As vrea sa stiu daca manualul de reparatii este la fel ca la sr 50, daca imi poate spune cineva. Deocamdata este in holul apartamentului pana cand ii montez alarma si trebuie sa ii cumpar o husa, poate imi spuneti unde gasesc in Bucuresti. Toate cele bune si va salut cu farul.

post-14593-1206988824_thumb.jpg

post-14593-1206988907_thumb.jpg

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si felicitari pt. achizitia facuta! Sa te tina mult si bine. Manualul este acesta si cuprinde modelele de 50, 125 si 150 din 1999-2000(stai fara grija ca e perfect valabil si pt. tine). Imi pare rau ca nu se vad pozele atasate de tine, chiar mi'as fi dorit sa'l vad :ok: .

 

Aprilia_SR_50_125_150.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
pune si tu o poza cu motorisca ta :moto:

pun poza de la vechiul propietar ca eu nu mai am cameraimg25286tu.jpg

img25308kd.jpg

rs2006008nc8.jpg

le am cumparat pe amandoua de pe net...pe un forum italian de moto..proprietaru era obsedat de moto si le a tinut in casa :moto: nu a gasit manualul de reparatii :) ..

Editat de bidiutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...