Sari la conținut

Am dat sala


Postări Recomandate

Salut! Astazi am dat sala pentru categoria A1 si am fost sa duc dosarul la politie. Toate bune si frumoase pana cand mi-a zis politistul de acolo ca nu mai sunt altii care dau de A,A1,A2 si ca are doar o serie pe 15 septembrie care este full. A zis ca daca imi iau dosarul acasa pot sa dau tocmai pe 6 februarie iar daca il las lui o sa incerce sa gaseasca un loc sa il dau mai repede. Mi-a zis sa il caut peste 10 zile( mi-a lasat un nr de telefon) Ce e de facut acum? Cum dau si eu examemul mai repede?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Astazi am dat sala pentru categoria A1 si am fost sa duc dosarul la politie.

 

Ai luat? Dacă da, felicitări!

 

Ce e de facut acum? Cum dau si eu examemul mai repede?

 

Aștepți și te rogi. Fără apă, fără mîncare, fără pizdmă. Doar te rogi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga-ti p@#$@ in capul lor cu sistemul lor 'full' si mergi fara oras, eu asa am facut...si mi-a facut 3 dosare penale si a dat NUP la toate....

Sfatul asta e la caterincă, nu?

Te rog să răspunzi "da" ca să nu elimini orice îndoieli...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bogdan03

Ce ''cool'' esti. Mers fara carnet. Un sfat exceptional. Sincer ma intreb de ce ti-ai mai luat carnet...

 

ca sa intru in rand cu prostii :)))

» Post actualizat in 27 Aug 2015 10:21

Sfatul asta e la caterincă, nu?

Te rog să răspunzi "da" ca să nu elimini orice îndoieli...

 

putin suspans n-a stricat niciodata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Astazi am dat sala pentru categoria A1 si am fost sa duc dosarul la politie. Toate bune si frumoase pana cand mi-a zis politistul de acolo ca nu mai sunt altii care dau de A,A1,A2 si ca are doar o serie pe 15 septembrie care este full. A zis ca daca imi iau dosarul acasa pot sa dau tocmai pe 6 februarie iar daca il las lui o sa incerce sa gaseasca un loc sa il dau mai repede. Mi-a zis sa il caut peste 10 zile( mi-a lasat un nr de telefon) Ce e de facut acum? Cum dau si eu examemul mai repede?

Din ce oras esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate vrea doar sa il ajute, nu e chiar exclus. Tu si atat, ai lasat dosarul la gaborel?

Da, a zis sa il caut peste 10 zile ca face tot posibilul sa dau mai devreme nu in februarie..

» Post actualizat in 27 Aug 2015 10:34

Din ce oras esti?

Targoviste, scuze nu am completat profilul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau seama ca am gafat vis a vis de ce-am scris mai sus

 

Erata: .... Am mers fara sa iau poligonul ...si partea ironica este ca m-a oprit militia in ziua in care am dat examenul practic in poligon, la vreo 2-3 ore dupa ce-am luat examenul (dupa ce-am obtinut categoria).... de aia mi-a dat NUP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, vezi ca minti si tot iti acoperi minciunile cu alte minciuni.

 

Mai sus spuneai ca ai fost prins de 3 ori fara carnet (doar cu sala luata care inseamna d.p.d.v. legal tot fara carnet) si ai luat la toate 3 NUP, ceea ce este o minciuna si un nonsesns in acelasi timp!

 

Dupa care ai spus ca de fapt ai fost prins in ziua cand ai dat poligonul si l-ai luat de aia ai luat NUP, ceea ce este iarasi o minciuna, plus ca se contrazice cu prima informatie.

 

Problema nu ar fi ca esti tu mitoman, asta este, sunt oameni si oameni. Problema este ca in urma celor scrise de tine un tanar mai credul ar fi tentat sa faca la fel ca doar "stiu pe unu' care a mers si n-a patit nimic". Si ai o vina morala pt chestia asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, vezi ca minti si tot iti acoperi minciunile cu alte minciuni.

 

Mai sus spuneai ca ai fost prins de 3 ori fara carnet (doar cu sala luata care inseamna d.p.d.v. legal tot fara carnet) si ai luat la toate 3 NUP, ceea ce este o minciuna si un nonsesns in acelasi timp!

 

Dupa care ai spus ca de fapt ai fost prins in ziua cand ai dat poligonul si l-ai luat de aia ai luat NUP, ceea ce este iarasi o minciuna, plus ca se contrazice cu prima informatie.

 

Problema nu ar fi ca esti tu mitoman, asta este, sunt oameni si oameni. Problema este ca in urma celor scrise de tine un tanar mai credul ar fi tentat sa faca la fel ca doar "stiu pe unu' care a mers si n-a patit nimic". Si ai o vina morala pt chestia asta!

 

Vezi ca vrei sa o dam in semantica.

 

1) nu mint

2) n-am spus ca am prins de 3 ori ''fara carnet''. Asta e o concluzie pe care ai tras-o tu si ai formulat-o ca atare. Am spus doar ca am avut 3 dosare (n-am detaliat inca).

3) Am circulat fara sa iau poligonu' , prin oras...m-am dus cu mobra calare la examen. Am dat examenul, am luat, si m-am dus cu mobra acasa...iar pe drum am fost oprit de un echipaj la control.

 

Daca te depaseste explicatia,iti pot face si o diagrama sau un desen...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce oras se intampla asta? Eu sunt din Bucuresti si sper sa ma inscriu la sala in urmatoarele doua saptamani pt A si ma gandeam ca nu ajung sa dau traseu in Octombrie.

 

am dat sala pe 3 august si saptamana urmatoare miercuri am avut poligon + traseu . acum depinde si ce noroc ai si daca sunt prea putini / prea multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pegatestete constiincios dak ai mobra dute cu cineva cu permis undeva inafara drumurilor publice si mai fa opturi si alte manevre. cu cat mai multe cu atat mai bine iti creste increderea in tine insuti ca poti manevra mobra si asa nu o sa mai ai cine stie ce emotii la examen..

dak nu ai mobra ta si ai posibilitatea ar fi ideal sa mai achizitionezi cateva sedinte de practica.

Iar la sfaturile gen mergi fara ................... teas sfatui sa nu le bagi in seama.

Dupa ce o sa iesi in trafic la fel o sa gasesti tot felul de dinastia: bagate , dai , saltate pe o roata, inclinate. nu le baga in seama pt ca asta e calea cea mai scurta spre spital

SUCCES LA PROBA PRACTICA!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...