Sari la conținut

Accident Victoriei (Sos. Nicolae Titulescu) 04.09.2015


AlexDragan
 Share

Postări Recomandate

S-a intamplat azi, pe la 18:30 aici: https://www.google.ro/maps/place/44%C2%B027'07.4%22N+26%C2%B004'41.0%22E/@44.452045,26.078068,19z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=en

 

Baiatul era in salvare cand am ajuns eu. Am inteles ca a vorbit ceva. Panaite Gabriel am inteles ca il cheama si l-au dus la Elias.

 

Nu stiu prea multe detalii. Se pare ca el venea cu viteza dinspre Basarab iar masina a intors acolo si el s-a oprit in ea. Soferul a spus ca nu l-a vazut venind dar ramane sa se faca o ancheta pentru a stabili exact cum s-a intamplat. Masina era intoarsa complet ceea ce ridica niste semne de intrebare...

 

post-86079-0-65482900-1441383496_thumb.jpg

 

post-86079-0-11254500-1441383501_thumb.jpg

 

post-86079-0-54680100-1441383505_thumb.jpg

Editat de AlexDragan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare un SV,daca la lovit pe conservar in spate sigur iese vinovat

sanatate colegului...


» Post actualizat in 04 Sep 2015 16:56

din poze nu reiese ca ar fi grav....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pare un SV,daca la lovit pe conservar in spate sigur iese vinovat

sanatate colegului...

» Post actualizat in 04 Sep 2015 16:56

din poze nu reiese ca ar fi grav....

 

Andi eu am avut tibie si peroneu rupte in timp ce mobra nu avea decat o oglinda sparta si o scarita rupta... nu poti judeca gravitatea accidentarii motociclistului dupa cum arata mobra ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost cineva dupa el la spital - se pare ca are o fractura de vertebra cervicala si il pregateau de terapie intensiva. Este la Elias. nu am mai multe date despre starea lui.

 

Motoreta este un SV, a ajuns pe asfalt inainte sa loveasca masina. Masina a intors in jurul squarului. Era plina cu bagaje (nu excesiv).

Soferul - povesti - ba ca nu l-a vazut, ba ca facea stanga - dreapta inainte sa ajunga la el, etc

Actele si obiectele de valoare sunt la politie. mobra este in curte la un motorist. Damage mediu la ea - la prima vedere - ghidon muci (a trebuit sa il indreptam ca sa poata fi deplasata), radiator muci, rezervor mici indoituri, scarite si suporturi strambate bine. Date de contact la politie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca la lovit pe conservar in spate sigur iese vinovat

Au fost exceptii destule, nu are cuvantul 'sigur' ce cauta in propozitia asta.

 

Dupa cum stau rotiile fata nu e deloc exclus ca ala s-a intors fara sa se asigura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nefiind contact intre vehicule inainte de cazatura, riderul o sa iasa vinovat. A fost un topic asemanator, riderul a alunecat pe vopseaua de pe marcajele rutiere, s-a dus la Politie si a fost facut vinovat. Nu am mai adus demult in discutie caucicul fata, in functie de cit e de moale, ai mai multe sanse sa opresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa lasam parerile la oparte . Are cineva informatii proaspete de la spital ?

Genul asta de caz are implicatii materiale secundare.

Motoreta era echipata foarte bine, totul ok pe ea. Era un naked cu ghidon normal, nu semighidoane. Cauciucuri ok, bagaje echilibrate si bine prinse. Dece anume a reusit sa ajunga jos in frane pe drum drept la 35 de grade - numai el stie. Nu erau urme vizibile de roti blocate, nu erau probleme vizibile pe asfalt (poate doar o dunga de smoala transversala cu aprox 1.5m inainte e primul semn de metal pe asfalt dar era perfect plata - nu vad cum te pune jos). Seaua 1 a sarit de pe mobra - fie de la impact fie a torsionat cadrul cand a ajuns jos - dar ochiometrul meu nu poate spune.

La cum arata traba - stopul daciei a fost spart cu casca (viziera sarita, urme usoare de impact dar fara a sti ce e in interior) - bine ca a fost integrala. Am inteles ca avea ceva urme de sangerare la buze. - salvarea a plecat cand am oprit eu

Sper sa poata povesti cat mai curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Andi eu am avut tibie si peroneu rupte in timp ce mobra nu avea decat o oglinda sparta si o scarita rupta... nu poti judeca gravitatea accidentarii motociclistului dupa cum arata mobra ;)

cati ani au trecut cavalere de la incident
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, multumesc pentru urari si ajutor tuturor. Am iesit din perioada critica. 17zile la terapie intensiva. Acum sunt la recuperare

Nu imi aduc aminte dedpre accident am avut fluctuatii cand imi reveneam, cand imi pierdeam cunostinta cert este ca echipamentul bun m-a salvat (toate protrctiile au fost dublate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starea a fost ft grava ficatul giinf rupt 6.5 pe 8.5 cm si tot din abdomen comprumat inclusiv 5 coaste. De operatii stiu ca am avut 2sau trei, posibil sa mai fie nevoie de una (sper sa nu). Totul s-a intamplat cand vroiam sa ma duc din regie spre casa cand o masina a intors in scurt in fata mea si nu am mai avut ce face

» Post actualizat in 22 Sep 2015 17:32

Atenție mare si reduceti aproape de intersectii. Asfalt uscat si fara incidente. Va salut :)

» Post actualizat in 22 Sep 2015 17:35

Ps. Imi cer scuze pentru greseli, scriu de pe telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gabyziggy - cred ca ai facut si ceva point fixation + panica la franare. Ai pierdut mobra inainte sa dai de el, pe dreapta masinii mai era ceva spatiu, ma indoiesc ca erai un mic supersonic pe acolo.... problema mare e ca te-a prins mobra la impact din ce ma vazut eu acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...