Sari la conținut

Accident Cluj-Napoca str Bucuresti din pacate RIP


Psycho87
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu mai multe detalii decat ce apare in articol. Nu il cunosteam pe coleg. Accidentul a avut loc azi pe la ora 10.00 dimineata. RIP :(

 

http://ziarulclujean.ro/foto-accident-grav-de-motocicleta-pe-strada-bucuresti-martori-patronul-de-la-mama-manu-i-a-intors-in-fata-pe-linie-continua/#prettyPhoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frecventa accidentelor din oraşe are câteva cauze si sunt de zeci de ani. Fără măsuri concrete, vor mai fi accidente grave. Pe primul loc este indisciplina, urmata de necunoaşterea codului rutier si de lipsa de implicare a aautoritatilor. Astăzi m-am bucurat văzându-l pe nea' Oprica cu bratarile nichelate, pe care le merita de foarte mult timp. Bucureştiul, la fel ca oricare oraş din ţară ar trebui impanzit de camere video, iar toate amenzile să fie trimise conducătorilor de vehicole. Din cauza indisciplinei/nesimtirii, cred ca din amenzi s-ar putea câştiga în Bucureşti cl puţin, sute de mii de euro pe zi. Este imposibil să ai agenţi de poliţie pe fiecare strada, în schimb poţi avea sute/mii de camere prezente peste tot.

Păcat de băiat..

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunosc din vazut si va zic clar ca ori de cate ori il intalneam pe strada imi ziceam bah da ce incet merge,cu siguranta nu avea viteza,R.I.P colegu' si condoleante sincere familiei,nu pot sa cred ce se intampla,ma doare sufletul cand vad asemenea tragedii,chiar nu putem face nimica in afara de marsuri,campanii si etc?Mi-as dori ft mult sa fim mult mai uniti si sa fim toti o singura voce..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu cred ca putea avea o viteza foarte mare m-ai ales cu un DR350 plus de asta din cate am inteles de pe facebook baiatu mergea tot anu pe aceasta moto deci nu era incepator deloc ...am m-ai ziso si pe celelalt topic o zic si aici ,condoleante familiei ,nu doresc raul nimanui dar conservaru v-a lua din pacate doar cu suspendare ....umpic c-am putin pentru o viata curmata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impactul initial a fost in stalpul de rezistenta de la parbrizul masinii dupa care a zburat cativa metri. Din ce am inteles decesul a survenit de la hemoragie interna, artera perforata de o coasta rupata :(

 

In masura in care se doreste pot sa postez cateva poze cu epava motocicletei.

@ Motociclistii din Cluj daca se va face o defilare la inmormantare si doriti sa veniti please do.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP!

 

nici macar nu a avut cinestie ce viteza...

 

UPDATE – 15.30

Contactat telefonic, Ryad Almasri, patronul de la „Mama Manu” a declarat pentru publicația noastră, ZiarulClujean.ro, că nu el era la volanul autoturismului care l-a ucis pe motociclist.

“Acum am ieșit de la Poliție și de la avocat. S-a creat o confuzie, nu eu am fost în mașină în momentul accidentului. A fost un prieten la mine, la sediul de pe București, iar când a plecat a făcut greșeala de a întoarce acolo. Eu fiind în zonă am mers să vad ce se întâmplă și așa s-a creat confuzia că eu am provocat accidentul”, ne-a declarat Ryad Almasri, patronul „Mama Manu”.

 

si uite asa nici macar 2 ani cu suspendare...

si nici macar nu ramane el fara permis...

cat tupeu!

 

"Oamenii legii din Cluj nu l-au reținut pe suspect, așa cum au procedat în cazuri mult mai ușoare. Polițiștii i-au suspendat vinovatului dreptul de a conduce, dar i-au eliberat o adeverință cu care mai poate circula încă 15 zile. Iar dacă șoferul face contestație, până la soluționarea dosarului poate conduce în continuare fără griji."

 

genial!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce PLM? Cum adica ii mai si elibereaza adeverinta sa circule? HOW THE ACTUAL FUCK?

 

 

Ok, si cum dracu mai vine asta cu confuzia?

 

A cui e masina pana la urma?

Cica un prieten a venit la el... iar el doar se afla in zona. WTF?

Bai, asta e de scandal imens, politia pana la urma pe cine dracu a gasit la volan, de s-a dus ala cu avocat la politie?

Editat de Mr.Wattmaster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai vazut accidente moto dar de cand mi-am facut cont aici pe forum vad si mai multe!!! sau anul asta e cu ghinion pt motociclisti?

Dupa ce a omorat un om si a i-a nenorocit si familia mai scapa si fara pedeapsa. Rusine!

 

Implant in falci de protectii de pe manusi daca cumva mai scapi asta merita nesimtitii astia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunata str. Bucuresti (ca de altfel orice alta strada din Cluj) e o capcana la fiecare metru si asta datorita modului anarhic in care se conduce in oras. Clujul e plin de bizoni si de tarani cu/sau fara permis de conducere si indiferent ca esti pieton, biciclist, motociclist sau chiar sofer auto fiecare dintre noi isi asuma un mare risc, pentru ca NU SE RESPECTA NICI O REGULA, iar Politia Cluj-Napoca o freaca la rece, ba chiar au delegat gestionarea traficului in zonele cu lucrari la carosabil Politiei Locale!

 

Sambata, cu masina prin oras, era sa fiu lovit de cel putin 3 ori, dintre care 1 data chiar pe str. Bucuresti, iar duminica l-am vazut pe colegul accidentat cu cateva minute inainte si chiar ma gandeam ce fain sa ai si o motocicleta de cross.

 

RIP


» Post actualizat in 07 Sep 2015 09:24

Bucureştiul, la fel ca oricare oraş din ţară ar trebui impanzit de camere video, iar toate amenzile să fie trimise conducătorilor de vehicole. Din cauza indisciplinei/nesimtirii, cred ca din amenzi s-ar putea câştiga în Bucureşti cl puţin, sute de mii de euro pe zi.

 

Si la Cluj ar fi cazul, statul si-ar recupera investitia in sistemele de supraveghere in timp record, iar asa poate s-ar mai calma toti cocalarii care conduc ca in NFS pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce vor sa il conduca pe Alex pe ultimul drum , inmormantarea va fi miercuri . Inca nu stim detalii legate de locul unde va fi sau ora , dar v-oi reveni cu amanunte cand o sa aflu .


» Post actualizat in 07 Sep 2015 18:46

Edit : Familia vrea liniste , nu mars cu moto la inmormantare . Nu am mentionat asta in postul anterior .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunata str. Bucuresti (ca de altfel orice alta strada din Cluj) e o capcana la fiecare metru si asta datorita modului anarhic in care se conduce in oras. Clujul e plin de bizoni si de tarani cu/sau fara permis de conducere si indiferent ca esti pieton, biciclist, motociclist sau chiar sofer auto fiecare dintre noi isi asuma un mare risc, pentru ca NU SE RESPECTA NICI O REGULA, iar Politia Cluj-Napoca o freaca la rece, ba chiar au delegat gestionarea traficului in zonele cu lucrari la carosabil Politiei Locale!

 

Sambata, cu masina prin oras, era sa fiu lovit de cel putin 3 ori, dintre care 1 data chiar pe str. Bucuresti, iar duminica l-am vazut pe colegul accidentat cu cateva minute inainte si chiar ma gandeam ce fain sa ai si o motocicleta de cross.

 

RIP

 

 

 

Sa stii ca asta se intampla peste tot....in aproximativ toate orasele. Sincer sa fiu in Bucuresti , fiind mai aglomerat decat restul oraselor as putea zice ca soferii sunt putin mai atenti decat in restul oraselor dar asta nu inseamna ca va fi vreodata civilizatie in trafic sau ochi si pentru motociclisti . Tot singur trebuie sa te feresti de astfel de bizoni si sa-i atentionezi si pedepsesti de cate ori ai ocazia.

Condoleante familiei riderului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...