Sari la conținut

Nevoie urgenta telescop spate KAWASAKI klr 600 - 1989B


Postări Recomandate

Buna ziua!


Am cumparat recent un KAWASAKI KLR 600, 1989 in stare buna, inmatriculat. Dar avea axul pistonului din telescopul spate rupt. Astfel caut de o vreme un telescop spate second hand in stare buna. (nou este prea scump). Am gasit ceva pe olx dar vanzatorul mi-a trimis ceva incompatibil (am luat tzeapa elegant).


Fiind incepator am apelat la experienta voastra, a celor cu multi km si pe forum si pe sosea. Daca aveti informatii care m-am putea ajuta sa gasesc altul functional v-as fi recunoscator.



Mircea


Atasez poza cu telescopul vechi (cel gri)


si telescopul de pe olx, care nu imi este bun (cel cu arc galben)


post-91255-0-04605100-1441798129_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai lungimea,distanta dintre gaurile de prindere


» Post actualizat in 09 Sep 2015 12:11

grabeste te ca mai am doritori


» Post actualizat in 09 Sep 2015 12:14

Defapt scuze,acu m-am uitat mai bine si nu se potrivesc! Eu nu am "Ü" ala la capat,la mine amandoua capetele se prind in surub.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.de/itm/402189-Wilbers-Federbein-Typ-530-KAWASAKI-KLR-600-E-KL-600-A-B-83-93-inkl-A-/390939276772?hash=item5b05cbf5e4

Presupun ca ar dubla valoarea mobrei unu' d-asta dar la cat de batrana e motocicelta ta o sa-ti tot iei tepe de pe piata sh - si daca e telescopul potrivit, in 22 de ani a avut destul timp sa-si dea duhul de cateva ori bune.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!

Pana la urma am sudat axul la loc. In loc de azot am bagat aer... Telescopul a fost montat la loc si se comporta pe sosea "ok" pe drum de pamant iar vai de mama lui... era sa ma arunce de vreo doua ori de pe motor...

Am mai cautat pe internet si prin vecini la unguri dar nu s-a materializat nimic....

Greu cu KLR-ul asta...

 

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...