Jump to content

Impuscatea cu cornete in Bucuresti

Recommended Posts

drept urmare a unui topic anterior as vrea sa organizam cateva runde de impuscatea cu cornete.

Pana acum sunt 2 doritori. e bine sa fim macar 5-6 ca minim, sa fie 2 echipe

Jucam fara bold si fara tras la cap, ca nu e sanatos.

Locatie - gasim noi, merge orice de la padure la constructii abandonate, parcare de supermarket, chiar si teren de paintball inchiriat si folosit abuziv :D .

printre blocuri e mai greu, au pus bulangii interfoane la scari si multe din astea noi nu mai au iesire prin spate :(

Hai sa vedem cine se mai baga. Nu avem limita de varsta.

Stabilim detalii dupa ce veem echipele.

p.s. - da, in loc public putem trage cu cornete dupa fete. smenu e sa ascunzi teava repede si sa dai vina pe copii de langa. Doar nu o sa creada ca au facut asa ceva niste motoristi pe la 30 - 40 de ani

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu caut locatie de duminica :)

» Post actualizat in 13 Sep 2015 11:23

mrrrr cum ar fi sa fie ca la ceva festival moto sa fie si puscatea cu gornete intre echipe? echipele pot sa fie membrii unui club sau no club... numa sa iasa distractie :)

Pe Unirii se poate intra in gangurile dintre blocuri, nu sunt interfoane. Si undeva in spate la Nerva Traian, ia sa arunc niste locatii la baieti.

Nerva: https://www.google.ro/maps/dir/44.4213269,26.1160228//@44.4213639,26.115793,156m/data=!3m1!1e3

Unirii: https://www.google.ro/maps/dir//44.4268191,26.1182898/@44.4268694,26.1179235,214m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e2

Nu stiu cat de bune sunt totusi, vedeti voi :))

normal ca ar fi buna o zona mai izolata,ar fi cel putin interesant ca o gasca de oameni in toata firea s o arda printre blocuri si parcari cu tevi de cornete

vizualizati putin imaginea :mellow:

or sa sune vecinii la 112 =))

In zonele astea abandonate de care spuneti voi exista o problema: CAINII. Mai greu cu alergatul acolo... sau macar cu patrunsu in incinta :)) Una ar fi pe Sos. Viilor, chiar langa liceu, e o cladire neterminata si abandonata, creste si un copac pe acoperis acolo si sombapola de stiu cum... MAI SI INFLORESTE =)) Cainele e prietenos, cel putin ala de la poarta, nu stiu daca mai e ceva in interior, acum nu stiu de domnul de la paza cum e...

mai

cel mai rapid e intr-o padurice - si asta daca e uscat - oriunde in marginile bucurestiului. Cornetele sunt ecologice (mai corect biodegradabile) deci nu e problema.

Facem duminica viitoare ?

p.s. merge si vanatoare - unu cu motoreta - restu cuteava pe margine sa vedem care il ia in trecere :) unde mai pui ca e safe - nu scoate ochii

bois, la coclau taica, sunt acolo si cladiri si pomi si tot ce vreti ;) atentie la alergarea in teren variat sa nu va scrantiti gleznele :)

ba, e o idee faina tare. m-as fi bagat si eu daca eram in buc.

mrrrr cum ar fi sa fie ca la ceva festival moto sa fie si puscatea cu gornete intre echipe? echipele pot sa fie membrii unui club sau no club... numa sa iasa distractie :)

asa m-as baga cu siguranta :D

Pe Bvd Timisoara in capat pe stanga este o padurice si cu constructii abandonate

Alta locatie este in padure la Dragomiresti (foarte aproape de centura Militari-Rosu) de asemenea tot cu constructii abandonate.

Noi (eu si cu cativa prieteni si cu copii nostri) am fost asta vara de vreo doua ori pentru bataie cu cornete la Dragomiresti...:)))

ar fi haios sa ne intalnim anul viitor...undeva aiurea prin tara ( asa cum se intalnesc transalpistii, bmw-istii etc ) si sa facem o tabara ... unii cu g cornete,, altii cu dacii si romanii.. un colt cu capra,leapsa etc,,

tre sa aducem si ceva fete ca sa aiba si darco cu cine sa sara elasticul :P

am rectificat " cornete"

Edited by Taz Asg