Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

®azvan

Cumpar Schuberth C3, marimea M (56-57cm) neagra, noua

Recommended Posts

Cumpar casca noua (nepurtata) Schuberth C3, neagra (mata sau lucioasa), marimea M (56-57 cm). Casca poate fi varianta Lady.

Evident ca daca am postat anuntul aici, caut ceva oferte reduse (sub 300 eur, oferta fc-moto)

Multumesc anticipat!

Am avut C3 si acu am C3 PRO. Proul e mult peste C3. Are alta forma a capului, nu ma mai deranjeaza la Marul lui Adam . E silentioasa. E comoda.

De aia ziceam C3 PRO si nu C3.

La C3 eram intre marimi, la PRO mi se potriveste super bine .

Pai si diferenta intre ele... DPDV al silentiozitatii... este de genul ...

a. diferenta de la cer la pamant (90%)

b. indestulatoare (50%)

c. mi se pare ca... (10-15%)

Am avut C3 si acu am C3 PRO.

Pai e b. Nici C3 nu era prea zgomotoasa , dar asta din moment ce sta mai bine pe cap e mult mai ok.

In rest nu stiu ce sa mai iti zic:) Mi place mai mult Shoei Neotec :D Da nu mi so potrivit

Ok, cumpar C3 sau Shoei Neotec

- neagra

- 56-57cm (M) la C3 sau 55-56 cm (S) la Shoei

- noua

Toate ofertele sa apeleze la mine

Shoei Neotec este peste Schubert C3 PRO ....am avut C3 si am renunta pentru Neotec .....cel putin sta mai bine pe capul meu, o simt mai comfortabila , mai usoara ....mai diferit intr-un mod pozitiv....sfatul meu ca la cat dai pe ele intai sa le probezi .

Asfalt uscat,

Merci de sfat! Asta si intentionez (probatul undeva in magazin)...

» Post actualizat in 17 Sep 2015 08:15

Deci ... C3 sau C3 Pro, size M (56-57cm)

Sau Shoei Multitec ori Neotec, size S (55-56cm)

Negre, gri inchis, roz, alb perlat,

de curiozitate, in Ungaria ai cautat?

te pot ajuta cu transportul

bati in gugli si vezi ce gasesti:)

suna la numarul asta de telefon , 0722 542 534 ,este un tip care aduce casti din afara noi si sh ca noi , de acolo imi iau eu si restul prietenilor mei constanteni , numai Shoei , Arai ...ii fac reclama ca este super profi si te vei intelege perfect cu el...

il gasesti si pe facebook aici https://www.facebook.com/Casti-Moto-Shoei-Arai-909897595736853/timeline/?ref=ts

are un multitec ca nou negru lucios ...eu am luat-o pe cea mata ptr. cineva.

Asfalt uscat,

suna la numarul asta de telefon

Merci frumos!

i-am trimis un mail cu detaliile, si sper sa aud de la el

» Post actualizat in 17 Sep 2015 12:28

de curiozitate, in Ungaria ai cautat?

Incerc si la fratii nostri... ;)

» Post actualizat in 17 Sep 2015 19:15

Micutule, am venit de la ceva drive-test Yamaha, unde pe langa vreo 4 motociclete am probat si o casca... Neotec-ul

Bine, era L (eu port M), dar din momentul in care am pus-o pe cap... am fost ca intr-o masina. Auzeam tot traficul, dar lipsea vajaitul vantului. Si am tot urcat in ture rapid (nu pe loc), mai mai sa aud frecarea cu vantul. Am ramas interzis la cat este de silentioasa, in considerentul in care nu este cu mult diferita de qwest ca si materiale folosite. Nici pe gat nu este foarte profilata (gen C3), nu mai vorbesc de dublu strat la gat (C3 Pro)

Super casca!

PS: Nici nu vreau sa ma gandesc la C3, dupa cum este construit interiorul, fata de Neotec, daca deja asta este destul de buna...

Mi place mai mult Shoei Neotec :D Da nu mi so potrivit

Io ti-am zis . :) Am io capu urat da gusturi bune am:)

O sa imi iau si eu la anu un J-Cruise de la Shoei. La mine Shoeiu nu se potrivea la barba ca pe cap era ca turnata :)

nici az n-a ouat gaina o superoferta :huh:

superoferta......

dar ce oferte ai primit pana acum?

e departe de asteptarile tale, sau nici nu prea au fost?

absolut nici-o oferta. Nada. Nimic. :diggin:

aici sunt pareri , sfaturi ,laude .....superofertele le gasim la emag, ebay sau dupa ora 17:00 la piata cand dau tarani sa plece acasa cu marfa nevanduta....:))

aici sunt pareri , sfaturi ,laude .....superofertele le gasim la emag, ebay sau dupa ora 17:00 la piata cand dau tarani sa plece acasa cu marfa nevanduta.... :))

Am vb cu tipul pe care mi l-ai recomandat. Noua, imi gasise ceva Neotec, dar la pret aproape identic cu magazinul. Nu are cine stie ce oferte, pt castile noi.

Ofertele second sunt ok, dar nu ma intereseaza casca second.

Merci!

.... daca nu te grabesti, as sugera sa astepti perioada sarbatorilor de iarna, sigur o sa apara superoferte

oricum acest sezon e cam gata....

.... daca nu te grabesti, as sugera sa astepti perioada sarbatorilor de iarna, sigur o sa apara superoferte

oricum acest sezon e cam gata....

Pai cred ca aia voi face, caci bag seama ca si de s-o afla vreo casca pe undeva printr-un magazin, singurica, prafuita, ala de-o vede mai bine o cumpara si o vinde la suprapret (cazul Lidl), decat sa ma anunte pe mine...

mai asteapta sezonul rece, si eu astept pentru comenzi avansate la un Harley, din ce am inteles o sa vina reducerile la piesele de motoare, nu cu mult dar sa speram ca merita asteptarea si nu vor fii preturile reduse cu 50 ron

update: cumpar C3-PRO, preferabil varianta Woman, neagra sau roz, marimea S (54-55 cm)

Roz se gasesc multe si sigur aduc multe pe stoc sa fie pentru cererea mare de pe piata :))

chicks dig pink :P

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...