Sari la conținut

O zi pe Curbe


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Poate ultimul we atat de calduros pe la munte. Pentru ca mai am cauciuc pe margine vreau urmatorul traseu:
Buc- Ploiesti-Plopeni-Valeni-Cheia-Brasov-Poiana-Rasnov-Predeal-Sacele-Intorsura-Siriu-Cislau-Valeni-Plopeni-Buc

:D

500km, plecare Petrom Baneasa (dupa Fantana Miorita) la 9.00 (ca sa plecam max la 9.30 :D )

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil sambata, ca duminica se strica vremea.

 

Mentalist, nu ar fi mai bine sa ne intoarcem pe la Bran ~ Rucar in loc de Siriu? Sunt mult mai multe serpentine prin Rucar si e mai aerisit (sate / masini putine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat este de buna ideea de Bran-Rucar. Acum e posibil sa se fi remediat situatia, dar acum o luna au venit la mine (in BV) niste prieteni din Buc pe Mioveni-Rucar-Bran si au facut cateva ore in plus pe traseul asta pentru ca era drumul in lucru si erau multe semafoare pe drum.

 

Repet, e posibil sa nu mai fie, dar faceti cum credeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mentalistule, sambata sau duminica?

Valeeeu, am uitat ziua! :) Da, sambata 19.09 ora 9.00.

» Post actualizat in 17 Sep 2015 09:28

Cislau-Valeni e gigiuc, inafara de cam 1-2 km e ca-n palma...pacat ca trece numa prin sate/comune :)

Vrei sa zici ca s-a asfaltat mizeria aia de drum? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 17 Sep 2015 09:28

 

Vrei sa zici ca s-a asfaltat mizeria aia de drum? :)

 

dap, proaspat! au mai ramas vreo 2 km nereparat, in rest e coala de harte, cu 2-3 zone mici denivelari dar te avertizeaza dinainte sa o lasi la 30 kmh... am fost p-acolo sapt trecuta cu mobra.

Pe BV-Siriu-Cislau: asfaltul e la fel, proaspat si nou in Covasna, cum intrii in Buzau e mai devenivelat/vechi dar merge

pe cheia am fost in Iunie si avea portiuni de denivelari nasoale, dar inca mai e ok...ish

 

PS: aveti greija la idiotii care ies/taie cu masini/camioane pe contrasens in curbe, sunt mutli!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca fix la ora aia mai e o adunare pentru ruta asta. tot acolo :)))

Adica in afara de Florin-V si cu mine a mai pus cineva ca pleaca tot de acolo pe aceeasi ruta?

» Post actualizat in 17 Sep 2015 11:36

daca primiti si doi ploiesteni venim si noi

Noi primim ca nu va ducem in spate, doar sa vedem cum ne intersectam. Normal daca plecam la timp (9,30) ajungem pe la 10,00 in dreptul Petrom-ului de la Metro, ca intram un pic spre Baicoi ca sa facem dreapta spre Paulesti-Plopeni. Cel mai bine ar fi sa fiti acolo la 10,00 si cand vedeti grupul sa va alaturati. Tragem pe dreapta numai cat sa veniti si plecam fara oprire propriu-zisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Eu o sa fac tura asta sambata. Poate merg cu voi o bucata dar pe drum o iau singur CA sunt Putin tralala si imi place solo...mai ales dupa sezonul trecut.

» Post actualizat in 17 Sep 2015 13:29

Iar daca va veni stiu Eu cine an sa mi vad de drum de LA inceput. N am nimic cu nimeni dar nu vreau sa incurc . am s o iau inainte...oricum sunt cel mai praf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...