Sari la conținut

Gasesc Suzuki GS 500 prin Timisoara?


Deyu Tzu
 Share

Postări Recomandate

Buna seara.Este vrun posesor de Suzuki GS 500 prin Timisoara, as dori sa probrez un pic motorul. Am avut ocazia sa incerc si un Kawasaki GPZ 500, din pacate pentru mine este cam greu, sper ca Suzuki GS sa fie ceva mai usor decat GPZ-ul. Asa ca daca stiti pe careva care poseda un GS prin Timisoara ajutati-ma sa-l pot contacta.

 

O seara frumoasa!

 

asfalt uscat

Ride Safe!!!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am editat postul, e jale cu tine la scris. Asta ca sa nu sara comunitatea pe tine. Si fa ceva cu poza aia de la profil, e jalnica. Daca totusi vrei sa afli diferentele de greutate dintre cele doua motociclete le gasesti usor pe net. Intre cele doua e aproape 0. Mult conteaza manevrabilitatea lor. Pentru ca tind sa cred ca esti incepator recomand GS-ul sau o Honda CB, tot din aceiasi categorie. https://en.wikipedia.org/wiki/Kawasaki_Ninja_500R https://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GS500

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa nickname si poza de profil,stiam eu ca e ceva nu se leaga,era scris prea literar pentru un astfel de specimen,pana am vazut ca i-a editat Kato postul.

Kato ,te rugam sa nu fii un sustinator al cenzurii,chiar daca inseamna corectarii in acest caz,vrem sa-l cunoastem asa cum e.

 

On Topic,ia-ti un CB500 cu sigla Apple pe rezervor,ii da valoare in plus pentru ca e Limited Edition.

 

Offtopic,unde-ti sunt ma buzele de rata ?

Editat de Old School Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti ma cu baiatul, va e ciuda ca el are freza "turbo" si voi nu?

 

Si cu muschiuletii auzi, ce hateri - pai uite CAT DE BINE ii sta asa fit :) "Vara aceasta se poarta fit".

 

El vrea sa faca o tura cu un GS500 sa vada cat de "fiabila este in trafic". Atata tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa nickname si poza de profil,stiam eu ca e ceva nu se leaga,era scris prea literar pentru un astfel de specimen,pana am vazut ca i-a editat Kato postul.

Kato ,te rugam sa nu fii un sustinator al cenzurii,chiar daca inseamna corectarii in acest caz,vrem sa-l cunoastem asa cum e.

 

On Topic,ia-ti un CB500 cu sigla Apple pe rezervor,ii da valoare in plus pentru ca e Limited Edition.

 

Offtopic,unde-ti sunt ma buzele de rata ?

Auzi specimen... Sti ce ma (cuvant urat) pe ce crezi tu auzi la el sigla apple,

» Post actualizat in 21 Sep 2015 06:15

Offtopic:Daca nu ma cunosti nu ma judeci, simplu nu

Ontopic:in legatura cu CB-ul nustiu ce sa zic de el, o sa ma uit si pe la honda sa vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cele 3 de 500 Kawa e cea mai puternica, deci poti incerca GS sau CB, dar nu cred ca sunt foarte diferite ca si greutatea.

Dar mai sunt si altele, de exemplu ninja de 250.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu mai duc la multe intrebari de genul asta...de aia nu prea mai scriu pe forum.

Numai bine tuturor motociclistilor.

 

PS Toti am fost incepatori dar nu toti am fost obraznici si/sau figuranti.

Bine zici violetbiker

Eu sunt cu conceptu "te respect, ma respecti, te ignor, ma ignori'.

» Post actualizat in 21 Sep 2015 14:01

Ce aveti cu freza ,daca-si decupeaza casca nu-i nici o problema.

Stati linistit ca nu am nici o problema cu casca, nu trebuie decupata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zici violetbiker

Eu sunt cu conceptu "te respect, ma respecti, te ignor, ma ignori'.

» Post actualizat in 21 Sep 2015 14:01

Stati linistit ca nu am nici o problema cu casca, nu trebuie decupata ;)

Posibil sa ai casca cu motz,pune imagini sa vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zici violetbiker

Eu sunt cu conceptu "te respect, ma respecti, te ignor, ma ignori'.

Arde-i tinere. Te incredintez lui Violetbiker, dai PM si te ajuta el. Spui ca te-a trimis Kato :)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am zis eu ca omul e dintr-o bucata. Barbat adevarat,"you fuck with me, you fuck with the best, you die like the rest" :))

 

El este "cu conceptul" asta. Scurt si la obiect. Nu calcati exemplarul pe lant (-ul de la motoreta) ca face urat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine zici violetbiker

Eu sunt cu conceptu "te respect, ma respecti, te ignor, ma ignori'.

» Post actualizat in 21 Sep 2015 14:01

Stati linistit ca nu am nici o problema cu casca, nu trebuie decupata ;)

 

Teoretic vorbind,daca ai fi atat de "cocalar ce-si face singur poze in oglinda cu tricou mulat si freza mai solida decat un Shoei" nu ti-ai fi dat seama ca lumea se refera la tine ca figurant.Dar tu ti-ai dat seama ,pentru ca nu ai nici o legatura cu astfel de specimene,care teoretic,m-ar mira daca ar sti sa-si scrie numele pe foaie cu un pix. Dutzu.Dietzu.Detzui.Deyutza.Deeeee...YUTZ! U! I R GINIAS!

 

Si pentru moderatorii super-zelosi,stati calm, cititi din nou si veti vedea ca am vorbit de o situatie pur teoretica..

Editat de Old School Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic vorbind,daca ai fi atat de "cocalar ce-si face singur poze in oglinda cu tricou mulat si freza mai solida decat un Shoei" nu ti-ai fi dat seama ca lumea se refera la tine ca figurant.Dar tu ti-ai dat seama ,pentru ca nu ai nici o legatura cu astfel de specimene,care teoretic,m-ar mira daca ar sti sa-si scrie numele pe foaie cu un pix. Dutzu.Dietzu.Detzui.Deyutza.Deeeee...YUTZ! U! I R GINIAS!

 

Si pentru moderatorii super-zelosi,stati calm, cititi din nou si veti vedea ca am vorbit de o situatie pur teoretica..

Din punct de vedere teoretic cat si practit, credeti-ma ca nu sunt 'cocalar'. Numele nu il pot schimba, deoarece sunt conectat cu fbb cel vechi

» Post actualizat in 21 Sep 2015 18:27

V-am zis eu ca omul e dintr-o bucata. Barbat adevarat,"you fuck with me, you fuck with the best, you die like the rest" :))

 

El este "cu conceptul" asta. Scurt si la obiect. Nu calcati exemplarul pe lant (-ul de la motoreta) ca face urat :))

RESPECT!!!

» Post actualizat in 21 Sep 2015 18:29

Parca tu vroiai sa dai de A2. Honda cb 500 nu se incadreaza la A2 (56 cai)

Eu stiam ca cele din 93' 94' se incadreaza. Orcum multumesc pentru atentie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...