Jump to content

Recommended Posts

Buna,

As dori sa-mi cumpar un motor de pe unul dintre aceste 2 site-uri: Ser Moto si Moto Mus. Mie mi se par 2 firme destul de serioase dar inca nu m-au convins pe deplin.

Ma uit in mod special dupa un Yamaha Virago 535. Pe unul dintre site-uri e 1450 euro..iar pe celalalt e 1750 euro. Pentru mine, diferenta e destul de mare si nici nu vreau sa cad in capcana alegerii celei mai ieftine. As da si 1750 euro din buzunar...dar cu conditia sa stiu ca firma e serioasa si ca motorul nu ma lasa dupa 1000 de km facuti.

Daca voi sau prieteni de-ai vostri au avut experiente placute sau neplacute cu cele 2 magazine, va rog sa le povestiti ca sa ne putem face si noi(viitorii cumparatori) o parere despre ei.

PS: Va rog sa postati doar comentarii in legatura cu subiectul deschis. S-a mai deschis un topic similar cu acesta acum ceva timp in urma..dar lumea a ajuns sa intre in polemici despre kilometrajul mobrei si istoria culorii originale. Nu am inteles deloc daca cei de la SerMoto sunt seriosi sau nu. Asa ca repet, va rog ramaneti pe subiect.

Cu stima,

Cosmin P.

Edited by Unknown823

E topic deschis pentru fiecare firma. Cauta si tu puțin, vei gasi exact ce vrei.

» Post actualizat in 05 Oct 2015 13:48

On topic: eu am luat de la Motomus si sunt multumit.

eu am luat de la sermoto si recomand. Fix astazi se fac 2 ani de cand am liat-o si in care nu am avut nicio problema cu mobra.

Edited by styuk

Si mai era cineva care a bagat un sac de bani intr-o troaca d-asta impecabila pana a reusit sa o aduca la parametri corespunzatori. Pentru ca astia le iau de afara pe baza faptului ca e scula de firma, nu pt ca au fost intretinute si verificate corespunzator. Nu asta este ideea comertului?

Am auzit multe lucruri bune despre Motomus, am fost o singura data le ei deci nu pot sa zic "Gata! Ia de la ei ! ", insa din ce am citit / vazut raportul calitate preț e OK.

Off topic, nu ti-as recomanda Virago 535 dar na ... depinde de dorințele tale și buget. Nu te grăbi, măsoară de 10 ori și alege o data. Bafta !

• Admin

Motomus

Sermoto

PS: Va rog sa postati doar comentarii in legatura cu subiectul deschis. S-a mai deschis un topic similar cu acesta acum ceva timp in urma..dar lumea a ajuns sa intre in polemici despre kilometrajul mobrei si istoria culorii originale. Nu am inteles deloc daca cei de la SerMoto sunt seriosi sau nu. Asa ca repet, va rog ramaneti pe subiect.

Ca sa faci asta trebuie sa citesti cu atentie! Reciteste topicurile de sus si incearca sa nu mai deschizi altul despre acelasi subiect! Multumesc!

Eu am luat de la Ser Moto si nu au fost seriosi.

Au mintit cu privire la km, maxi-scuterul de 500cmc a venit cu km resetat la zero (desi spusesera ca are 30.000 km), placutele de spate mi-au cazut in mers si era sa o patesc si in general nu as crede ca fac vreo revizie a motorului inainte de vanzare, poate doar un schimb de ulei. Au mai fost si alte maruntisuri ca de exemplu ca a fost un scuter accidentat si revopsit (de asemenea s-a omis mentionarea acestui lucru). Deci in concluzie verificare amanuntita si cat mai multe intrebari, nu lua de buna numai ce se spune prin telefon, exista tendinta ca odata ce iti aduce motorul acasa sa nu mai fi tentat sa il verifici bine.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...