Jump to content
Sign in to follow this  
evil1

17. Shell Malaysia Grand Prix

Recommended Posts

NU ERA EL ALA TARE CU NERVII, CARE II JOACA PE TOTI LA PSIHIC? ce,acum a cedat? A clacat? Nasol...

Da! Si asta e singurul lucru pe care i-l reprosez. Dar il inteleg. Eu m-as fi oprit dupa ce a cazut Marquez si i-as fi ras si vreo doua palmi la curr.

» Post actualizat in 25 Oct 2015 19:29

O autoritate in materie ce sa zic, el asta a facut toata viata, s-a dat din fata celor care l-au depasit cu un tur. Il inteleg perfect.

Parerea lui Arsinel nu a aparut inca? :huh:

Nu, dar a aparut a ta, care se stie, esti mai expert decat orice pilot. Apropos, ai vazut ce-a zis Cazacu? A, stai, ca nici ala nu se pricepe la curse moto...

O autoritate in materie ce sa zic, el asta a facut toata viata, s-a dat din fata celor care l-au depasit cu un tur. Il inteleg perfect.

Parerea lui Arsinel nu a aparut inca? :huh:

Ma frate ... facand o paranteza, avatarul ala vine ca o manusa pe caracterul tau :))

» Post actualizat in 25 Oct 2015 19:33

Intrebarea pe buzele tuturor e pt cine face Rossi jocurile de l-a lasat pe JLO sa treaca ca trenul prin gara? :P

Daca te uitai la cursa si nu la desene atunci poate vedeai ca depasirea a fost pe steag galben ... bine nici topitul ala de la cursa nu a vazut asta ...

JLO are mai multe victorii decat Rossi in acest sezon...e normal sa castige titlul.

!

Propune tu o schimbare de sistem de punctaj. Sa se dea puncte doar pentru victorie si la sfarsit se trage linie.

Jizas, ce de sportivi p-aici!

Da,am vazut ce a scris Cazacu. I-am scris pe FB ca nu mi se pare normal sa il face pe JL semi-avorton si ce a mai scris pe acolo.

Dar nah,el e o autoritate, doar este campionul unuia din campionatele Romaniei (ca nu se pot intelege daca e CNMV si RoSbk de mari caractere ce sunt) si au participat la curse pe circuitele unde se dau cateodata si astia de la MotoGP. Doar ca Romania n-a avut niciun pilot in niciun campionat care sa conteze, baietii de 40 de ani iau cupitze intr-o veselie la noi in campionat.

Mai trece Muresan dupa o sesiune pe un circuit necunoscut si le invarte casca in cap , DAR PE LANGA LORENZO MULTIMPUL CAMPION MOTOGP sunt autoritati, eu zic sa ne uitam ce zic!

Buna aia cu Arsinel! :crack:

Eu credeam ca asta inseamna cursele, se pare ca m-am inselat!, :mellow:

Postul meu era raspuns la intrebarea unui deosebit care se mira de ce Rossi nu l-a depasit pe Marquez si dupa aia sa se duca teava. Acum ai inteles?!

» Post actualizat in 25 Oct 2015 19:38

Ai dreptul sa alegi ce fel de trasa vrei tu adica scurta sau larga DAR nu ai dreptul sa mergi drept cu motocicleta si sa iti scoti adversaul la un pahar de vorba drept pt care a si fost penalizat ca doar nu sunt imbecili aia de la race direction.

Aha, dar sa mergi mai incet decat ai putea ca sa il freci pe unu' ca sa nu-l ajunga pe altul e regulamentar, nu?

Din cate vad pe net MM a creat un mare val de antipatie. Honda, ca orice echipa, traieste din imagine. Nu cred ca isi vor permite sa tina un pilot care este huiduit etapa de etapa. Si unde se va duce? La Yamaha, dupa ce s-a intamplat, no way. La Ducatti, o echipa italiana? Cred ca micutul tocmai si-a distrus cariera. Si o merita. Asa ceva nu se face

Da,am vazut ce a scris Cazacu. I-am scris pe FB ca nu mi se pare normal sa il face pe JL semi-avorton si ce a mai scris pe acolo.

Nu pe tine te intrebam, ci pe BB. Am citit tot ce ati scris si tu si Cazacu pe postarea lui de pe FB. Mi-a placut dialogul, doar ca sunt de acord cu el.

» Post actualizat in 25 Oct 2015 19:38

Aha, dar sa mergi mai incet decat ai putea ca sa il freci pe unu' ca sa nu-l ajunga pe altul e regulamentar, nu?

Da

In sfarsit are si gheorghe comment-uri interesante :))))))))

post-37950-0-57717600-1445802079_thumb.png

In lumina ultimelor doua etape, daca eu eram Rossi, dupa incidentul de astazi, as fi dat un wheelie de toata frumusetea. :lool:

DA!

Asa, asa ,bag-o de acuma ca sa intre in cap tifosilor, chiar daca inca nu se stie cine castiga. Sa fie acolo, sa 'stie' toata lumea cum a castigat nemeritat cursele alea fara drept de apel. Sau ca Rossi mai mult se ciocneste si o ia pe aratura, la el nu sunt 'conjuncturi favorabile', el e geniu!

Daca castiga Rossi va fi un campionat mai 'Hayden' decat daca il castiga Lorenzo, asta e clar! Sa tragi pentru locul III din 4 posibile (ca restul nu conteaza!) cand altii mai iau o cazatura e doar sa stai pe motoreta la poze!

Nah, comentarii gen galerie! :D

» Post actualizat in 25 Oct 2015 19:19

Sa vezi ce ignora Pedrosa al dreacu' regula asta nescrisa a preeriei de cateva curse! Eu cred ca e un caracter infect!

Daca ai sa cauti prin topicurile mai vechi, ai sa vezi ca acelasi lucru am spus si eu, este drept, intr-un alt context. Colegul nu a facut decat sa puncteze din nou, un lucru care devine din ce in ce mai evident. Acum insa au aparut "variabile" noi in ecuatie...

» Post actualizat in 25 Oct 2015 20:07

Din cate vad pe net MM a creat un mare val de antipatie. Honda, ca orice echipa, traieste din imagine. Nu cred ca isi vor permite sa tina un pilot care este huiduit etapa de etapa. Si unde se va duce? La Yamaha, dupa ce s-a intamplat, no way. La Ducatti, o echipa italiana? Cred ca micutul tocmai si-a distrus cariera. Si o merita. Asa ceva nu se face

Nu se va intampla asta. Va ramane mult si bine la Honda, pentru ca este acolo cu concursul unor factori de decizie care au mai inchis si in trecut la barbariiile micului maniac. Poate ca si asta este o explicatie a faptului ca asta micu isi permite mizerii de astea. Este tinut in brate de Ezpeleta (Dorna), REPSOL... care i-u netezit calea spre HRC. Asa ca probabilitatea sa plece MM de la Honda este cu mult, mult mai mica decat sa il vedem pe Lorenzo la Honda, coleg cu el.. ;)

Edited by xt600

Pe mine unul m-a durut in cot de Pedro,de Honda sau de alte echipe!Sunt old scool ,tin cu pilotul nu cu marca!

Pedro nu a demonstrat ca poate sa fie campion pana acum!Fragil fizic si psihic!Una e sa castigi curse si alta e sa fi campion!

Dar vazand ce si cum castiga iubiteii,parca ar merita si el un titlu!Asta daca poate si nu e sabotat de clanul Mucea si pretenasii lor,Lore si Jarvis!

Daca ai sa cauti prin topicurile mai vechi, ai sa vezi ca acelasi lucru am spus si eu, este drept, intr-un alt context. Colegul nu a facut decat sa puncteze din nou, un lucru care devine din ce in ce mai evident. Acum insa au aparut "variabile" noi in ecuatie...

» Post actualizat in 25 Oct 2015 20:07

Nu se va intampla asta. Va ramane mult si bine la Honda, pentru ca este acolo cu concursul unor factori de decizie care au mai inchis si in trecut la barbariiile micului maniac. Poate ca si asta este o explicatie a faptului ca asta micu isi permite mizerii de astea. Este tinut in brate de Ezpeleta (Dorna), REPSOL... care i-u netezit calea spre HRC. Asa ca probabilitatea sa plece MM de la Honda este cu mult, mult mai mica decat sa il vedem pe Lorenzo la Honda, coleg cu el.. ;)

Totul pana la bani. Ramane de vazut. Oricum, ca sa filosofam putin, omul a calcat o lege nescrisa, de aia nici nu a luat sanctiune, dar pe termen lung legile astea nescrise sunt mai tari ca alea scrise. De ex nu scrie in Constitutie ca daca intra un coleg in birou ca fata plina de pete rosii nu ai voie sa ii spui ”ba, in ce hal arati” si sa te tavalesti pe jos de ras. Dar daca faci asta, colegul si cei de fata si cei care vor auzi isprava te vor taxa rau de tot pentru marlanie. Dar nu pe moment

Da, e o porcarie asta, Lorenzo a fost singurul care a luat mereu pozitie impotriva mersului periculos(Simoncelli, Marquez, acum Rossi) si singurul care si-a mentinut fair-playul in cursa, nu cred ca poate fi acuzat acum ca vrea sa castige campionatul la masa verde, vrea ceea ce a sustinut si crezut intotdeauna: fair play si no politics in sport! Nu stiu daca e tocmai corect ce a spus la declaratie, dar in mod sigur e consevent si pertinent si a luat pozitie de fiecare data cand a considerat ceva in neregula, nu doar de data asta!

Mai interesant a-r fi daca s-ar retrage Yamaha de la ultima cursa....cu ambii piloti.

Da, e o porcarie asta, Lorenzo a fost singurul care a luat mereu pozitie impotriva mersului periculos(Simoncelli, Marquez, acum Rossi) si singurul care si-a mentinut fair-playul in cursa, nu cred ca poate fi acuzat acum ca vrea sa castige campionatul la masa verde, vrea ceea ce a sustinut si crezut intotdeauna: fair play si no politics in sport! Nu stiu daca e tocmai corect ce a spus la declaratie, dar in mod sigur e consevent si pertinent si a luat pozitie de fiecare data cand a considerat ceva in neregula, nu doar de data asta!

Corect

Cat despre titlu, ar fi fost foarte fericit sa ia cupa si azi.... cand era cu Dani la conferinta.

Cum ar fi in cursa urmatoare sa se dea la o parte aia din fata lui Vale si sa il lase sa fuga dupa Lore? .... inca de pe grila.... sa stea toti pe loc 5 secunde...

Edited by florinelu07

Gata, am citit ce-a scris Cazacu si mi-am schimbat parerea!!!

Huaaa Marquez, huaaa avortonu denigrator!

Forza Vale, pe veci vei fi campionul meu!! Tu si Arsinel, pilotul si actorul meu preferat!

Gata, imi iau sapca cu Rossi!

Rossssssssssiiiiiiiiii campiooooooooooooooooon! Uraaaaaaaaaaa!

Corect

Cat despre titlu, ar fi fost foarte fericit sa ia cupa si azi.... cand era cu Dani la conferinta.

Cum ar fi in cursa urmatoare sa se dea la o parte aia din fata lui Vale si sa il lase sa fuga dupa Lore? .... inca de pe grila.... sa stea toti pe loc 5 secunde...

Rossi e singurul de vina ca a ajuns in situatia asta: sa depinda de altii, sa isi numere punctele, sa fie incurcat de MM, bla bla, daca castiga mai multe curse nu ajunge aici. Nu vad ce vina are Lorenzo si e normal punctul lui de vedere!

Gata, am citit ce-a scris Cazacu si mi-am schimbat parerea!!!

Da da, dar MM chiar a fost penibil azi! Pe langa faptul ca a facut un anti joc evident, ce i-a facut Rossi lui azi i-a facut si el fix aceiasi chestie lui Lorenzo fara sa fie penalizat!

@celor care tot aduc in discutie countersteeringul.

Cand iei curba la dreapta, roata fata se duce spre STANGA! MM innoada fata, roata ii fuge spre dreapta, la interiorul curbei. Semn ca a franat si a pierdut fata!

Da pai daca a zis Cazacu asa trebuie sa fie...nu conteaza ca altii gen Stoner sau Fogarty au alta parere.

Cazacu e o somitate in domeniu si parerea lui e sfanta!

Gata, am inteles: noi astia care suntem de partea lui Rossi dar nu suntem mari piloti de curse nu ne pricepem. Iar aia care sunt se pricep da' sunt niste tampiti!

Normali sunt numai aia care il acuza pe Rossi.

OK!

Da sa moara Tac si Pac, daca face Vale bucata la Valencia sa mor de nu va pun o poza indecenta pe topic. Asta asa, ca sa ma exprim elegant...

Edited by Kollar