Jump to content

17. Shell Malaysia Grand Prix

Recommended Posts

Da pai daca a zis Cazacu asa trebuie sa fie...nu conteaza ca altii gen Stoner sau Fogarty au alta parere.

Cazacu e o somitate in domeniu si parerea lui e sfanta!

Topic closed!

Si Cazacu asta, nu putea sa scrie si el mai devreme sa ne lumineze? Ne-a lasat in mizerie sa dezbatem aici fara rost!

! Pe langa faptul ca a facut un anti joc evident, ce i-a facut Rossi lui azi i-a facut si el fix aceiasi chestie lui Lorenzo fara sa fie penalizat!

Arata-mi cea mai mica dovada ca MM a facut un anti-joc, azi sau la Philips island. Nu impresia ta, o dovada cat de mica!

Inainte sa va bage Rossi barzaunii astia in cap - si incep sa cred ca a facut-o intentionat pentru ca isi cunostea neputinta in fata lui, ati spus vreunul pe forum ca MM ii tine partea lui Lorenzo si ca ii face jocul? Zi sincer.

Initial ati sarit cu totii in capul lui Rossi, ca vai ca ce debiteaza, apoi ati cugetat voi mai bine si ati aflat adevarul!

Adevarul, my friend, e ca Rossi a devenit cel mai penibil din momentul cand a deschis gura despre asta, si degeaba are el ultrasi pe care el insusi ii numea "idioti sau stupid people - aia care il blamau pe Iannone - ca toata presa internationala i-a dat azi o mare bila neagra. Media nu e de partea lui si s-a vazut din conferintele de presa ca toti ziaristii nu impartasesc aceleasi sentimente cu el.

Rossi a facut azi si sezonul asta gafa vietii, si o sa-si incheie cariera cu o bulina mare si neagra. Pacat de el, parea baiat bun.

Edited by B.B.
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da pai daca a zis Cazacu asa trebuie sa fie...nu conteaza ca altii gen Stoner sau Fogarty au alta parere.

Cred ca e bine uneori sa-i asculti pe cei care chiar se pricep. Si mai cred ca fiecare are dreptul la o parere.

..... sa-l apar pe Marquez pt ca a luat un genunchi in muiwe. :wacko:

Colegu' (de forum), ce naiba? Ne-am uitat la aceeasi cursa si la aceleasi reluari. Marquez a dat o muiwe in genunchi. Hai sa fim cinstiti si de acord in privinta asta.

Colegu' (de forum), ce naiba? Ne-am uitat la aceeasi cursa si la aceleasi reluari. Marquez a dat o muiwe in genunchi. Hai sa fim cinstiti si de acord in privinta asta.

Si aici e tot nevinovat. Acum am dat de filmuletul asta pe Fb, de multe faze nici nu stiam ...

https://www.facebook.com/370348289806553/videos/517693598405354/

Vorbeam plastic, daca urmareai ce am mai postat, ai fi vazut ca am zis acelasi lucru, da Marquez a dat cu capul in genunchiul lui Rossi, dar acum nu ma refeream la asta ci mai mult la faptul ca Rossi l-a impins cu genunchiu, nu neaparat ca i-a dat cu el in cap.

Cred ca e bine uneori sa-i asculti pe cei care chiar se pricep. Si mai cred ca fiecare are dreptul la o parere.

Hombre, aici nu e vorba de nici o pricepre, ce legatura are priceperea cu ce am vazut noi pe ecrane si ce au declarat toti cei implicati?

E vorba de judecata.

Tu iti dai seama ca toate aceste discutii sunt alimentate de PARERILE lui ROSSI ca Marquez l-ar fi incetinit intentionat si aici si la Philip Island?

Niste impresii pe care nu le poate dovedi in nici un fel?

La Philip Island Marquez a declarat clar ca i s-a incins cauciucul de nenumarate ori si ca a trebuit sa incetineasca, si aici a declarat clar ca nu a vrut sa traga tare cu cauciucuri reci, sa nu pateasca ca la Aragon, sa faca poc. Omul a zis clar ca nu a facut nimic special.

Pe cine vrei sa cred, pe Rossi pentru niste idei care au incoltit in mintea lui sau pe Marquez care iti zice realitatea?

Mai, daca marquez chiar voia sa o faca de oaie il trantea pe Rossi de 20 de ori sezonul asta, sau il lasa pe Lorenzo sa treaca, nu-si risca viata sa faca turul pe care l-a facut in Australia.

Intelegeti o data ca Rossi oricat de mare pilot ar fi mai greseste si el si poate sa fie orbit de dorinta lui de a castiga si vede dusmani peste tot.

O sa vedeti ca peste ani o sa-si dea seama ca a gresit si o sa recunoasca.

A zis Cazacul si Muresan ... cei mai titrati piloti Romani la ora actuala ... Stoner este pescar si daca imi aduc bine aminte in ultima lui cursa a stricat rau de tot decorul ... asa ca mai scutestema cu pescarul asta frustrat.... el isi da cu parerea despre Rossi pentru ca el la pensionat.... e normal sa nu-l aiba la suflet ... pilot de linie dreapta Stoner asta ...s-a nascut talent si a murit speranta ....

A zis Cazacul si Muresan ... cei mai titrati piloti Romani la ora actuala ... Stoner este pescar si daca imi aduc bine aminte in ultima lui cursa a stricat rau de tot decorul ... asa ca mai scutestema cu pescarul asta frustrat.... el isi da cu parerea despre Rossi pentru ca el la pensionat.... e normal sa nu-l aiba la suflet ... pilot de linie dreapta Stoner asta ...s-a nascut talent si a murit speranta ....

De Carl Fogarty ce ai de spus atunci?

https://www.facebook.com/MOTO7.net/videos/1119998314694270/

Schema de karate a lu' Rossi este interpretabila din acest unghi. Pare ca Marquez s-a culcat pe piciorul lui, ce a urmat apoi poate fi: reflex, alunecare de pe scarita sau l-a lovit intentionat.

eu daca vreau sa dau cu piciorul in alta mobra ma uit in directia in care lovesc. MM sa dus cu casca si mobra spre interior iar VR era deja plecat pe curba cand piciorul se misca. Ori stie karate si da cu piciorul fix in frana dar fara sa se uite, ori MM e un lamer trist, care isi iroseste talentul pe kakaturi ieftine. Iar Lorenzo va fi foarte mandru de un asemnea titlu? Iar pentru a clarifica istoria http://www.motorcyclenews.com/sport/motogp/2013/may/may1613-why-marc-marquez-wasnt-punished-in-jerez/ singura diferenta a fost ca Lorenzo nu a cazut (nici la asta nu se pricepe :)) )

Doctorul n-ar face niciodata asa ceva, deci iese din discutie.

Omul se pricepe la "trase largi"...asa l-a mai "largit" odata pe Gibernau pe aratura.

Acum fiind mai experimentat a ajuns la un alt nivel si pe langa deja celabra "trasa larga" a invatat sa dea si cu bocancul!

Omul se adapteaza oricarei situatii si perioade!

Dupa incidentele de azi pot spune: R.I.P. MotoGP.

JLo o sa fie campion mondial doar pe hartie, in inimile celor care urmaresc MotoGP cu sufletul la gura, campionul anului 2015 este altul!

Din punctul meu de vedere nu este nevoie sa fii expert ca sa realizezi ca tinta directa a lui MM93 in cursa de astazi a fost Rossi, trebuie doar sa te duca putin capul.

Marquez avea ritmul de a sta cu Dani fara nicio problema, s-a vazut asta in primul tur dar si in parcursul week-end-ului (FP3/FP4/QP). Faza cu incinsul gumelor e pentru cei care ii lasa pe altii sa gandeasca pentru ei, deoarece pe ei nu-i ajuta algebra.

Cam amar sfarsit de sezon si slaba argumentatie a domnului Mark Webb pentru o pedeapsa unilaterala. Adica isi da seama ca MM o face intentionat dar se mai practica si nu contravine, in schimb VR are fata deci isi alege trasa - si asta se practica si nu contravine - MM se sprijina de el iar VR e vinovat ca-si misca piciorul dar MM nu ca da cu chifla sau cu ce-o fi dat.

Probabil Lorenzo lua oricum titlul anul asta, 7 puncte erau cam subtiri cu trei insi care pot alerga la fel sau mai repede decat VR + Ianonne in zi buna. Marquez o da pe gume reci dar, a dracului, a facut doua-trei ture mai rapide inainte sa i se raceasca. Era mai elegant sa-l scoata pe JL campion mergand in fata iar JL era mai elegant sa-i ia apararea lui VR chiar daca in sufletul lui il uraste, oricum nu schimba vreo decizie ci doar cum arata el in ochii lumii. Secolele cavalerismului au apus insa in evul mediu timpuriu, s-a dovedit ca nu e profitabil sau e chiar contraproductiv.

Tot ce pot spune e ... pacat.

Pacat pentru un sezon excelent care se termina oribik.

Pacat pentru ca toti cei trei cei mai buni piloti se comporta absolut oribil.

Pacat ca pe doi dintre ei o sa continuam sa-i vedem ranjind inca ceva vreme de acum incolo.

Sincer as prefera sa-i vad zambind doar pe twitter cu undita in mana, la fel ca pe un alt urias ipocrit.

Ce l-ar indemna pe MM sa-nceapa un razboi cu VR? Poate nu-i multumit ca VR are tz la suta din drepturile sale de imagine si vrea s-o dea prin tribunal, doar ca fara motiv contractul e contract si-acu incearca s-o dea pe nepotrivire de caracter. Doar timpul ne va spune daca sta in picioare lantul logic pe baza pecuniara.