Sari la conținut

Accident Moto Politist!


claudeel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 687
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa-ti bagi plua! Azi dimineata am trecut pe-acolo si era groapa, dar nu lucra nimeni. Patit fiind cu lucrari idioate la carosabil am injurat printre dinti si mi-am vazut de drum. Asta inseamna sa nu semnalizezi lucrarea cum trebuie. Azi dimineata erau numai gardurile alea, niciun semn reflectorizant, nimic. Imi dau seama cum a fost acum cateva minute pentru el, pe intuneric si ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo la cateva minute dupa incident. Politistul imi parea a fi inconstient. Nu am oprit pentru ca eram cu masina si ambulanta se ocupa deja... De cateva zile este groapa acolo si singurele semnalizari sunt cateva garduri metalice si banda galbena. Ieri seara am trecut calare si pot spune ca treaba e destul de vizibila, chiar si asa la viteza ceva mai mare, carosabil umed si aglomeratie (eventual o masina care obtureaza vederea in fata), poate face manevra de evitare destul de dificila.

 

Sa speram ca va iesi cu bine din incident! Doamne ajuta...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefii lui sigur nu sunt motociclisti.Daca numai o jumate de tura este uscat drumul ,atat il lasi ,il chemi si-l trimiti pe turism ,nu-l alergi ca pe un caine indiferent de vreme , aderenta si vizibilitate. sanatate baiatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefii lui sigur nu sunt motociclisti.Daca numai o jumate de tura este uscat drumul ,atat il lasi ,il chemi si-l trimiti pe turism ,nu-l alergi ca pe un caine indiferent de vreme , aderenta si vizibilitate. sanatate baiatului.

Exact asa fac si jandarmii francezi. Ploua? Ninge? Nu merg cu motocicleta decat dupa ce incaleca pe ea. :)

On topic: Sefii ar trebui sa ia masuri impotriva firmelor care executa lucrarile, pentru ca agentii nu au puterea sa faca acest lucru.

Cat despre politist - multa sanatate.

» Post actualizat in 20 Oct 2015 18:35

 

Editat de bachus_21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum necum ,n-a vazut-o sau a vazut-o cand a fost prea tarziu.Alta varianta nu cred sa fie.


» Post actualizat in 20 Oct 2015 19:18

Pomeneam cu ceva timp in urma despre presemnalizari.Orice pericol aflat pe partea carosabila trebuie si presemnalizat.O biata semnalizare cu niste banda sau garduturi nu iti lasa timp sa-l sesizezi si sa actionezi .O groapa in carosabil poate surprinde pe oricine .Daca ratezi o presemnalizare ,darami un panou ,spargi o lampa stroboscopica ,dar nu iti rupi gatul in groapa ,stalp sau ce o fi in plus sau minus pe partea carosabila.Problema nu este ca au sapat o groapa in mijlocul drumului ci faptul ca eu nu stiu din timp despre acest lucru.


» Post actualizat in 20 Oct 2015 19:23

De parca banda sau panourile puse doar la marginea gropii te-ar impiedica sa intri in ea.


» Post actualizat in 20 Oct 2015 19:27

cei care au ingradit au confundat trotuarul unde lumea merge la pas, cu carosabilul pe care circula autovehicule cu diferite viteze si care au nevoie de spatiu pt a opri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sursa mediafax : " şeful Serviciului de Presă al Poliţiei Capitalei, Diana Sarca.

Aceasta a precizat că poliţistul se afla în misiune şi se îndrepta către o zonă în care ar fi urmat să fluidizeze circulaţia.

Poliţistul are 30 de ani şi a fost grav rănit, fiind preluat de o ambulanţă şi transportat la Spitalul Universitar din Bucureşti."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate acum 30 minute a decedat.

Nu era nici o coloana oficiala, se ducea in misiune. Intuneric, garduri metalice, banda galben pai pusa sus, nici un element reflectorizant. Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Din ce știu eu de la amicii mei motopolitisti, aceștia nu ies decât atunci când sunt siguri de drum, nu-i trimite nimeni cu japca pe motoare. Sunt si bine pregătiți, in fiecare primăvara ies la antrenament in incinta Expo. Un accident tare nasol, care se putea întâmpla oricui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Ce sa cauti in luna octombrie, pe 10ºc, prin ploaie, noaptea, pe motor? Pai ce contează încotro se indrepta! Masini nu au ? Ba da-o-n mm de treaba. Asta inseamna sa fii prost! Rip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ceva timp, ajung si eu iarasi in minunificul oras buCUResti....

Noroc ca ploua si am ales varianta cu acoperis, adicatelea conserva din dotare.

Fratilor, e de groaza! Nu m-as mai intoarce aici nici sa iau indemnizatie de parlamentar(+pensie speciala)!

Ma doare sufletul gandindu-ma la amaratul asta de-a dat in gropile lui Oprescu si sleahta lui de banditi.

Mai ales ca politistii motoristi nu au o experienta si pregatire corespunzatoare pt jobul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de ingust la minte sa fii ca atunci cand termini lucrarea ,sa nu te mai uiti odata in urma si sa-ti pui intrebarea ;oare or vedea ametitii astia cu masinile groapa?Hai sa pun si o lumina stroboscopica ,si niste indicatoare ,si niste popici reflectorizanti din cauciuc sa nu-si f..ta masinile ,,da mai incolo la vre-o 20 m ca sa aiba timp sa le vada si sa opreasca inainte de groapa.scarba pt unii si mila pt baiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...