Sari la conținut

Accident Moto Politist!


claudeel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 687
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merg si eu. Dumnezeu sa-l odihneasca. Sa nu uitam :puterea cea mai mare pe care o avem e la 4 ani sa ne alegem soarta.

E o falsa impresie.daca prin vot am putea sa ne alegem soarta...nu ne ar mai lasa sa votam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Cred ca familia s.ar bucura sa fim alaturi de el pe ultimul drum calare pe motoarele noastre, prin urmare cine doreste sa participe sa scrie aici, sa.si anunte si el colegii de la rutiera cam cati vom fi!

Multumesc, Luigi! Mergeti acolo si pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

De intrat pe forum nu prea pot in timpul zilei din cauza de serviciu dar o sa incerc sa anunt, daca nu o voi face maine seara dupa ora 19 cand ajung acasa. De principiu rog pe cei care pot veni sa anunte aici, sa le pot spune oamenilor cam cati suntem.

Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe stirileprotv.ro......asa se musamalizeaza toata tarasenia

 

 

""In aceasta dimineata, la propunerea inspectorului general al Politiei Romane, viceprim-ministrul pentru securitate nationala, ministrul Afacerilor Interne, Gabriel Oprea, l-a avansat in gradul de subinspector de politie post-mortem pe agentul sef adjunct de politie Gigina Bogdan Cosmin", a anuntat Inspectoratul General al Politiei Romane.

Agentul a pierdut, se pare, controlul vehiculului si a intrat in gardul ce imprejmuia craterul sapat in asfalt de cativa muncitori ai unei companii de distributie a gazelor."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-am mai spus eu: zi prost teve, si trage apa...

PS: vin si eu Vineri

... de fapt, nu numai prost teve...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunerea mea este sa trimita fiecare o petitie online la igpr si sa intrebe daca este valabila chestia cu semnalizare luminoasa galbena pe timp de noapte, si de ce nu s-a respectat in locul cu pricina, cine avizat semnalizarea respectiva, etc......macar sa vada ca cineva e cu ochii pe ei..poate poate cine stie, se misca ceva daca sunt asaltati de petitii...oricum sunt obligati sa raspunda.

Nu va ia decat 5 minute, si o faceti din casa de la caldurica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o concluzie personala: vizavi de aceasta tragedie:omul era concentrat pe statie vizavi de misiune..nu foarte atent in fata(rutina,girofar poate),ploaie,asfalt ud,gume nu se stie cum,daca plecasera de cateva minute erau si reci si nu se stie cat de uzate (se vor vedea la expertiza),motoreta este foarte sigura dar si cand scapa nu mai este de controlat..castile sunt model fara ochelari incorporati si destul de uzate din cate am vazut la politia romana...deci..daca avea barbia lasata..avea probleme si cu viziera.. pin lock ul...a vazut tarziu si a intrat direct(cum spun tv urile) sau derapat cum cred eu,motoreta nu avea cum sa fie deasupra atat timp cat el a fost scos primul din groapa de dimensiunile care ii vor fi si mai departe din pacate...urmarim topicul si venim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie:

Se pare ca familia nu doreste sa vada motociclete la inmormantare...

Tocmai ce-am discutat cu un coleg care cunoaste familia.

Mai jos, print screen la discutie, cu acordul sau, evident:

post-33250-0-38453600-1445462756_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot aud ca accidentul a fost surprins de catre camerele de supraveghere din zona.Pai daca este reala informatia ,de ce nu o fac publica .Macar asa pt a dovedi ca motociclistul era slab pregatit ,a cazut cu motocicleta si in timp ce se ducea taras cu acesta ,a nimerit din intamplare intr-o groapa aflata pe partea carosabila.


» Post actualizat in 22 Oct 2015 03:44

Caderea lui neavand nici o legatura cu groapa.Eu cel putin asa inteleg din comentariile de pe la tv.


» Post actualizat in 22 Oct 2015 03:45

Cu ghilimelele


» Post actualizat in 22 Oct 2015 03:46

Parca induc ideea ca daca nu cadea ,nu intra in groapa.


» Post actualizat in 22 Oct 2015 03:54

Corect era " incercand sa evite o lucrare semnalizata necorespunzator ,aflata pe partea carosabila ,a pierdut controlul motocicletei si a cazut in groapa aferenta lucrarii",nu invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Empatia naturala ma obliga sa-i plang de mila copilului asta. Si sa compatimesc familia si mai tare. DAR: au fost nenumarate cazuri cand la ore de varf, in aglomeratie, boul de mine statea de 3-4 ori la un stop ca sa treaca o coloana oficiala. De fiecare data am bagat mana in claxon pana la cot si i-am injurat pana n-am mai putut pe supra-oamenii astia, care au mai multe drepturi decat muritorii de rand. Cand un nene ce n-are dreptul la coloana oficiala beneficiaza totusi de ea se comit o serie de abuzuri, de la seful care autorizeaza, pana la politistul care ma opreste pe mine ca sa treaca nenea ala. Pana sa se intample nasoale, politistii n-au probleme sa faca abuzuri, de orice gen. Cand se intampla, si ei sunt oameni.

Sper (dar sper degeaba), ca macar in cazul asta sa cada niste capete: nenea care a beneficiat de coloana oficiala desi nu avea dreptul. seful din politie care a aprobat-o, seful direct al politistului (cel care l-a trimis in misiune), agentul din politie care trebuia sa vada daca groapa respectiva e bine semnalizata, cel care trebuia sa semnalizeze corespunzator groapa.

Si, cu toate abuzurile, toate nesemnalizarile, o parte importanta din responsabilitate, in opinia mea, o poarta si cel care a cazut in groapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vina apartine armatei de impostori si slugi ce conduce aceasta tara spre groapa. Interesul national cerea ca acel constipat, ajuns din ospatar general cu 4 stele, sa se deplaseze urgent la toaleta. Prea multe coloane oficiale pentru jigodiile astea penale. Daca vor mai repede le urez sa mearga cu smurdul. "Sistemul" a facut o victima din propriul aparat.

Fluidizarea traficului = blocarea intersectiilor sa treaca o coloana ce se intorcea de la crasma.

Deci mortul e de vina pentru ca oprea si pentru ca "succesuri" . Lingai, impostori si diletanti in toate domeniile. Nu e nevoie sa ne bombardeze vreodata Rusia. Coloana e oficial neoficiala. Ar putea parchetul militar sa curete haina militara, altfel a murit degeaba. Pacat.

Editat de Kalashnikov545
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E f bine facuta semnalizarea .Pt pietoni si biciclisti eventual.Coloanele oficiale ar fi bine sa nu mai aiba antemergatori ci doar incheietori.


» Post actualizat in 22 Oct 2015 07:24

Sa aiba si o matura si un faras la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virgile, m a minunat nr reply-urilor date de tine. Si nu doar pe topicul asta. Tu te chinui sa ce?

Nu mai dau ,am si eu momente cand ma deranjeaza cate e situatie care este evidenta ,dar cineva o pune deandoaselea.Ma mai descarc si eu cand vad atata prostie si manipulare ,cand vezi ca-i alb dar cineva te convinge ca-i negru.Mai am si un obicei de pe vremea cand eram instructor si repetam ca un papagal pana eram convins ca i-a intrat in cap celui pe care-l instruiam.In privinta sigurantei tale sau a altuia nu exista jumatati de masura.Hai ca ma cumintesc.

» Post actualizat in 22 Oct 2015 07:41

Mergem maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...