Sari la conținut

Accident Moto Politist!


claudeel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 687
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Admin

Aveți putina răbdare, deja am luat legătura cu colegi de-ai lui, oamenii ma țin la curent si anunț aici de si cum. Deși astăzi nu au ieșit cu motoarele mâine vor si ei sa il conducă pe ultimul drum cu motocicletele poliției..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca a mai fost un accident (al unui "civil") unde imediat a doua zi s-a astupat groapa.

Din pacate numai cand se moare "oficial" se misca ceva... sau poate nici acum.

Daca murea un gigi oarecare, ar fi fost "business as usual". Neadaptarea vitezei.... bla bla. Nici o sanctiune firmei care face lucrarea.

 

Uite ca apar si victime din randul politiei, din cauza delasarii lor generale. Spun asta deoarece, de fiecare data cand m-am adresat unui echpaj, in trafic, semnaland o poblema, mi s-a raspuns cu un ridicat din umeri. Din pacate (asa e statistica) nu plateste politistul delasator ci unul care poate isi facea meseria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gropile sunt astupate deja de ieri. "Au terminat lucrarile"

3vRelpA.jpg

:o

Unde era groapa in aceasta poza?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gropile sunt astupate deja de ieri. "Au terminat lucrarile"

 

Pai asa-i la noi, dupa ce moare cineva si se face taraboi, se repara instant tot.

Mai tineti mine cazul Traian si Ella cand din dubla continua, peste noapte s-a transformat in discontinua?

 

Faptul ca s-a remediat groapa peste noapte inseamna ca "oamenii" pot, dar nu vor sa munceasca preferand s-o lalaie.

Ar trebui luati la p si firma care "presteaza" caci prin reparatia peste noapte tocmai au dovedit ca se poate munci cu randament dar nu vor... sa le phoot mortii in gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ZaiR , refresh, am marcat cat de cat.

 

@all Marturia primului martor ajuns la accident:

http://www.petreanu.ro/2015/10/22/marturia-celui-care-a-ajuns-primul-langa-politistul-bogdan-cosmin-gigina/

 

"La scoala de soferi te invata sa pui triunghiul la cel putin 100 m in spatele masinii pentru ca cei ce vin din spate sa aiba timp sa reduca viteza si sa te ocoleasca in siguranta…aici nu erau 10 pasi de la fiare pina la gaura - "

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ZaiR , refresh, am marcat cat de cat.

 

@all Marturia primului martor ajuns la accident:

http://www.petreanu.ro/2015/10/22/marturia-celui-care-a-ajuns-primul-langa-politistul-bogdan-cosmin-gigina/

 

"La scoala de soferi te invata sa pui triunghiul la cel putin 100 m in spatele masinii pentru ca cei ce vin din spate sa aiba timp sa reduca viteza si sa te ocoleasca in siguranta…aici nu erau 10 pasi de la fiare pina la gaura - "

Politia tocmai a dat un comunicat, in care se spune ca Oprea a oprit si l-a sunat pe Arafat. Asta se bate cap in cap cu spusele martorului citat de Petreanu. Cred ca martorul ar trebui sa faca o vizita la Parchet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia tocmai a dat un comunicat, in care se spune ca Oprea a oprit si l-a sunat pe Arafat. Asta se bate cap in cap cu spusele martorului citat de Petreanu. Cred ca martorul ar trebui sa faca o vizita la Parchet.

Da cum, sunt convins ca a sunat la Arafat, dupa care a scos singur motocicleta din groapa ca sa il elibereze de bietul politist, i-a facut si o hemostaza cu cravata lui cea scumpa, cate si mai cate a facut .....

Niste jigodii fara emotii, fara suflet, fara nimica sfant in ei. Orice cadavru este bun ca se te poti sui pe el putin mai sus. O sa mai faca probabil un show penibil la inmormantare.

Cand Stelian Tanase a povestit despre telefonul primit de la Oprea cum ca sa se opreasca emisiunea de la TVR despre plagiatul plutonierului, mi-am zis ca vrea si nea Tanase sa se dea victima, dar acuma sunt convins ca asa a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virgile, m a minunat nr reply-urilor date de tine. Si nu doar pe topicul asta. Tu te chinui sa ce?

 

 

Nu mi-o lua in nume de rau, dar prea te ai agitat pe aici :)

 

Ți se pare colegule, nici măcar în top 20 nu e.

 

Pe cînd tu...ești pe 4!

 

/index.php?app=forums&module=extras&section=stats

 

top_posters.jpg

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ZaiR , refresh, am marcat cat de cat.

scz.. pe tel chiar n-am obs

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dilema: in cazul in care familia e de acord ca motociclistii sa participe la inmormantare, iar Gabriel Oprea va veni si el, cum ar trebui procedat? 1/2 din mine inclina pentru decenta, 1/2 pentru protest. Sau cum ar putea fi combinate aceste doua atitudini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer dilema ta nu cred ca isi are rostul. Oprea nu e Ceasca sa se bage ca prostul in gura lupului. Banuiesc ca are baietii lui cu ochiul si urechea care vor sta prin zona (cred ca deja sunt si pe aici pe forum) si daca vin motociclistii el nu va veni. Va trimite un lacheu care va spune ca a fost retinut cu o problema de interes national si bla bla bla..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dilema: in cazul in care familia e de acord ca motociclistii sa participe la inmormantare, iar Gabriel Oprea va veni si el, cum ar trebui procedat? 1/2 din mine inclina pentru decenta, 1/2 pentru protest. Sau cum ar putea fi combinate aceste doua atitudini?

Atentie:

Se pare ca familia nu doreste sa vada motociclete la inmormantare...

Tocmai ce-am discutat cu un coleg care cunoaste familia.

Mai jos, print screen la discutie, cu acordul sau, evident:

attachicon.gif facebook.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca a mai fost un accident (al unui "civil") unde imediat a doua zi s-a astupat groapa.

Din pacate numai cand se moare "oficial" se misca ceva... sau poate nici acum.

Daca murea un gigi oarecare, ar fi fost "business as usual". Neadaptarea vitezei.... bla bla. Nici o sanctiune firmei care face lucrarea.

 

Uite ca apar si victime din randul politiei, din cauza delasarii lor generale. Spun asta deoarece, de fiecare data cand m-am adresat unui echpaj, in trafic, semnaland o poblema, mi s-a raspuns cu un ridicat din umeri. Din pacate (asa e statistica) nu plateste politistul delasator ci unul care poate isi facea meseria.

Confirm! Majoritatea agentilor de la rutiera raspund la misto cand ii intrebi de ce nu vad si sanctioneaza multele contraventii comise in jurul lor.

Si de ce a fost nevoie sa sune la Arafat si nu la 112 ? Sau asa din obisnuinta... Cand apare o problema astia se suna personal, nu apeleaza la institutiile abiliate sa rezolve problema!?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm! Majoritatea agentilor de la rutiera raspund la misto cand ii intrebi de ce nu vad si sanctioneaza multele contraventii comise in jurul lor.

Si de ce a fost nevoie sa sune la Arafat si nu la 112 ? Sau asa din obisnuinta... Cand apare o problema astia se suna personal, nu apleleaza la institutiile abiliate sa rezolve problema!?

Pentru ca la 112 convorbirea este monitorizata oficial si se putea verifica usor ca nu a sunat. Asa spune ca a sunat la Arafat. Acuma ce facem , solicitam noi lista de convorbiri sa vedem ca a sunat sau il punem sa jure cu mana pe Bilblie ca a sunat? Ca pentru Arafat mare schmecherie sa spuna, da m-a sunat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia tocmai a dat un comunicat, in care se spune ca Oprea a oprit si l-a sunat pe Arafat. Asta se bate cap in cap cu spusele martorului citat de Petreanu. Cred ca martorul ar trebui sa faca o vizita la Parchet.

 

Daca intradevar a sunat la Arafat, e o circumstanta agravanta. Inseamna ca stie foarte bine "eficienta" sistemelor de "urgenta" pe care le-au pastorit el si cu tovarasii lui de furt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...