Sari la conținut

Kawasaki Z800


umbbra
 Share

Postări Recomandate

Salut. Vreau sa-mi cumpar un Kawa z800 neaparat. Imi place lookul, imi place motorul.

In tara nu am vazut la vanzare, asa ca am sa incerc in Italia, unde l-am gasit second hand incepand cu pretul de 5000e. Mai exista varianta limitata de kawa z800e la 35kw, dar nu ma intereseaza.

Detine cineva un astfel de exemplar?

post-19028-0-02753200-1445411912_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai deja 5000 de E, mai bine mai astepti sa mai strangi sau imprumuti 3000 de E si ti-l iei unul nou de la United si stai fara griji 4 ani, parerea mea.

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i Zedu` meu.

 

E versiunea 2015 cu ABS, achizionat acum un an, livrat in Ianuarie 2015.

E primul meu motor, am mai mers cand am facut scoala pe ER6 si am mai condus un Street Triple pe o distanta scurta, deci comparatiile pe care le-as putea face sunt oarecum limitate.

Ce pot sa spun e ca la inaltimea si greutatea mea (1.84m - 88-90kg) se muleaza f bine. E un motor greu (231kg) insa din momentul in care te-ai pus in miscare f lejer de condus si "user friendly".

Daca ai posibilitatea, ia-ti cu ABS, am fost la un curs la care am fortat franele la maxim, pe asfalt ud...nu poti sa iti imaginezi ce diferenta face ABS-ul. Nu mai zic ca, pe uscat, in caz de franare de urgenta, nu mai risti sa te dai peste cap (stoppie). la 60mph aprox franat cat de tare am putut a oprit perfect.

 

Anyway, succes cu achizitia :) (uita de versiunea limitata, aia e pt cei care nu au incotro)

 

X-eL: 8000 eur nou, versiunea cu ABS sau fara? Daca e cu ABS atunci e mai ieftin ca in UK, unde ar fi £ 7800 (9300 eur) aprox.

post-86303-0-14664400-1445425259_thumb.jpg

post-86303-0-74632400-1445425261_thumb.jpg

Editat de MrD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i Zedu` meu.

 

E versiunea 2015 cu ABS, achizionat acum un an, livrat in Ianuarie 2015.

E primul meu motor, am mai mers cand am facut scoala pe ER6 si am mai condus un Street Triple pe o distanta scurta, deci comparatiile pe care le-as putea face sunt oarecum limitate.

Ce pot sa spun e ca la inaltimea si greutatea mea (1.84m - 88-90kg) se muleaza f bine. E un motor greu (231kg) insa din momentul in care te-ai pus in miscare f lejer de condus si "user friendly".

Daca ai posibilitatea, ia-ti cu ABS, am fost la un curs la care am fortat franele la maxim, pe asfalt ud...nu poti sa iti imaginezi ce diferenta face ABS-ul. Nu mai zic ca, pe uscat, in caz de franare de urgenta, nu mai risti sa te dai peste cap (stoppie). la 60mph aprox franat cat de tare am putut a oprit perfect.

 

Anyway, succes cu achizitia :) (uita de versiunea limitata, aia e pt cei care nu au incotro)

 

X-eL: 8000 eur nou, versiunea cu ABS sau fara? Daca e cu ABS atunci e mai ieftin ca in UK, unde ar fi £ 7800 (9300 eur) aprox.

Versiunea E, cu ABS, are preț de listă 7950 E

 

Sunt la curent cu prețurile pentru că m-am orientat după o motocicletă nouă și erau pe lista mea și z-ul și fzr 800, ambele cam în același preț se găsesc.

 

De regulă oricum sunt mai scumpe produsele în țări cu monedă mai puternică decât Euro și mai ieftine în cele cu moneda mai slabă (vezi SUA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare tuturor,

 

Exista cumva pe forum vreun topic dedicat pentru modelul Z800?

 

As fi interesat de acest model si as vrea sa ma documentez un pic inainte.

 

Multumesc anticipat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...