Sari la conținut

Actiune comemorativa Bogdan Gigina - CCMR


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu nu stiu unde vrea sa ajunga 'mutul' Oprea Gabriel...probabil urmatorul presedinte, habar nu am. Jurnalistii il pupa-n dos curat-murdar indiferent de stare, tot ce face e ascuns omului de rand, iar pe diferite siteuri care nu au legatura cu maria sa apare sa ne zbuciume inconstientul. De exemplu

http://www.mai.gov.ro/

"Gabriel Oprea a absolvit în 1983 cursurile Școlii Militare de Ofițeri Activi Sibiu, cu diplomă și gradul de locotenent."

Da, da' chiar asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial, cand am vazut topicul, am zis ca ma invoiesc de la serviciu si am sa merg. Apoi am citit mai cu atentie. Cine sunt organizatorii? De ce ni se impun reguli? Suntem o turma, sau la plenara partidului comunist?De ce nu ai voie sa ridici glasul impotriva javrei ordinare ce avea coloana oficiala? Eu nu recunosc alte reguli, decat cele dictate de propria-mi constiinta.

Asa ca m-am hotarat sa spun pas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ce citesc aici.
motociclist la rutier. la rutiera pe 2 roti nu te faci ca poate o sa-ti placa, te faci ca 2 roti e o pasiune pt tine. nu-l cunosc,nu stiu ce facea. ce stiu ca toti de altfel, este ca a murit aiurea facand loc unui jeg de om, care nu se putea duce la curve decat cu coloana oficiala. vedea-l-as murind in cacao.
a fost ca vreti au ba un coleg de-al nostru, sau inca mai cred ca 2 roti ne uneste, mergem la el sa-i cinsitm memoria. atat. si eu mi-as dori un protest mai elaborat insa acum vb de decenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial, cand am vazut topicul, am zis ca ma invoiesc de la serviciu si am sa merg. Apoi am citit mai cu atentie. Cine sunt organizatorii? De ce ni se impun reguli? Suntem o turma, sau la plenara partidului comunist?De ce nu ai voie sa ridici glasul impotriva javrei ordinare ce avea coloana oficiala? Eu nu recunosc alte reguli, decat cele dictate de propria-mi constiinta.

Asa ca m-am hotarat sa spun pas.

Si eu.

 

Mergem sa aprindem o lumanare , acolo unde un prieten,coleg, camarad,motociclist, OM, si-a pierdut viata .Este un moment de liniste , un moment de reculegere .

Nu si-a pierdut viata, ci i-a fost luata.

 

Am fost la Sanzieni. In afara de numarul impresionant de motoare si de jandarmi, nu s-a intamplat nimic.

Ecoul s-a stins repede, tiganii s-au intors acasa, la fel de destepti ca inainte.

 

Acum citesc despre aceasta comemorare organizata de... Comunitatea Cluburilor Moto din Romania? Ce-i asta?

In fine.

 

Am inteles ca rugamintea familiei a fost ca motociclistii sa stea departe de funeralii. Pai... gestul vostru nu inseamna respect, ci sfidare, nu?

Sfidare fata de familia decedatului, dar disciplina si decenta fata de tov. general Oprea si ceilalti securisti, nu? Sa nu-i deranjam, ca doar noi suntem motociclisti civilizati, un exemplu de bun-simt. Sa nu turati motoarele, sa nu priviti cu ura, sa nu ridicati pumnii. Mergeti si aprindeti lumanari. Nu din alea de tip pastila, ci din alea cu capac. Castile jos, genunchii jos, motociclisti. Privirea in pamant, sa nu va vada nimeni supunerea din ochi.

 

As fi venit si eu, tocmai din Bucovina, chiar daca sunt 5 grade la mine, chiar daca ar fi trebuit sa raman peste noapte in Bucuresti, dar... nu pentru asa ceva. Eu nu sunt bocitoare. Nu mai sunt.

 

Tragedia ce s-a petrecut depaseste fatalitatea unui simplu accident, reprezinta trista realitate romaneasca, unde cei care conduc se pisa pe cetateni cu bolta, fara ca nimeni sa faca ceva.

Prietenii mei imi stiu foarte bine parerile. Intotdeauna am crezut ca motociclistii reprezinta o forta, atat prin coeziune, cat si prin varsta, Sunteti tineri, motociclisti. Ati fi putut sa rasturnati de o suta de ori sistemul asta stramb, daca v-ati fi implicat in altceva decat in organizarea de intruniri cu betivaneala, certuri pe forum si aprins de lumanari la morti.

 

De fapt eu cred ca ar trebui sa aprindem cu totii cate o lumanare, pentru noi insine. Suntem morti, motociclisti. Suntem cat se poate de morti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din start vi s-a spus ce NU si ce DA, daca nu iti convine nu te duci, practic orice intrebare (in afara de aia cu banderola alba) te face sa pari o maimuta de felul Becali Gheorghe , adica unu' care se crede destept contrar realitatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, vroiam sa urc niste poze da forumul asta e muci...

Cum selectez poza ma duce in pagina unu din topic...

 

Anyway, chiar nu ma asteptam sa vina atatia...

 

Pana la urma le-am pus pe un server de-al meu:

 

1.jpg

 

1b.jpg

1c.jpg

 

2.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

M-a surprins cati de multi am fost. Ma asteptam la cateva zeci, dar au fost peste asteptari!

Mi-a placut civilizatia de care s-a dat dovada, toata lumea a mers linistit si ordonat, a fost o actiune care imi confirma ca exista speranta, mai exista respect si civilizatie. M-am simtit mandru ca sunt inconjurat de astfel de oameni!

Felicitari deasemenea postului Digi 24, filmarile si comentariile au fost exacte si profesioniste!

IMG_0743.JPG

IMG_0761.JPG

IMG_0763.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...