Sari la conținut

Dalboka, Vineri 30.10


robert_bobariu
 Share

Postări Recomandate

Ma tenteaza o plimbare pana la Dalboka vineri - la dus prin Ruse, Silistra, iar intoarcerea prin sudul Dobrogei (fara autostrada) sau, cu un mic ocol, prin Tulcea si Macin.

 

Amatori?

post-53322-0-07231000-1445979776_thumb.jpg

post-53322-0-18529900-1445980430_thumb.jpg

Editat de robert_bobariu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v2 e prea lung si o sa mergeti noaptea jumate din drum

 

 

 

Io as zice ca varianta decenta plimbare pana la Mahmudia, ca am tot ratat-o.

Intoarcere prin tara, ca sunt mai multe variante, plimbare de aproximativ 800 km.

Acum e posibil ca pentru posesorii de GS sa nu fie suficient...vedem. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d a n: cu luatul sau lasatul e in functie de sensul percurgerii traseului - parca ma tenteaza mai mult sa fac pe (un eventual) intuneric Ro decat Bg

Eu unul as pleca bucuros la 6 de la Petrom-ul de la iesirea din Buc, inainte de Jilava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Contabile! Nota 10!!! - atentie, nota 10, nu ora 10 :)

Pana ma decid eu daca sunt apt la orele alea, maine ce faci nenea Robert?

Daca freci duda, poti veni la mine pe la 9.30 si sa facem Mahmudia.

Si poimaine ce vrei tu (poate). :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le am cu borsul de peste, in schimb ce vrei tu merita facut intr-o zi diferita de traseul propus (cum ai spus tu) .... poate sint eu mai gurmand, dar dupa o mincarica buna parca merge si 1/2-1 ora de relaxare asa.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d a n: nu cred ca maine pot mai mult de vreo 3-4 ore sa "ard gazul"... Daca se schimba ceva peste noapte, ma infiintez la tine la ora stabilita.

 

P.S. E am o problema cu apelativul "nene" (il folosesc preponderent in mod peiorativ). Patesti la fel? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le am cu borsul de peste, in schimb ce vrei tu merita facut intr-o zi diferita de traseul propus (cum ai spus tu) .... poate sint eu mai gurmand, dar dupa o mincarica buna parca merge si 1/2-1 ora de relaxare asa.

 

Pai propunerea era pentru maine, ca sa ne pregatim psihic si fizic pentru alergatura de vineri.....caci vom alerga dupa Geseu, cu siguranta.

Apropos, daca bagi varianta 2 pe mobra din semnatura, ai de la mine o lada de bere...sau o baterie de vin....sau un uischi....la alegere.

 

 

d a n: nu cred ca maine pot mai mult de vreo 3-4 ore sa "ard gazul"... Daca se schimba ceva peste noapte, ma infiintez la tine la ora stabilita.

 

P.S. E am o problema cu apelativul "nene" (il folosesc preponderent in mod peiorativ). Patesti la fel? :crack:

 

Nici vorba de lipsa de respect Domnu' Robert...pur si simplu la noi la tara se foloseste apelativul de "nene" pentru a arata respectul fata de persoane mai inaintate in nr de km pe mobra....pardon, de ani. :)

Oricum, te astept maine chiar si pentru 4 ore de mobreala - stabilm noi traseul, doar sa ma anunti daca vii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar sa nu ma pui la masa pe mobra cu pachetelul din rucsac ......... ca ma scol la 4 am si vin cu aia mica 125-ul si tot maninc la un bufet crackup.gif


» Post actualizat in 28 Oct 2015 17:11


@Dan Eu vin cu 300-le din profil, alta mai mare n-am.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...

Discutii de oameni mari, cu mobre si timp sa le plimbe.

Pana nu intrunesti toate conditiile, mucles!

Eventual vii dimineata la birou ca sa iti dau o cafea buna cat ma pregatesc eu de plecare.

 

Doar sa nu ma pui la masa pe mobra cu pachetelul din rucsac ......... ca ma scol la 4 am si vin cu aia mica 125-ul si tot maninc la un bufet crackup.gif

» Post actualizat in 28 Oct 2015 17:11

@Dan Eu vin cu 300-le din profil, alta mai mare n-am.

Eu niciodata nu plec cu pachet, asadar opririle pentru haleala sunt obligatorii.

Si nu-i bai domne cu 300-le....ca nu suntem la program ci la relaxare (ma gandeam doar la chinul tau pentru asa drum lung).

Oricum, iau la mine 2 șufe pentru cazul in care nu mai putem si ne lasam tractati de Geseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...