Sari la conținut

Honda Shadow 600


lucian75
 Share

Postări Recomandate

Honda Shadow 600...după părerea mea un motor care este deja o legendă și cu siguranță si-a făcut un loc intr-un Hall of fame din toate timpurile...

Mă rog,cel puțin eu nu mai îmi trebuie altceva,vreau sa-l păstrez till the end :)

Și la 23 ani inca se ține bine si știți cum e cu vinul,cu fiecare an trecut e tot mai bun...sper ca și peste 10 ani să mă pot bucura de el așa cum o fac acum.

post-5274-0-34646200-1446412320_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Shadow 600...după părerea mea un motor care este deja o legendă și cu siguranță si-a făcut un loc intr-un Hall of fame din toate timpurile...

Mă rog,cel puțin eu nu mai îmi trebuie altceva,vreau sa-l păstrez till the end :)

Și la 23 ani inca se ține bine si știți cum e cu vinul,cu fiecare an trecut e tot mai bun...sper ca și peste 10 ani să mă pot bucura de el așa cum o fac acum.

Si eu imi place .S-o stapanesti sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc frumos,asemenea și vouă.

 

Scuze ptr "eu",am vrut să reformulez și mi-a scăpat din neatenție.

 

De foarte multă vreme tânjeam după un motor...ori nu îmi permiteam ori nu mă puteam bucura de el...

Însă cred ca totuși a sosit la vremea potrivită...

Nici bine nu o luasem și deja mă gândeam ce modificări să fac..poate bobber etc...însă mi-am dat seama ca aș distruge-o dacă aș face vre-o modificare majora...as distruge ce mi-a plăcut mai mult,simplitatea care pune mai mult în valoare eleganta acestui motor :)

Editat de lucian75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca. Eu o am pe-a mea din 2007 si sunt foarte multumit. (in afara de consumabile nu am avut probleme majore)

 

O singura chestie de care sa tii cont: are tendinta de a pierde fata. Din proprie experienta iti spun, ia curbele cu atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura chestie de care sa tii cont: are tendinta de a pierde fata. Din proprie experienta iti spun, ia curbele cu atentie.

Scuze,practic e primul meu motor mai serios și cam puțină experiență.

De 1 lună de când am luat-o am făcut vre-o 2000 și ceva de km..și mi se pare foarte ușor de manevrat..

Din clipă în care am luat-o am avut norocul să plec pe ploaie,frig,necorespunzător echipat cu cască open face și fără mănuși...nu știu de ce am fost așa idiot să refuz împrumut mănuși de la fostul proprietar când luasem casca care urma să o înapoiez prin poștă...au urmat 700 km de calvar..noroc ca la o oprire era un fhlomarkt de unde am luat o pereche de mănuși de muncă și o pereche de ochelari de ski..improvizații dar care au ajutat cât de cât...

 

Acu aproape sunt echipat cât de cât corespunzător,weekendul asta am dat roată prin magazine și am lăsat banii la Louis..mai îmi trebuie mănuși bune și pantaloni,acu am o pereche de piele care o aveam și nu e moto...dar cu blugi pe sub ei momentan e destul de ok însă am vrut să iau o bluză și pantalon termic..

post-5274-0-32981500-1446484849_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1800...inmatriculare 41 euro taxă certificat + 12 plăcută inmatriculare.

Asigurare 90 E an ptr ca încep de la zero,la anul mai scade...plătit 22 E până pe 31.12 da cred ca n-am grăbit la un birou,puteam ieși mai bine din ce am văzut pe net.

 

Am luat 2 genți de la Louis la un preț bun zic eu,erau 379 a mea redus la 250 ptr ca nu mai avea cheile cred...plus reducere 20% ...deci plătit 200...același model am văzut la shop RO cu 1800 lei !!!

 

Întrebare,cum le montez,ce suport să iau ptr ca ptr Honda aveau ptr 750 în listă.

post-5274-0-70626900-1446497922_thumb.jpg

post-5274-0-41702300-1446498150_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Întrebare,cum le montez,ce suport să iau ptr ca ptr Honda aveau ptr 750 în listă.

 

In esenta ai nevoie de 2 suporti de metal pe parti, ce se prind de bascula, sau de aripi, sau de sissy bar. Suportii astia se pun ca sa nu iti balangane gentile liber pe aripi.

Ceva de genul arata. Asta ii un model mai frumos, cu prindere de sissy bar.

https://www.louis.de/artikel/abstandhalter-satteltaschenhalter-fuer-honda-vt-600-c-shadow/10024300?filter_bike_id=0272&list=124047981&filter_article_number=10024318

 

Daca zici ca stai in germania, e simplu. Dai o fuga pana la louis sau la polo motorrad si te ajuta oamenii sa-ti iei suportii potriviti pt motor si pt gentile ce le ai.

Uita-te pe site-urile lor sa vezi reteaua lor de magazine, poate ai unu chiar in spatele casei, cum a patit fratele meu. :)

 

Iar de montat, ai nevoie de 2 chei imbus, sa dai jos saua, dupa care sa pui gentile si sa le legi de ce gasesti pe acolo, ca sa fie fixe. Dupa care pui saua inapoi si aia a fost tot.

 

Ca exemplu, iti pun un link de youtube.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Honda Shadow 600...după părerea mea un motor care este deja o legendă și cu siguranță si-a făcut un loc intr-un Hall of fame din toate timpurile...

Mă rog,cel puțin eu nu mai îmi trebuie altceva,vreau sa-l păstrez till the end :)

Și la 23 ani inca se ține bine si știți cum e cu vinul,cu fiecare an trecut e tot mai bun...sper ca și peste 10 ani să mă pot bucura de el așa cum o fac acum.

Sa o folosesti sanatos,

Si mie imi place modelul acesta foarte mult,numa ce m-am cadorisit cu una.Momentan nu as schimba...poate cu un Harley...dar cu altceva nu.

Deci inca o data,sa te bucuri de ea multi km fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mulțam la fel...sincer nu as schimba-o nici cu Harley..îmi place simplitatea ei într-un fel..nu știu da eleganta ei o consider egala chiar și cu multe modele de Harley..dar mai ales aspectul vintage ce atrage multe priviri :)

Editat de lucian75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mulțam la fel...sincer nu as schimba-o nici cu Harley..îmi place simplitatea ei într-un fel..nu știu da eleganta ei o consider egala chiar și cu multe modele de Harley..dar mai ales aspectul vintage ce atrage multe priviri :)

Am inteles bine?

Stai in Germania?

Daca da,unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...