Jump to content
Sign in to follow this  
JAGI

Pareri despre site-ul www.epantofi.ro

Recommended Posts

Salut, imi trebuie 2-3 perechi de pantofi de alergat si spre rusinea mea abia am descoperit epantofi .ro. As dori pareri avizate ale celor si-au luat de pe acest site sau daca mai exista si alte optiuni. Cel mai mult ma tem sa nu se vinda bucatile cu defecte, sau sa nu fie fake-uri. Multumesc anticipat.

Edited by JAGI

Sa-ti cumperi pantofi de pe site-uri ?! Esti lipit de scaun sau in arest la domiciliu si " alergi " pe banda ?

Te duci la un magazin , probezi / compari si apoi cumperi .

Edited by cobi

Nu-i vorba de potriveala, am citeva perechi de Asics, New Balance , Rebook, prin dulap. Toate mi le a cumparat frate-miu din USA, dar s- au uzat si problema e ca am gasit site-ul asta epantofi si sint curios daca ce vind ei, este real. Preturile la modele reduse sint mai mici decit daca le cumpar din USA sau UK.

Edited by JAGI

Incearca adidas adizero adios 2. Se gasesc la preturi ok acum. Dintre toti pe cei care i-am incercat pana acum,sunt cei mai rezistenti comparativ cu greutatea si capacitatea talpii de a-ti atenua socurile in genunchi. Eu am o pereche ce a facut cca 800km si inca sunt ok,n-am pus in uz perechea de schimb :)

Legal, e complicat: poate sa fie sau poate sa nu fie teapa.

- E o companie inregistrata in Polonia cu cont bancar in Romania la BCR pe persoana fizica, ca nu are filiala aici.

- In caz de probleme ANPC nu le poate face nimic ca nu au filiala in Romania.

- La fel, comanda o faci unei firme poloneze si legea contractelor la distanta (cumparare pe Internet) romaneasca nu se aplica.

- Si nu in ultimul rand, nici nu e sigur ca acest site chiar e operat de compania care pretinde ca il opereaza. Scrie ca vand de 20 de ani, dar domeniul exista doar de 4 ani si nu am reusit sa aflu cine e proprietarul real al domeniului.

Practic orice pusti de 15 ani poate sa creeze un asemenea site cu un numar de telefon mobil si sa pretinda ca e o companie poloneza. Poate fi adevarat, poate sa nu fie.

Ca alternativa, recomand originals.ro. Baietii sunt profi,produsele originale si vin in ambalajul original.

Eu gasesc la Decathlon oferte la sfarsit de sezon, tocmai mi-am cumparat cu 20 de E o pereche de adidasi de alergat tare faini si usori, scontati de la 50 de euro. Nu sunt prezenti si in Romania cu oferte bune ?

http://www.decathlon.ro/

Un sfat de om batran, pantofii se probeaza si cumpara seara ,cand picioarele sunt mai umflate .

am luat eu recent, nici o problema de reclamat. au ajuns cam in 2 spt

am luat eu recent, nici o problema de reclamat. au ajuns cam in 2 spt

Merci colegule.

» Post actualizat in 12 Nov 2015 20:36

Intrebind in stinga si in dreapta, am dat de sportguru.ro. Ei zic ca ma lasa sa probez pe banda pantofii inainte sa ma hotarasc. Linga Piata Alba Iulia.

Am luat eu de pe e-pantofi.ro

sunt f ok

inca z de nepotrivire, platesti numai drumul pina la sibiu, si iti returneaza banii sau alt numar

Edited by costinell

eu am luat de mai multe ori clarks de la ei, si nu sunt pe toate drumurile

uneori la preturi cu 40% mai mici decat in magazin (diferenta 300 lei)

te poti duce si proba in magazin, si iei de pe site

am luat si merrell... daca iei in sezonul de reduceri ies f bine (50%) - asta daca nu esti un fandosit si vrei sa ai modelul 2016 sau alte basini

Edited by costinell

am luat eu o pereche de mocasini geox de pe epantofi.ro si sunt in primul rand fake (falsi), de proasta calitate si mai intra si apa in ei. spun asta deoarece detin acelasi model cumparat din magazin si am crezut ca fac vreo afacere cumparand de pe epantofi.ro, dar din pacate am luat o mare tzeapa. curierul care mi i-a livrat mi-a comunicat ca daca sunt probleme, va trebui sa fac o noua comanda la ei pe site si mi se va livra o noua pereche conforma, dar cand am intrat la ei pe site, modelul cumparat de mine disparuse.

asa ca imi bag picioarele si dau pierduti cei 400 lei dati pe pantofi.

Eu am comandat o pereche de Ugg-uri, erau fake, nu corespundeau nici numerele 37 era un 35, cand a trebuit sa completez formularul de retur, surpriza nu mai aveam cont pe site-ul epantofi, intr-un final am vb cu ei la telefon si am reusit sa le returnez, am avut emotii... am primit dupa vreo 10 zile banii...nu recomand

Am comandat si eu Nike huarache cu 500 de lei și mi-au trimis niste replici ce le puteam achiziționa si cu 150 de lei . Sunt foarte dezamăgită, ar fi trebuit sa ma iau  dupa comentariile de pe net.. 

Am comandat de la ei o pereche de pantofi. Imi erau mari asa ca, dupa ce i-am probat, am facut cerere de retur. Dupa 2 sapatamani am primit un mail prin care imi refuzau returul pe motiv ca au fost "utilizati".Doar i-am probat, i-am pus inapoi in cutie, iar a doua zi i-am predat curierului.  Banuiesc ca vor pune pantofii  la vanzare din nou  si, daca vor fi returnati din nou, va fi penalizat un alt client.Asa ca vand aceeasi perreche de pantofi la cat mai multi clienti. Cea mai buna afacere! Nu te avertizeaza ca produsul a mai fost purtat/probat sau sa iti dea un discount pentru ca nu este produs nou. Totul e vandut ca produs nou. Practic comanzi, dar nu stii ce primesti. ANPC face  nimic deoarecespun ca  este firma poloneza si nu are filiala in Romania. Asa ca daca comandati de la ei, riscati sa ramaneti si fara bani, si fara pantofi. Epantofi=eteapa.