Sari la conținut

Miercuri, 11.11, 20 de grade C


cria_p
 Share

Postări Recomandate

* Hey, unde se poate manca o ciorba de peste buna pe vremea asta? vad ca miercuri or sa fie 20 grade, asa ca ma gandesc sa-mi iau zi libera :)

 

Pentru ca se intuneca deveme si tinand cont ca-i totusi aer de toamna tarzie la rasarit, as propune plecarea pe la 9:30 - 10 si intoarcerea pana in ora 17:00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* am fost de prea multe ori, varianta asta nu ma prea incanta...

dar ...vedem!

 

Pentru o primbare scurta si o ciorba de peste poti merge la restaurantul Perla din Giurgiu. Si daca vrei sa lungesti drumul, la intoarcere treci prin Oltenita :)


» Post actualizat in 09 Nov 2015 10:43

* am facut pe harta traseul. nu ma aranjeaza, sunt peste 600 km, eu nu imi doresc mai mult de maxim 400 km ptr. o zi, sa zicem. mai ales zi de noiembrie ;)

 

Eforie Nord - Golful pescarilor, Olimp - Popasul pescarilor sau la bulgari, la Dalboka

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pai si daca sau mai facut ...ce? nu mai face nimeni, gata? :D

 

P.S. Mahmudia & Co. depasesc 400 km, asa ca zic pas. plecare la 10 si intoarcere la 17 inseamna fix 7 ore cu mancat cu tot, cu alimentat cu gaz (eu alimentez cam la fieacre 200 km, nah...) si ce-o mai fi (poze si admirat traseul), deci nu cred ca in 7h fac mai mult de 400 km, nu alerg.

 

S-au mai facut "ciorbite" ....... Chiciu, Mahmudia, etc.


» Post actualizat in 09 Nov 2015 10:46

* facea, am fost anul trecut si nu mi s-a mai parut asa de "cool", ma rog e mare, e frumos, as merge sa vad marea, dar nu vreau autostrada..., nah! numai pretentii :D

 

cam sant, dar Dalboka face toti banii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*ops! s-au (nu sau), eh, m-am grabit. stiu sa scriu corect. si chiar frumos, daca ma stradui. dar nu cu creta pe tabla, ca n-am mai scris demult.... :D

 

Doamne fereste! pe o vreme ca cea de azi (de exemplu) orice motiv de a iesi afara este bun. :)

 

da, da, da, acum am venit dintr-o pauza de munca (am stat in tricou afara!) si nu mai pot sa ma gandesc decat la ziua de miercuri acum... :)


» Post actualizat in 09 Nov 2015 11:49

* initial asta mi-am dorit si eu, dar am stat si am socotit (km, ore...) si m-am gandit, si m-am razgandit, ..mai rasucesc niste tutun diseara si ma mai gandesc o data.

 

P.S. mi-ar placea drumul cel vechi, prin Harsova. poate A2 la intoarcere, ca sa ajungem mai repede. in total sunt ~600 km. (Constanta - ciorba de peste. daca vreti Eforie sau vreo cherhana, ceva mai departe...)

 

Haideti catre mare ca sa ma alatur si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, e de luat in seama. ptr. ciorba de peste. ptr. plimbare, cred ca ar trebui sa facem un ocol maaaare, ca doar n-o sa facem 7h dus-intors, cu masa cu tot, pentru Lehliu... :P

 

cria_p ... uite o idee ca tot vrei sa si manci ceva https://www.facebook.com/lapartid.lehliu/info/?tab=page_info

s-ar putea sa merg si eu, dar momentan nu pot sa dau un raspuns sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cine a zis ca tre sa te duci pana la mare ca sa manci la Lehliu ... poti sa meri asa https://goo.gl/maps/mrYXkE8q8pF2 si de la Manastirea ai 2-3 variante de a ajunge in Bucuresti inapoi.

PS: Vad ca DJ303 e refacut de curand, pozele de pe maps fiind din 2015.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mananca bine si pe Cheia la pensiuni, traficu nu mai e ca in vara, reiserii de victoriei sunt la hibernare, mai un viraj, mai o urcare, mai o coborare, e fix de o zi dus-intors :)

la asta ma gandeam si eu pentru miercuri, cu intors pe rucar. dar de ce zici ca nu mai e traficul la fel? tirurile ma deranjeaza, nu ligheanele :(

fusesi si este mai lejer cu tiruri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cu masinile / tirurile ca motociclist nu prea ai stres, ma refeream la trafic in sensul de zeci sute mii miliarde tone de motociclisti, care mai de care reiseri, care-si etaleaza figurile pe strada si nu pe Adancata... deci din pct de vedere teribilism moto acum ar trebui sa fie safe :) Nu prea am mai fost, doar in vara am dat o tura scurt si cam atat. Se mai poate manca fffff bine la Shnitzel Haus, imediat langa Ploiesti, dar cei drept, drumu pana acolo e doar DN1, linie dreapta, plictis total :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu ca ma sperie, dar eu ma astept la drum gol, iar cand ma opresc sa-mi tina si umbrela o fata din aia ca la televizor.

 

as manca in brasov si m-as intoarce pe rucar. sper sa nu schimbe busu planurile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...