Sari la conținut

Nelamurire


nos66
 Share

Postări Recomandate

Am fost sa inscriu in circulatie o mobra la politie dar am fost refuzat pe motiv ca tot ce este de 50cc se inscrie la primarie . OK . M-am prezentat la biroul inscrieri de la primaria de sector si se platesc 3 taxe de 40,30si24 lei sa am itp valabil dar nu am nevoie de asigurare . Intrebarea este....scuterele de 49cc merg fara asigurare....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sa inscriu in circulatie o mobra la politie dar am fost refuzat pe motiv ca tot ce este de 50cc se inscrie la primarie . OK . M-am prezentat la biroul inscrieri de la primaria de sector si se platesc 3 taxe de 40,30si24 lei sa am itp valabil dar nu am nevoie de asigurare . Intrebarea este....scuterele de 49cc merg fara asigurare....?

orice autovechicul care circula pe drumurile publice trebuie sa aiba asigurare , la scuter te asigur ca trebuie , respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e ! fara RCA la scuter iti pierzi permisul ca si la masina...

Actele sunt ca la orice inmatriculare auto moto, doar ca astepti dupa numarul galben , daca esti din Bucuresti, vreo 2 saptamani, ca ti-l emite Biroul de Arhitectura al primariei sector X!!! Asa ca scuterele tin mai mult de constructii, arhitectura, design, floricele, etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK am vorbit de rca la scutere dar de ce nu pot inscrie o Mobra Hoinar la politie ? Dupa cata circulatie stiu eu cu nr galbene pot circula doar in oras , inscrisa la politie pot iesi si pe DN ceea ce asta doresc sa o scot la plimbare eventual la o intrunire de comuniste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa verificam in codul rutier, dar eu stiu ca nu ai voie pe autostrazi, in rest pe oriunde.

Stiam ca nu e acelasi lucru cu tractoarele sau alte catastrofe industriale , cu numere galbene.

Trebuie sa "sun un prieten" care si-a luat de curand A ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca se inmatriculeaza la politie.Are 50cc dar viteza depaseste45km/h.S-a schimbat legea?Al meu hoinar era inmatriculat..

OK si Hoinarul cumparat de mine a fost inscris candva la politie dar propietar 2 l-a inscris la primarie si nu am intrebat ,,de ce,,? Se pare ca sunt taxele mai mici si romanul prefera asa . RCA pt politie are un pret RCA pt primarie este mai ieftin[pt acelasi moto] . Se pare ca nu conteaza culoarea numarului ci doar sa ai acte in regula asa ca hai pe DN cu ea si vedem ce o mai fi pe viitor . Va urez o zi buna tuturor si ne vedem la o bere in primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...