Sari la conținut

Hyosung Chopper


alexxx
 Share

Postări Recomandate

Pina la urma la noi aduce cineva? Si daca da la ce pret e? service.. este?

Eu chiar zic ca nu arata rau (mai putin prizele alea de aer care sper ca merge sa le scoti si sa pui ceva mai dragutz in loc)

Iar in conditiile in care noul Shadow Spirit e 8500Euro la Honda in Buc :grinbandit: :(asta la un 3500-4000 ar fi totushi bine

 

 

completeaza-ti datele la profil.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

V-Rod cu ceva Intruder M800(far, alura coarnelor)- pana la urma o struto-camila.Personal cred ca e un kitsch facut la marea repezeala pt a scoate bani de la mobristi prea grabiti sau nestiutori.Nu e un motor serios, cel putin estetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii de la Bike i-au dat nota buna la capitolul performante, tinuta de drum etc. Eu l-am vazut la dealer in persoana si arata interesant. Nu pot spune ca mi l-as cumpara, dar cu siguranta sunt multi care gusta stilul.

 

Ca fapt informativ, este creatie proprie Hyosung si nu Suzuki. Caile celor 2 companii s-au despartit de mai mult timp, chiar daca tehnologia motoarelor e inca de la Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Gusturile oamenilor variaza si hyosung aquilla este o motocicleta care place sau nu. Nu poti scrie pe forum jigniri la adresa celor carora le place acest power-cruiser. Critici negative sa pot aduce tuturor chopperelor, daca suntem carcotasi.

Motocicleta arata bine, parerea mea..e pt. cei care "gusta"stilul "cheesy"al chopperelor L.A. Insa pe "NIPRANISTI COREENI"am dezbatut subiectul asta si sunt multe link-uri ale site-urilor unde Hyosung este modificata estetic...si arata INTR-UN MARE FEL.

Nu cred ca sunt multi cei care-si cumpara o motocicleta si n-o modifica(cel putin d.p.d.v. estetic). Cat despre "plasticele" de care s-a scris, nu e singura!

Copie V-ROD? poate..insa ganditi-va cate motociclete nu sunt copii dupa marci consacrate(exemplu HD)

 

PS:pana la urma, gustul omului nu se discuta si nu se impune prin a aduce injurii celor care prefera aceasta moto din varii motive! CEA MAI TARE MOTOCICLETA ESTE CEA PE CARE O AI!

 

Sanatate maxima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si,apropo,la 3m de Hyosung-ul in cauza,stau...Harley-urile! Doar un perete,le desparte...La magazin.

Exista si reprezentanta si service.

Nici pe mine ,nu ma da pe spate,ca design...Si mai sunt si foarte putine chestii after-market,de pus pe el (crash-bar,parbriz,si port-bagaj cu sissybar).Ca fiabilitate,cica ar fi bun...Pe-afara,Hyosung e cotata ca firma buna,da' nu e cunoscuta/promovata la noi...Ca e acelasi motor ,pus si pe cruiser si pe naked si pe vitezana,nu-i gaselnita lor.Nu uitati de EN500,KLE,KLR si GPZ,cu motorizare comuna.Din cauza asta,motorul, nici nu arata prea frumos (nu-i vorba,ca nici la VN-ul meu,nu-i mai frumos :laugh: ). TOTUSI,dac-ar fi sa-l primesc cadou (zic si eu,asa),nu mi-ar fi rusine sa ies cu el,pe strada.Da' de cumparat,totusi :laugh: ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca inepator am vrut sa imi iau Hyosung, avand in vedere discutia cu cineva care cunostea acest motor si performantele si robustetea lui. Dar nu dispuneam de banii necesarii achizitionarii unui Aquila 650 asa cum imi doream si mi-am luat o Viraga 535 care mi sa parut incantatoare si estetic si dpdv mecanic.

 

Nu cred ca este bine sa criticam acest motor numai pentru ca produsele chinezesti ne-au dezamagit de-a lungul timpului. Am un poster cu un Hyosung la mine pe birou alaturi de Viroguta mea.

 

Mie imi place cum arata Hyosung. Nu imi place cum suna cu tobele din fabrica ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut la salonul moto din 2007, e placut arata cat de cat bine si am inteles ca are motor Suzi!

Dar in final nu prea ma impresionat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca inepator am vrut sa imi iau Hyosung, avand in vedere discutia cu cineva care cunostea acest motor si performantele si robustetea lui. Dar nu dispuneam de banii necesarii achizitionarii unui Aquila 650 asa cum imi doream si mi-am luat o Viraga 535 care mi sa parut incantatoare si estetic si dpdv mecanic.

 

Nu cred ca este bine sa criticam acest motor numai pentru ca produsele chinezesti ne-au dezamagit de-a lungul timpului. Am un poster cu un Hyosung la mine pe birou alaturi de Viroguta mea.

 

Mie imi place cum arata Hyosung. Nu imi place cum suna cu tobele din fabrica ....

 

e COREAN!!! :blink:

 

L-am vazut la salonul moto din 2007, e placut arata cat de cat bine si am inteles ca are motor Suzi!

Dar in final nu prea ma impresionat!

 

Motor de SUZUKI SV 650...si pentru restul baietilor care au avut ceva de spus legat de subiect: sunteti de acord ca merge modificata!!!!..e un fel de opel calibra,care,dupa mine, este masina "nascuta" pentru a fi tunata.

 

PS:subscriu la treaba cu tobele de fabrica..nu sunt "tru"! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am fost si eu weekendul asta la hyosung. ma interesa un cruiser de 250. nu-l aveau pe stoc si cica dureaza 3 luni pana il aduc. aveau in schimb cruiserul de 125 cmc.

am admirat toate modelele expuse. interesante, nimic de zis. vitezanele si nakedurile arata chiar belea.

cruiserul asta mare de 650 arata chiar binisor. motor de sv, bord electronic. transmisia e pe curea, iar din spusele baiatului de-acolo, nu se schimba niciodata. cica e de kevlar. si eu m-am mirat la faza cu "nu se schimba niciodata". dar ce-a spus ala, va spun si eu.

omu d-acolo mi-a facut si-o reducere la cruiseru' asta mare si anume 500 euro + o oferta de finantare: 140 mil avans si apoi cate 3,5 mil pe luna (rata fixa) timp de 2 ani. convenabil zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in ipostaza de a face alegerea Hyosung sau japoneza (cand cautam unmotorash clasa 600 pentru nevasta-mea) shi am optat pt un Dragstar second la aceashi bani. De la 2 metrii arata ok, dar daca te uitzi de aproape parca nu e finisat. Apoi m-am dus jos la service-ul magazinului shi am vazut o stiva de motoare deschise care mi-au creat aceeashi impresie.

Iar de faza cu "nu trebuie schimbata niciodata" ca e din kevlar ... ce sa zic... numai : buahahahahhahahaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nici-un titular de Aquila650? Cineva care sa-si exprime parerea obiectiv si mai ales dupa km. facuti

in saua uneia. Chiar am devenit curios.

 

Va salut!

Editat de Flanker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

140 mil avans si apoi cate 3,5 mil pe luna (rata fixa) timp de 2 ani. convenabil zic eu.

 

 

scuza-ma, poate aberez, dar cu 140 mil iti iei o japoneza ok, si cu 3,5 mil pe luna bagi benzina si piese de schimb(daca e cazul) :friends:

 

daca crezi ca garantia este un avantaj te inseli, duci mobra in garantie si astepti luni de zile pana vine piesa ,pana o schimba etc. timp bani si nervi pierduti.

 

posturile de genu .. am mers 2.500km si nu s-a stricat nimic, deci e superfiabiloasa sunt puerile, daca erau 25.000 km mai ziceam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am tot citit despre hyosung, despre modele lor, despre fiabilitate...etc. n-am gasit nimic de rau. prin afara sint apreciate de posesori. chiar sint incantati oamenii. am studiat si toate comparatiile facute intre modele hyosung si alte modele de la marci de renume. surprinzator la unele teste, unele modele de hyosung au iesit inainte unor modele de la marci consacrate.

de ex o comparatie intre cruiserul de 250 si alte cruisere: http://www.motorcyclecruiser.com/roadtests/250cc_cruiser_comparison/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe afara oamenii vorbesc de bine despre marca asta si vin si cu argumente (costa mai putin decat altele, sint fiabile, se gasesc piese usor...etc).am observat ca singurii care-s reticenti in privinta acestei marci sint romanii. si asta fara a avea argumente solide. singurul argument e: "chinezarie, mai bine un sh japonez". dar nu se aduce nici un argument tehnic.

 

nu stiu ce a zic. si eu sint in mare dilema. imi caut motor si chiar nu stiu incotro s-o iau: un hyosung nou (24 luni garantie fara limita de km) sau un japo SH. variantele cu SH incep sa fie din ce in ce mai riscante din cauza ca apar tot mai multi doritori de motoare si implicit si mai multi samsari care aduc si vand motociclete SH.

 

pana una alta continui sa ma documetez si-oi vedea incotro o apuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE unde shti tu ce vorbesc oamenii de afara amice? Uite , eu sunt afara shi itzi shoptesc: Hyosung e de un motor de cacao!

Daca vrei un topic cu laude la adresa Hyosung pune titlul de rigoare: " Spunetzi parerea pozitiva despre Hyosung"

Acuzi ca nu se aduc argumente! Pai nu vrei sa vezi argumentele scrise: nu-i finisat shi service-ul plin de motoare in garantzie care ashteapta sa fie reparate! Ce argument mai tare vrei? Sa-i pice motorul la ieshirea din magazin?

Shi pentru altzi curioshi, facts:

1 Numai incepatorii cumpara Hyosung(dece oare?!), din cauza asta nu vetzi gasi pe cineva care sa spuna foarte concret ce shi cum.

2 Le cumpara noi shi le vand dupa un an doi la nici jumate pretzul pe care l-au dat

3 Nici dracu nu cumpara second

4 Aici (in Noua Zeelanda) acum 3 ani era plin de ele pe strada acum daca vad una pe luna

4biss ....mica divagatzie... nu am intzeles niciodata dece incepatorii cumpara motor nou .... de 250cc... TREZIIIIREEEAA!!!! Primul motor, daca nu iei ceva mare direct, e menit sa te invetze shi sa itzi ceeze indemanarea necesara pt un motor mai mare (cel adevarat), ca sa nu mori direct pe Vulcan de 1500. Cand alegi motorul vietzii, visul tau de o viatza shi eshti convins ca o sa-l tzi macar 10 ani, merita sa il iei nou din magazin. Dar o partzoneta de care te plictiseshti in 2 saptamani, daca o iei noua.... apai ceva e dereglat ( la scafarlie)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE unde shti tu ce vorbesc oamenii de afara amice? Uite , eu sunt afara shi itzi shoptesc: Hyosung e de un motor de cacao!

Daca vrei un topic cu laude la adresa Hyosung pune titlul de rigoare: " Spunetzi parerea pozitiva despre Hyosung"

Acuzi ca nu se aduc argumente! Pai nu vrei sa vezi argumentele scrise: nu-i finisat shi service-ul plin de motoare in garantzie care ashteapta sa fie reparate! Ce argument mai tare vrei? Sa-i pice motorul la ieshirea din magazin?

Shi pentru altzi curioshi, facts:

1 Numai incepatorii cumpara Hyosung(dece oare?!), din cauza asta nu vetzi gasi pe cineva care sa spuna foarte concret ce shi cum.

2 Le cumpara noi shi le vand dupa un an doi la nici jumate pretzul pe care l-au dat

3 Nici dracu nu cumpara second

4 Aici (in Noua Zeelanda) acum 3 ani era plin de ele pe strada acum daca vad una pe luna

4biss ....mica divagatzie... nu am intzeles niciodata dece incepatorii cumpara motor nou .... de 250cc... TREZIIIIREEEAA!!!! Primul motor, daca nu iei ceva mare direct, e menit sa te invetze shi sa itzi ceeze indemanarea necesara pt un motor mai mare (cel adevarat), ca sa nu mori direct pe Vulcan de 1500. Cand alegi motorul vietzii, visul tau de o viatza shi eshti convins ca o sa-l tzi macar 10 ani, merita sa il iei nou din magazin. Dar o partzoneta de care te plictiseshti in 2 saptamani, daca o iei noua.... apai ceva e dereglat ( la scafarlie)!

 

:friends: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Salut,

 

Dupa cum zice si titlul, caut pareri despre Hyosung GV ( Aquilla) 650.

Povestea e in felul urmator. In curind imi vine un amic pe aici, care tocmai si-a luat carnetul A si cauta ceva pe 2 roti. M-a rugat sa ma uit un pic pe piata.

Pentru ca e incepator si are cunostinte de mecanica zero barat, ar dori ceva nou. Cum pe aici preturile sint exorbitante la toate autovehicolele iar alegerea e tot cam zero barat, am gasit modelul asta care e rezonabil la pret ( vreo 4500 euro) si e nou. E mai ieftin decit orice alt motor de pe aici pentru ca se asambleaza ( si ) aici.

Am citit zeci de reviewuri pe net despre acest model ( majoritatea din US si Australia), dar la cite reviewuri pro am gasit tot cam atitea si contra. Cele contra se refereau mai ales la cromul prost si alte chestii de genul.

 

Care are vreo parere constructiva sau un sfat, va rog sa lasati un mesaj aici.

 

Va multumesc anticipat,

 

Reverend

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...