Sari la conținut

Hyosung Chopper


alexxx
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru ca e incepator si are cunostinte de mecanica zero barat, ar dori ceva nou

este la fel si pentru o motocicleta noua. Tot zero barat ar fi.

 

 

Hyosung GV ( Aquilla) 650.

 

 

ar trebui sa fie cu un motor licenta suzuki sv650

 

 

vreo 4500 euro

 

 

in 2500-3000E gaseste motociclete impecabile. Nu trebuie sa fii mecanic sa ai o motocicleta, nu inteleg chestia asta. Trebuie doar sa te duci cu ea la altii care se pricep.

 

Succes in alegere si in cautari!

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, ms fain de sfaturi pina acum, dar nu cred ca ati citi f bine ce am scris: preturi exorbitante+ diversitate mica.

In 5000euro poti sa-ti iei cam asa:

1. honda shadow 600 - '99-'00

2. yamaha dragstar 650 - '95-97

3. Kawasaki vulcan 800 - '95 - 96

4. si cu putin noroc honda magna 750 - '95

 

Cam atit ar fi pe piata de SH in materie de cruisere

 

ps. am uitat sa zic ca majoritatea motoarelor au peste 40-50000 km si tot la pretul asta se mentin

Editat de reverend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten ce vinde un DragStar superb si foarte accesorizat.Daca ajungeti la un consens la 4000€ raman 1000pentru transport :) (ceea ce nu ar fi imposibil de atins).

 

Serios acum ..marisoare preturile pe piata de acolo.Presupun ca nu e un tip de moto (cruiser-ul) foarte des intalnit, iar oferta fiind mica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna. am un prieten care vinde o honda vfr 750 f este intr-o stare foarte buna fata de virsta ei, si costa in jur de 1700Euro,cred ca pt. inceput ar fi buna pt. tine, ai tot ce vrei la ea.bafta. daca te intereseaza ia legatura cu mine la nr.0742344742.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu am zis ca e "de suzuki". am pomenit cuvantul "licenta".

 

Hyosung began producing Japanese Suzuki motorcycle designs under license for the South Korean market

 

 

stiam pentru ca mi-au atras privirea acum 4 ani.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyosung_Motors_%26_Machinery_Inc.

 

poti cauta asemanari intre specificatiile motoarele de pe GT650 si SV650...sunt sigur ca vei gasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna. am un prieten care vinde o honda vfr 750 f este intr-o stare foarte buna fata de virsta ei, si costa in jur de 1700Euro,cred ca pt. inceput ar fi buna pt. tine, ai tot ce vrei la ea.bafta. daca te intereseaza ia legatura cu mine la nr.0742344742.

 

 

Cum de s au pizdit atatia prosti in lume????????????

Omul e in Malayezia,se intereseaza de un cruiser nou si un retard ii ofera un VFR din 1985

Incredibil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum de s au pizdit atatia prosti in lume????????????

Omul e in Malayezia,se intereseaza de un cruiser nou si un retard ii ofera un VFR din 1985

Incredibil!

MS ;-)

 

Am un prieten ce vinde un DragStar superb si foarte accesorizat.Daca ajungeti la un consens la 4000€ raman 1000pentru transport :) (ceea ce nu ar fi imposibil de atins).

 

Serios acum ..marisoare preturile pe piata de acolo.Presupun ca nu e un tip de moto (cruiser-ul) foarte des intalnit, iar oferta fiind mica....

Ms, dar chiar daca l-as trasporta aici cu 1000euro, tot tre sa-l trec prin vama si tot se ridica pretul la un nivel astronomic deci aceeasi brinza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Reverend, eu am vrut sa-mi cumparr un H. Aquilla 650 si, evident, m-am dus la reprezentanta (aveau 50-50% spatiu de showroom cu Harley Davidson, cand era Tibi Troia pe acolo) si am calarit unu'. Este o motocicleta faina la prima vedere, avand ca singur avantaj motorul de SV 650. In schimb, plasticul era ingrozitor. Cand am intrebat pe acolo pareri legate de fiabilitate, nici macar vanzatorii nu au stiut ce sa-mi spuna, in afara faptului ca "sa nu cred ca e o chinezarie, ci e produsa in Koreea si fabrica a fost luata sub aripa protectoare a Suzuki"

 

 

Sfat: spranceana sus si reorientare totala.

Editat de izbor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se fereasca ca de Hyosung! hahahah e o vorba intre bikeri... poate iti zice ceva

Shobolane,

 

stiu ce zici, dar ma gindeam ca totusi daca defapt e un suzuki care nu e suzuki ;-), poate poate.

Vad ca esti posesor de HD... cu banii de un HD nou iti iei un appartament. Ca sa-ti faci o idee. Un 883 nou il iei cu vreo 95.000 RON..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,

 

per total cred ca sint convins ca decit Hyosung mai bine un scuter . Ms fain de sfaturi de la toti.

Topicul se poate inchide, sau daca mai vrea lumea sa dezbata topicul... be my guest.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gaseste pe acolo ceva ieftin si nou de la vreo firma chinezeasca obscura de max. 200cc sa isi faca mana un an? Vad ca astea gen 'enduro' pe la noi sunt in jur de vreo 6-700 eu, iar choppere mai adaugi vreo 2 sute max. La banii aia (4500), ceva SH, relativ nou ca si an si rulaj mic si cred ca ai mari sanse sa gasesti. Acum si lucrul nou e lucru nou, iar chinejii vad ca intra destul de bine pe piata cu produse noi si de calitate. Pe piata moto nu stiu si nu cred (desi am vazut ceva de la CF Moto si mi-a placut) si nu am avut inca curaj sa imi iau asa ceva, dar ce am pe la munca, ma face sa cred ca (macar) unele chestii de la ei sunt cel putin la fel de bune dpdv calitativ cu cele din Eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am zis ca e "de suzuki". am pomenit cuvantul "licenta".

 

 

 

stiam pentru ca mi-au atras privirea acum 4 ani.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyosung_Motors_%26_Machinery_Inc.

 

poti cauta asemanari intre specificatiile motoarele de pe GT650 si SV650...sunt sigur ca vei gasi.

 

Sa comparam alezajul si cursa motoarelor

Suzuki Sv 650 81.0 mm × 62.6 mm Hyousung 81.5 x 62

Licenta inseamna ca macar astea 2 cifre erau identice. Nu e cazul, e motor conceput de coreeni, in afara ca e un V2 la 90 de grade (putea sa fie Ducati) n-are nimic in maneca cu Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza asta cu "lucru nou" nu o inteleg la romani. Iti iei "lucru nou" chinezesc in loc de ceva second de calitate.. pentru ca ce?

Crezi ca te tine mai bine? Isi tine valoarea? Intretinerea e mai lesne?

Inteleg cand ti-ai gasit motorul viselor cu care vrei sa imbatranesti, ia-l nou!

Da cand vrei un motor sa inveti, sau sa-l ti 2-3 ani... nu inteleg... decat cand te supara banul si vrei sa-l arunci pe geam.

Sa vezi ce bine vinzi un Iosug second dupa doi ani! Daca iei o treime din loz esti jmenar de jmenar!

Nici nu incep cu tema: "cum arata"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza asta cu "lucru nou" nu o inteleg la romani. Iti iei "lucru nou" chinezesc in loc de ceva second de calitate.. pentru ca ce?

Crezi ca te tine mai bine? Isi tine valoarea? Intretinerea e mai lesne?

Inteleg cand ti-ai gasit motorul viselor cu care vrei sa imbatranesti, ia-l nou!

Da cand vrei un motor sa inveti, sau sa-l ti 2-3 ani... nu inteleg... decat cand te supara banul si vrei sa-l arunci pe geam.

Sa vezi ce bine vinzi un Iosug second dupa doi ani! Daca iei o treime din loz esti jmenar de jmenar!

Nici nu incep cu tema: "cum arata"....

Shobolane,

 

Chestia cu lucrul nou e destul de simpla. E doar vorba de garantie. S-a stricat ceva la motor in timp de un an, o duci frumos innapoi la dealer, o lasi acolo, le faci scandal, si o iei cind e gata. Fara sa iti bati capul. Daca iti pica ceva la un SH, tre sa te duci sa cauti mecanici ( iar daca nu ai habar de macanica, cam toti te trag in piept intr-un fel sau altul), eventual si piese ( in sensul de unde se pot lua mai ieftine) si asa mai departe. Cind ai ceva nou, si nu te pricepi, si ai garantia de la dealer te doare la basca. Aici e toata esenta gindirii a amicului si ii dau dreptate.

Pe cealalta parte iti dau si tie dreptate pina la un anumit punct. Anume revinzarea motorului. Ca orice vehicol nou, cum l-ai scos de pe usa dealerului cum ai pierdut din pret. Asa-i peste tot si se aplica cam la orice vehicol cu micile exceptii. Dar cam aceeas teorie se aplica nu numai la vehicolele noi. Chiar si cele SH. Daca de ex imi iau miine un Harley sa zicem din ' 97 cu 50.000 de unitati si vreau sa-l tin un an, la revinzare pot sa-l dau cu max 48.000 de unitati.

 

Cam asta e toata ideea.

Oricum mi-a zburat gindul sa ma mai uit dupa acest model caci cam in toata tara am gasit doar 2 bucati de vinzare. Cred ca asta zice cel mai multe.

Mai caut variante. Poate pina la urma tot un SH ceva.

 

Bafta la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, acuma depinde cat esti de bun negustor. Eu toate motoarele care le-am vandut, le-am dat cu mai mult decat pretul de cumparare (chiar daca in unele am investit in customizare mult mai mult... dar asta este).

Si nu exista faza cu stricatul la motoarele de azi... iar daca exista cu atat mai bine! face parte din curba de invatare.

Noi astia care am inceput pe comuniste stim foarte bine.

Daca imi amintesc cat am impins eu la Simpsonul meu de 250 - primul meu motor... heheeeeiiiiii...si foarte bine mi-au facut toate problemele pe care le-a avut - cam doua la suta de km hahhahahahahah...

Acum e simplu: te urci si mergi. Numai daca nu iti alegi chiar un motor distrus din 80... si atunci poti avea surpriza sa nu ai nici o problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, desi sunt fac parte din categoria motociclistilor de aproape 10 ani ,pana acum doar am cochetat cu " utilajele" pe 2 roti. Am avut parte de cateva mobre,si-au facut treaba ce-i drept dar niciodata nu am avut una noua. Si iata ca am luat hotararea sa mi iau ceva nou :rolleyes: Ce sa mai incoace incolo,mi -am indreptat privirile catre Hyosung 650 aquila. Ce sa zic, desi nu ar trebui sa mai visez cu ochii deschisi dar ce sa mai,m-am indragostit de ea aproape ca de nevasta-mea. Rog fostii detinatori de Hyosung 650 Aquila si pe cei care au ceva cunostinte mai clare de asemenea motor sa-si expuna cateva pareri, asi fi recunoscator pentru asta si tot odata va rog foarte mult daca aveti ceva cunostinte despre importatori si de dealer pe unde ii gasesc. Multumesc mult !!!post-65889-0-55909400-1361919363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...