Sari la conținut

Unde pot indrepta si curata o roata fata in Cluj?


pisoiu
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Am o roata fata care a fost lovita destul de tare. Janta e construita din 3 bucati, sectiunea centrala in care e butucul iar pe ea sunt prinse in lateral cele 2 inele de sustinere a anvelopei. Cele 2 inele au fost indoite mult prea tare pentru a fi reparate, asa ca le-am demontat, aruncat si am comandat altele noi noute. Problema este ca sectiunea centrala a ramas cu o bataie laterala de cativa milimetri de la impact (nu e vizibila decat cand invarti roata), si as vrea sa o indrept, dar nu stiu unde. Puteti sa imi recomandati un service bun pentru asta in Cluj? Pe langa operatiunea de indreptare, va trebui sa polishez sectiunea centrala, ca arata ca naiba iar inelele laterale sunt noi, oglinda. Se poate o recomandare si pentru asta?

Am atasat o poza cu sectiunea centrala si una cu unul din cele 2 inele laterale.

 

Multumesc mult.

post-91067-0-64335300-1448958735_thumb.jpg

post-91067-0-04203700-1448958759_thumb.jpg

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca bataia piesei nu-i prea mare, poti merge la un strungar si sa-i ceri sa-ti ia pe strung fata dreapta pe ambele parti (repet, daca bataia nu-i prea mare!)...si totodata poate sa-ti si slefuiasca pe strung piesa dupa operatiunea de indreptare. Asta o poate face cam orice strungar dotat cu un strung chiar si de amator. Atentie dupa aceea, cind vei monta spitele la loc, fiindca daca nu te pricepi, poti sa scoti o roata "patrata", inutilizabila! La centraj chiar ai nevoie de cineva care se pricepe. :peace:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe plevnei spre capat aproape de calea ferata pe dreapta cum vi ndinspre centru este o vulcanizare care are si indreptat jenți.

» Post actualizat in 01 Dec 2015 16:44

Io acolo am indreptat o roata de Harlei ,roata din aliaj fara spițe turnata ,baieți sunt ok si prețurile pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Ivan, cum zicea si colegul Dan, nu cred ca am ce centra, inelele alea laterale se monteaza la fix peste sectiunea centrala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...