Sari la conținut

Romanian Brotherhood Canada


motokes
 Share

Postări Recomandate

Usor usor strangem gasca!

Romanian Brotherhood (Canada) este format din motociclisti romani de pe tot teritoriul Canadei, indiferent de provincie si poate fii extins la cerere, in celelalte state ale lumii unde exista motociclisti romani care vor sa se asocieze cu simbolurile nationale prezente in sigla si sunt dispusi sa adere la principiile RB
Romanian Brotherhood, un concept al Valah Motors Targoviste, reprezinta o uniune de cluburi moto si a unor motociclisti independenti ce are la bază respectul între membri acesteia, solidaritatea, sprijinul, comunicarea, organizarea de activități menite să promoveze motociclismul romanesc in tara si in strainatate si să reducă accidentele de circulație în care sunt implicate motociclete;
Motociclistii care doresc sa faca parte din acest concept trebuie sa accepte si sa promoveze prin actiunile/inactiunile lor, atat in tara cat si peste hotare, prietenia, respectul si solidaritatea motociclistilor romani si a Romaniei.


Romanian Brotherhood nu reprezinta si nu se guverneaza ca un MC!

 

post-91921-0-22576500-1449546544_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca Valah adopta spiritul '' brotherhood'' de cativa ani la nivel de tara cu alte cluburi moto. Felicitari pentru extinderea initiativei :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ceea ce priveste activitatea din romanica... da unele cluburi din brotherhood se implica... insa sunt unele cluburi care nu au nici o legatura cu fenomenul ... asta ca sa stiti

Aici vorbim despre un club romanesc in diaspora, ..dar daca suntem romani trebuie sa carcotim ca altfel nu ne sta bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fug în Canada să mi pun pe spate România?!?! Poate mă văd niște Mongols bikers sau alți grei , și mă bat intr o benzinărie de mi sar gumele!!! Dacă ești hotărât și tot scrie România, mergi p acolo cu o mobra sau Carpați, și se vor opri să ți arate respect!! Altfel, nu are niciun sens... Părerea mea....hehe

Editat de ZZTOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 4 years later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...