Sari la conținut

Salutari Din Partea Hdc Catalunya


Daeath
 Share

Postări Recomandate

Clubul Harley Davidson de Catalunya (Spania) doreste sa va transmita Craciun Fericit, multa lumina si caldura in viata voastra si un An Nou minunat in care sa aveti parte de cat mai multe drumuri pe motoare!

Va trimit prin atas si afisele intrunirii din iunie 2007 organizate de HDC Catalunya. Pentru mai multe detalii despre club si activitatile sale puteti intra pe site-ul oficial al clubului http://www.hdccatalunya.com/ sau imi puteti scrie mie.

In cazul in care doriti sa participati la intrunirea de la Calafell veti fi primiti cat se poate de bine de membrii clubului.

 

Andreea

--

Reprezentant Harley Davidson Club de Catalunya in Romania

post-4893-1166911673_thumb.jpg

post-4893-1166911703_thumb.jpg

post-4893-1166911724_thumb.jpg

post-4893-1166911746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de aceste comentarii:

1. In Spania nu exista cluburi regionale cum sunt la noi in tara, in care toti motociclistii dintr-o zona se unesc intr-un club indiferent de tipul de motor. Asta pentru ca sunt prea multi motociclisti pentru a fi reuniti toti intr-un singur club :banana: Acolo exista mai multe cluburi intr-o zona in functie de tipul de motor. Si chiar in zona Catalunyei exista un club de Honda care nu accepta orice tip de Honda,ci doar Honda Gold Wing. Asa sunt ei si parerea mea este ca nu ar trebui sa le criticam alegerea. Pentru ca si modul de organizarea al cluburilor din Romania este ciudat privit prin ochii lor.

 

2. Intr-adevar, intrunirea de la Calafell este in special pentru motoare Harley si Indian. Dar asta nu inseamna ca nu pot participa si alte motoare. Doar ca in cadrul campingului intra doar motoare Harley si Indian. In afara campingului este amenajat loc de parcare si pentru ceilalti. Adica, nu sunt exclusi total si nu este vorba de rasism aici. Si in America cand se fac intruniri de Harley-uri se aduna mai multe Harley-uri decat orice altceva si sincer este frumos sa vezi atat de multe adunate la un loc.

 

Oricum, invitatia ramane deschisa pentru orice vrea sa participe la intrunire, calare sau nu pe motoare. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello Andreea, ma bucur ca mai aud si de hd-isti pe forum mai ales ca al meu motor este un Dyna Wide Glide 2003. Oricum voi lua parte la intalnirea hog din Fuengirola 21-24 iunie 2007, dar m-ar interesa mai multe amanunte despre intalnirea din "catalunia" poate ma conving si stau mai mult timp in spania, te pup alex din harghita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello Andreea, ma bucur ca mai aud si de hd-isti pe forum mai ales ca al meu motor este un Dyna Wide Glide 2003. Oricum voi lua parte la intalnirea hog din Fuengirola 21-24 iunie 2007, dar m-ar interesa mai multe amanunte despre intalnirea din "catalunia" poate ma conving si stau mai mult timp in spania, te pup alex din harghita.

 

 

Buna Alex!

Si eu ma bucur sa aud ca esti interesat sa ajungi la intrunire. Tocmai le scriam celor de la HOGRomania care or sa ajunga la Fuengirola si se gandesc sa ajunga si in Catalunya. Oricum, cativa membri din HDC Catalunya vor fi sigur la Fuengirola (participa la toate super rally-urile organizate de Federatia Europeana de Harley-uri). Daca te decizi sa participi si la Calafell te-ai putea lipi de cei de la HDC Catalunya si sa mergeti impreuna spre Catalunya.

In revista Motolife, nr. 49 din 2006, am publicat un scurt articol despre HDC Catalunya si intrunirea anuala pe care o organizeaza la Calafell. Daca cumva nu ai revista si nu poti face rost de ea, spune-mi si rezolvam problema.

Despre intrunirea de la Calafell, pe scurt, pot sa iti spun ca e cea mai mare intrunire de motociclete HD Âşi Indian organizata in Spania. Anul asta au fost in jur de 1500 de motoare si 5000 de vizitatori din Spania si strainatate. Intrarea a fost 30 euro pentru care beneficiai de diferite facilitati plus tichete pentru masa si bautura :finger: .

Cand te decizi sa mergi, anunta-ma si iti fac legatura cu HDC Catalunya. Pana una alta, Sarbatori Fericite in continuare. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se par foarte elegante urarile. Personal apreciez lamuririle gen:

Intr-adevar, intrunirea de la Calafell este in special pentru motoare Harley si Indian. Dar asta nu inseamna ca nu pot participa si alte motoare

De asemenea personal, mie nu imi plac Harley-urile. Insa un club care face urari de Craciun si invitatii la petreceri la care sa se simta toata lumea bine, toata stima. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Revin cu un scurt anunt pe tema asta. Cei de la HDC Catalunya mi-au trimis mai multe afise de la intrunirea de care va vorbeam. Cine este interesat sa ajunga la intrunire si nu l-ar deranja sa primeasca un afis sa imi lase pe mail sau prin mesaj privat o adresa de contact si numarul de afise dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Clubul Harley Davidson de Catalunya (Spania) doreste sa va transmita Craciun Fericit, multa lumina si caldura in viata voastra si un An Nou minunat in care sa aveti parte de cat mai multe drumuri pe motoare!

Va trimit prin atas si afisele intrunirii din iunie 2007 organizate de HDC Catalunya. Pentru mai multe detalii despre club si activitatile sale puteti intra pe site-ul oficial al clubului http://www.hdccatalunya.com/ sau imi puteti scrie mie.

In cazul in care doriti sa participati la intrunirea de la Calafell veti fi primiti cat se poate de bine de membrii clubului.

 

Andreea

--

Reprezentant Harley Davidson Club de Catalunya in Romania

 

 

salutare as vrea sami spui daca mai esti in spania vreau in septembrie sa fac o excursie si sa trec prin barcelona si as vrea imformati mai multe despre barcelona multumesc Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salutare as vrea sami spui daca mai esti in spania vreau in septembrie sa fac o excursie si sa trec prin barcelona si as vrea imformati mai multe despre barcelona multumesc Pompi

 

Salutare. Scuze pentru enorma intarziere cu care iti raspund, dar nu intru constant pe forum din diverse motive. Din pacate (sau nu.. ca nici eu numai stiu cum e mai bine) nu mai sunt in Barcelona. Dar te ajut cu placere cu orice informatii doresti in limita cunostintelor mele... asta daca mai ai nevoie. Te rog doar sa imi trimiti un mesaj personal sau prin mail... ca asa sigur citesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...