Sari la conținut

MotorSpyrit
 Share

Postări Recomandate

Sal.fan nipra.1 cati bani esti dispus sa platesti pentru o moto nipru?2 nu sunt service pentru nipre tu esti mecanicul,piese se gasesc "di pi stoc".3 costuri taxe eu am platit in jur de 250 ron anul trecut ca sa o trec pe numele meu.4 din ce oras esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Marius,

 

Multumesc de raspuns. Cristi ma cheama. Sau fan_nipra e mai funny... deci cum doresti... Sunt din Bucuresti.

Ca si buget am un buget fix - 1100 de euro. Ai de vanzare ?

Ideea e ca o vreau cu ITP valabil ,numere, acte, complet ca sa o pot trece pe numele meu...in termenul de 30 de zile....

Mi-am facut o idee despre cum se reconditioneaza Niprele....metalul vechi tot vechi ramane, mai ales daca faci piese pe strung, rectifici, etc....sunt sigur ca apar problem ulterior reconditionarii...

Dar nu ? Asta e farmecul aparte ale acestor batrane cu atas....miros de vaselina, mizerie sub unghii si satisfactia ca pleaca .... in final....si partea de distractie.....

Deci ? Da-mi de veste....Am vazut ca esti din Bucuresti...

Daca mai are cineva info...va rog ....sunt interesat....

Seara buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cristi,nu am de vanzare dar daca vrei stiu eu o nipra langa bucuresti cu 2000ron si o reconditionezi tu.Vopseaua cam 1000ron acte cam 700(itp.rar.asig.impozit)si mai raman bani si pentru ceva piese.Pentru alte imformatii suna ma 0731026942

» Post actualizat in 26 Jan 2016 19:50

Informatii scuze

» Post actualizat in 26 Jan 2016 19:54

Nipra pe care o stiu are numere vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cristi,nu am de vanzare dar daca vrei stiu eu o nipra langa bucuresti cu 2000ron si o reconditionezi tu.Vopseaua cam 1000ron acte cam 700(itp.rar.asig.impozit)si mai raman bani si pentru ceva piese.Pentru alte imformatii suna ma 0731026942

» Post actualizat in 26 Jan 2016 19:50

Informatii scuze

» Post actualizat in 26 Jan 2016 19:54

Nipra pe care o stiu are numere vechi

.....o pedala'n'omat....!

MT11 Iarna.avi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mariu Dneperistu, ai un nume de scena foarte tare....!!!

 

Multumesc pentru info. O sa te sun in curand...

Ideea e ca eu sunt incepator si nu am idee despre reconditionari....asa ca pentru mine este important sa iau una gata de drum si cu acte cu tot...

Poate ca o sa te amuzi, dar ma apuc si de scoala...am numai B....deci dupa cate vezi sunt un ....Mare Novice....

Dar....ideea ma inflacareaza si lucrez ... la ea ....

Daca crezi ca ma mai poti ajuta cu alte informatii sau cei din gasca ta .... raman recunoascator .... si cand ne vom vedea .... fac cinste ..... mare ....+ 1 bidon de ulei ....

Gata cu gluma...

 

Ms Mult si toate bune....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mariu Dneperistu, ai un nume de scena foarte tare....!!!

 

Multumesc pentru info. O sa te sun in curand...

Ideea e ca eu sunt incepator si nu am idee despre reconditionari....asa ca pentru mine este important sa iau una gata de drum si cu acte cu tot...

Poate ca o sa te amuzi, dar ma apuc si de scoala...am numai B....deci dupa cate vezi sunt un ....Mare Novice....

Dar....ideea ma inflacareaza si lucrez ... la ea ....

Daca crezi ca ma mai poti ajuta cu alte informatii sau cei din gasca ta .... raman recunoascator .... si cand ne vom vedea .... fac cinste ..... mare ....+ 1 bidon de ulei ....

Gata cu gluma...

 

Ms Mult si toate bune....

 

...sa privesti 'niprele unora...da,poti deveni fan,sa ai o 'nipra,deja se chiama boala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Pepe,

 

Deci .... vreau sa dau in boala lor....

 

Poate imi faci tu rost de o moldoveanca ....

 

Apropo .... am vazut-o pe a ta .... motorul .... este foarte old fashion ....

 

Tare....!!!!

 

Multe drumuri fara vaselina in unghii !!!

....Multumesc!....si daca gasesc ceva bun prin zona(Moldova) te anunt, cu placere.

post-42819-0-16109800-1454950632_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...