Sari la conținut

Alegere dimensiune geaca


efreet
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Vreau sa imi achizitionez o geaca din piele si avand in vedere ca experienta mea este 0 as avea nevoie de suportul vostru.

Modelul ales, dupa o lunga prospectare, este Alpinestars Celer 2015. Se potriveste cel mai bine nevoilor mele si avand in vedere pretul nu as vrea sa fac vreo greseala in ceea ce priveste marimea potrivita pentru mine, am 176cmc si 70 kg.

Am probat o pereche de pantaloni Alpinestars marimea 50 si imi sunt largi, cred ca s-ar potrivi mai bine 48.

Conform masuratorilor, la geaca, m-as incadra la marimea 50, dar s-ar mai potrivi oare cu pantalonii marimea 48 la inchiderea fermoarului?

Inainte de a da comanda vreau sa probez o geaca de la Alpinestars, marimea 50, pentru a fi sigur ca imi vine bine si niciun dealer nu are asa ceva, as fi comandat de la ei daca ma puteau ajuta.

Este cineva din zona Bucuresti sau imprejurimi cu o geaca Alpinestars, size 50, dispus sa faca o fapta buna? Ma deplasez oriunde si dau si o bere bineinteles

 

Multumesc

 


» Post actualizat in 23 Dec 2015 13:55

Nu mai am nevoie de ajutor, intre timp am dat de baietii acestia: http://comura.ro/ si am comandat geaca plus niste protectii.

Nu vreau sa fac reclama, dar pana acum totul a decurs cu bine. In urma discutiei telefonice mi-au comandat geaca marimea 50 si in cazul in care nu se potriveste vor face retur si vor comanda ei marimea potrivita, livrarea fiind gratuita. Surpriza placuta este ca ma costa mai putin decat m-ar costa pe fc-moto.de si mi-au facut si o reducere pentru ca am plasat o comanda de peste 500 euro.

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/seca0e56d5f58/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-Celer-Leather-Jacket-2015/SubProducts/Alpinestars-Celer-Leather-Jacket-2015-0009

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/seca0e56d5f58/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-Nucleon-KR-2i-Back-Protector-Inse/SubProducts/Alpinestars-Nucleon-KR-2i-Back-Protector-Inse-0002

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/seca0e56d5f58/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-Nucleon-KR-Ci-Chest-Protecor/SubProducts/Alpinestars-Nucleon-KR-Ci-Chest-Protecor-0002

aceste 3 ar fi costat pe fc-moto 582 euro cu tot cu transport(aproximativ 2600 lei) si le voi lua de la Comura cu 2160 lei cu TVA.

Daca totul decurge ok voi comanda si pantaloni si ghete tot de la ei, voi reveni aici cu feedback si poze la inceputul lunii ianuarie cand ar trebui sa soseasca comanda.

 


» Post actualizat in 12 Jan 2016 06:57

Totul a decurs cu bine, exact cum ma asteptam :D

Apelati cu incredere la ei

c7b14b7.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Multumesc si aici :ok:

Astept si pantalonii si cizmele :peace:

 

Îți vine bine mărimea 50? Avem cam aceleași dimensiuni (cam 170cm și 70kg), dar am comandat 48 pentru că port S de obicei. Îmi vine cam fix 48, dar mărimea 50 îmi este largă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine bine, poate si pentru ca sunt putin mai inalt.

Protectiile sunt la locul lor, eu vin si dupa o perioada de slabire de la 76kg la 70kg si ma bazez pe faptul ca imi voi reveni la greutatea obisnuita, 48 ar fi fost prea mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine bine, poate si pentru ca sunt putin mai inalt.

Protectiile sunt la locul lor, eu vin si dupa o perioada de slabire de la 76kg la 70kg si ma bazez pe faptul ca imi voi reveni la greutatea obisnuita, 48 ar fi fost prea mica.

 

OK, merci de feedback. Sunt tot timpul în cumpănă cu măsurile (între 48 și 50), dar prefer să-mi fie fixă decât să fâlfâie pe mine. Sper să-mi vină bine... când o veni (am comandat-o deja de aproape 2 luni și e tot pe drum <_<).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut acelasi dubiu in privinta marimii, insa cei de la Comura m-au asigurat de la inceput ca in cazul in care nu mi se potriveste marimea o pot returna si imi retrimit ei dimensiunea corecta, termenul de livrare fiind mult mai bun.

Am comandat acum si pantalonii Track 2015 si cizmele SMX Plus si vor ajunge la inceputul lui februarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Salutare

c7b14b7.jpg

 

 

Salut, esti multumit de geaca CELER? Ma bate si pe mine gandul la una asa.

Inca o intrebare, ar fi buna pe un naked?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...