Sari la conținut

Cumpar Cilindru MZ 250 si segmenti 250 sau 175


Ai_em_anneimd
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Caut sa achizitionez pentru un MZ din 60 piesele din titlu.

- Cilindru 250

- Piston de 250 sau 175 - Proprietarul bunic zice ca se potriveste si ala de 175 iar eu nu ma bag dar sunt curios asa ca sfaturile sunt binevenite.

 

Sper sa reusesc sa gasesc si sa-l bucur pe temerarul proprietar :)

 

O zi excelenta!


» Post actualizat in 05 Jan 2016 13:53

Salutare,

 

Caut sa achizitionez pentru un MZ din 60 piesele din titlu.

- Cilindru 250

- Piston de 250 sau 175 - Proprietarul bunic zice ca se potriveste si ala de 175 iar eu nu ma bag dar sunt curios asa ca sfaturile sunt binevenite.

 

Sper sa reusesc sa gasesc si sa-l bucur pe temerarul proprietar :)

 

O zi excelenta!

EDIT: In titlu Piston in loc de segmenti - eram cu gandul in padure

post-61763-0-60553900-1452000995_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cilindru de 250 ,pistonul si segmentii de 250,cilindru de 175 ,pistonul si segmentii de 175. Bunicul ala stia ceva dar nu bine,seturile de 250 sau de 175 se pot pune pe acelasi motor


» Post actualizat in 05 Jan 2016 16:32

La mz, ca am avut in curte,la altele nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai acte de 250 de ce ai vrea sa-l faci de 175? Toti care au avut de 175 si au putut, le-au pus set de 250.

 

Chiulasa de care ai?

 

Chiulasa este de 250.

Cred ca bunicul mi-a dat optiunea de 175 pentru ca nu gaseste de 250. Si oricum, la varsta lui nu cred ca se mai pune problema de putere ci doar sa-l duca de colo-colo prin sat.

Mai astept sa vad daca gasesc de 250 (optiunea nr1 , mai ales ca foloseste si atasul) si daca nu , apelez la varianta 2.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cilindru de 175 cu chiulasa de 250 => motor mai bleg decat cel de 175 cu chiulasa de 175 din cauza compresiei scazute

cilindru de 250 cu chiulasa de 175 => se nenoroceste ambielajul dar la inceput o sa ti se para puternic

 

trebuie perechea corecta, de-aia am intrebat. Daca vrea atas atunci 250 e cam obligatoriu, nici asa nu o sa fie prea puternic. 175 solo e ok. cu atas e cam lesinat. Depinde daca ai si drumuri in rampa ca atunci chiar ca.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
La 06.01.2016 la 3:42, mariusalp a spus:

salut am motor 175 ramas din dezmembrarea unui mz din 60 sau 62 te pot ajuta in caz ca nu gasesti imi lasi un mesaj singura problema e ca nu sunt in tara

Mai ai piese de motor de 175 c.c. ? ma intereseaza piston, segmenti, chiulasa . Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...