Sari la conținut

My first built


AlexDV
 Share

Postări Recomandate

Salut ! Dupa un an de munca , pot sa zic ca am terminat de construit bobberul mult dorit , la baza este o honda shadow vt 600 din 94' , achizitionata acum 2 ani , am modificat/construit la ea ghidon , sa , tobe , toata partea din spate , cadru , sissy bar , aripa ... , simplificat cabluri , relocat baterie , CDI box ... , dat jos de pe ea ce nu era necesar , eeetc... , am revopsit-o ... Mai sunt cateva detalii la care trebuie sa lucrez si ai trebuie neaparat o baie . Am intampinat probleme pe parcurs , in afara de chei si ... n-am avut nici ce imi trebuia , decat un flex , bormasina , si o lampa pe benzina de la bunic , ca ma chinuiam cu una pe gaz ... mai tarziu am aflat eu ca arzatoru de la porc cu butelie e arta si meserie ... asta la final ... A meritat toata investitia si sunt foarte multumit de rezultat , acum asteptam vara . Aceasta a fost prima motocicleta pe care am modificat-o , vor urma si altele . Ride safe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cool! Sa te bucuri de ea. Eu as mai lucra un pic la pozitie. Ori Seaua modificata, ori scaritele mai in spate. O sa te cam rupa. In rest e frumoasa. Ar fi si mai frumoasa cu niste pin stripes :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat de ceva timp de pinstriping , astept sa mai prind experienta , apoi am in plan un stripe pentru ea , mersi mult ! :peace: , pozitia e foarte chill chiar , ma gandeam sa fac mid pegs , dar e f bine asa :)

Editat de AlexDV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai muncit oleaca la ea, felicitari. O intrebare insa, pe fata nu trebuia un cauciuc ceva mai mare si aripa de pe spate ooleaca mai scurta? cel putin asa vad eu un bobber.

Nu zic ca ar trebui sa ai pe fata ce ai si pe spate, dar barami ooooleaca mai mare decat ce e acum.

Just saying.

Editat de AlfaMoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai muncit oleaca la ea, felicitari. O intrebare insa, pe fata nu trebuia un cauciuc ceva mai mare si aripa de pe spate ooleaca mai scurta? cel putin asa vad eu un bobber.

Nu zic ca ar trebui sa ai pe fata ce ai si pe spate, dar barami ooooleaca mai mare decat ce e acum.

Just saying.

cauciucul fata e cel recomandat de manual pt roata fata , am de gand sa pun un knobby , ceea ce va arata roata mai mare , in legatura cu aripa poti sa nici nu-i pui si sa fie bobber (A bobber, originally called a 'bob-job' from the 1930s through 1990s, is a style of custom motorcycle. The typical construction includes stripping excess bodywork from a motorcycle; removing the front fender, and shortening the rear fender, which is "bobbed" (as in bob-tail), and all superfluous parts removed to reduce weight) . In schimb ca gen moto bobberu are fiecare stilul lui , sunt bobbere old school , sunt cele mai moderne cu roti si cauciucuri late ceea ce imi displac etc... fiecare il face cum vrea si cum il face fericit . Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vazut prima poza am zis WTF. Ce e cu mobra asta hello kitty:)

Dupa e faina :)

Mersi mult :) ... da , prima poza e cand am adus-o acasa ..... numai ea stie prin ce a trecut inainte sa ajunga la mine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bravo, sa o stapanesti sanatos. Un singur lucru, poate ti-ai dat seama deja: nu te vad bine la prima frana mai serioasa, o sa iei piulita aia dintre sa si rezervor fix in urmasi.

haha , e distanta pana acolo , nu ajunge , multam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu sunt de acord cu mersul fara oglinzi

don't worry be happy , a fost decat o "sedinta foto "sa zic asa , oglinzile sunt puse .... cel putin una din ele ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

don't worry be happy , a fost decat o "sedinta foto "sa zic asa , oglinzile sunt puse .... cel putin una din ele ;)

 

Ce poze dom'le ca eu nu vad nici o poza? Am I going nuts???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce poze dom'le ca eu nu vad nici o poza? Am I going nuts???

 

Stai liniștit...acum suntem 2

Din moment ce sunteti doi , YOU're not going NUTS , daca era unu , mai ziceam , dar doi , sanse prea mici :P , sa lasam gluma deoparte , poze daca vreti sa vedeti ma gasiti pe pagina de facebook ! Ride safe :peace:

Editat de AlexDV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...