Sari la conținut

Din ciclu: Sa fie frumos. Povestea unei plimbari de 236 km


Spanda
 Share

Postări Recomandate

O plimbare: Sibiu, Rasinari, Tomnatec, Fundu Raului, Poiana Buceciu, Voineasa, Valea Macesului, drumul strategic, Translapina, Obarsia Lotrului, Pasul Tartarau, Valea Frumoasei, Paltinis, Rasinari, Sibiu.

 

Sper sa nu va plictisiti, ca e cam lung (9:25 minute) si va placa.

Ceva actiune gasiti pe la sfarsit ;)

 

Editat de Spanda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boring... Nu stiu cum am rezistat toata ziua :07Biker:

Lasa ca vorbesc cu Batranu sa nu te mai ia. Ca nu ai ce cauta cu un motor din viitor pe asa ceva :))

 

Din cand in cand, cred ca e fain sa mai vezi si altceva, decat o panta in padure si asta pana se mai poate. A fost intr-adevar foarte usor si pare plictisitor daca vrei adrenalina. Am facut filmul pentru locurile astea frumoase, care merita vazute, macar o data in viata.

 

Va multumesc tuturor pentru comentarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Ca sa explic numele topicului: exista o 'tensiune' intre prietenii mei: sa ne dam pe trasee grele (pentzi vorba lor :)) ) sau sa fie frumos, adica plimbari la mare inaltime cu peisaje superbe. Pentru unii 'sa fie frumos' inseamna a consuma benzina degeaba. Sincer, mie chiar imi place sa fie frumos, pentru ca pe unde se dau prietenii mei mi se face rau :) .

Sunt curios ce parere aveti. Ce preferati: 'pentzi' sau plimbari?

Editat de Spanda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa nu raspund, dar draga Sebaca, dupa cum vezi 'pentzi' e folosit in doua locuri: (pentzi vorba lor :) - stii tu a cui :P ) si Ce preferati: 'pentzi' sau plimbari?. Deci prima data, spun clar ca e vorba lor, iar a doua oara e intre ghilimele, adica daca tot esti tare in la limba romana ar fi trebuit sa intelegi ce inseamna ghilimelele. Toata lumea stie ca se zice pante, numai prietenii nostri constructori, NU :P.

 

Asa pentru tine:

GHILIMÉLE s. f. pl. Semn de punctuație în formă de două mici unghiuri sau de două mici virgule dispuse paralel, care închid între ele citate, o vorbire directă, titluri de opere ori nume de instituții, cuvinte cărora li se dă un sens (stilistic) special sau asupra cărora vorbitorul vrea să insiste, traducerea ori sensul unui cuvânt; semnele citării.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa nu raspund, dar draga Sebaca, dupa cum vezi 'pentzi' e folosit in doua locuri: (pentzi vorba lor :) - stii tu a cui :P ) si Ce preferati: 'pentzi' sau plimbari?. Deci prima data, spun clar ca e vorba lor, iar a doua oara e intre ghilimele, adica daca tot esti tare in la limba romana ar fi trebuit sa intelegi ce inseamna ghilimelele. Toata lumea stie ca se zice pante, numai prietenii nostri constructori, NU :P.

 

Asa pentru tine:

GHILIMÉLE s. f. pl. Semn de punctuație în formă de două mici unghiuri sau de două mici virgule dispuse paralel, care închid între ele citate, o vorbire directă, titluri de opere ori nume de instituții, cuvinte cărora li se dă un sens (stilistic) special sau asupra cărora vorbitorul vrea să insiste, traducerea ori sensul unui cuvânt; semnele citării.

 

sapi putin si despre ciclu? din ciclu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga, Florinelu, ciclu este un un set de evenimente care se repeta. Faptul ca ne dam cel putin in fiecare sambata si de fiecare data se pune problema 'sa fie frumos' sau 'pentzi' e tot un ciclu.
In alta ordine de idei ciclul poate fi inteles si ca un: grup de productii (literare, muzicale, filme) care au o tema comuna, in cazul nostru: 'Enduro - sa fie frumos', pentru ca am si ceva filmuletze din ciclu: 'Enduro - "pentzi"


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atât!

:)

» Post actualizat in 22 Jun 2016 20:49

» Post actualizat in 22 Jun 2016 20:50

Spanda asta vad ca nu se lauda cu ce filmulete realizeaza el

» Post actualizat in 23 Jun 2016 03:37

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga, Florinelu, ciclu este un un set de evenimente care se repeta. Faptul ca ne dam cel putin in fiecare sambata si de fiecare data se pune problema 'sa fie frumos' sau 'pentzi' e tot un ciclu.

In alta ordine de idei ciclul poate fi inteles si ca un: grup de productii (literare, muzicale, filme) care au o tema comuna, in cazul nostru: 'Enduro - sa fie frumos', pentru ca am si ceva filmuletze din ciclu: 'Enduro - "pentzi"

 

 

 

 

prin gimnaziu, te invata sa spui "din ciclul".... altfel sensul se schimba radical....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din seria" sau "Din serie"?

"Din ciclul" sau "Din ciclu"?

 

Sensul nu se schimba dar e gramatica de Las Fierbinti.

 

Am inteles. Multam. In sfarsit cineva care stie sa explice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare! In August fac un tur de vreo 1200km si trec prin zona pe unde a fost filmat clip-ul. Vreo sansa sa obtin traseul pe care ati mers voi marcat pe o harta? Incerc sa evit drumurile asfaltate pe cat posibil(asta e ideea turului) si de aceea va intreb, pt ca ar fi o alternativa interesanta.

 

Salut! Gasesti trackul aici https://www.runtastic.com/en/users/alexandru-bischin/sport-sessions/1038311664

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...