Sari la conținut

Pasionati de Snooker


the Pig
 Share

Postări Recomandate

Stai friend, acu-i acu' 😂

Tine nitroglicerina aproape 

Nu-i sanatos...la cum a jucat touching ball...a riscat ceva.

Unde esti  @l.u.v ?

Bai baiatule...l-a bagat iar in joc

E gata...E? Acum e mai usor de crezut ca ia titlul? Nici nu mai conteza de fapt 😂 A jucat decisivul ca un campion si in spiritul sportului. Bravo amandurora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Razi tu, da'l stiu pe unu' care nu s-a mai uitat dupa prima sesiune. Chiar a zis ca Selby a planuit totul, sa para putin vulnerabil, nu prea in mana si apoi sa-i dea la gioale, el nu poate privi cum Ronnie pica victima jocului psihologic...grele. Nici acum nu raspunde la mesaje, desi il vad ca e online. Cred ca face orice altceva, sta CA strutu' pana maine, bea ceva...nush 😂

Editat de WotRU2Me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Îl iubesc pe Ronnie ca pe fratele meu, dar în seara asta m-a enervat teribil! 

Chiar dacă a câștigat dumnezeiește ultimele 3 jocuri, cu bubuiala aia de țăran penibil a pus capac! 

Dăte-n căcat și joacă și respectă jocul și adversarul, chiar dacă te lasă nervii! 

A și spus la interviu Selby acest lucru, lipsă de respect. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statz asa comrads...Pai cand Selby isi exercita nestingherit bulanu' cu moaca aia ca si cand e firesc, e noblete. Cand al nostru nu sta sa dea de 10 ori aiurea, sa ia foc inutil (stie si el ca asta pateste) si, statistic, prefera sa plezneaca, e marlanie...nu nu nu, jocul e mai profund de atat si Ronnie il stie foarte bine. 

 

Eu dau cep la un Bordeaux si desigilez foie gras 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare iar bagă Ronnie la pariuri? :huh:

N-am văzut tot meciul, și mi-a scăpat tocmai bubuiala. 🤦‍♂️ L-a făcut la pisic pe Selby cu ea? 🤭

Acum 24 minute, l.u.v a spus:

Dăte-n căcat

Urât! 🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum s-au desfasurat ambele semifinale, e loc de interpretari. Mai ales pe seceta asta...

Selby nu a fost in forma tot campionatul. Singura lui sansa a fost psihicul lui Ronnie. Initial l-a facut Selby, se simtea tensiunea psihica in jocul lui Ronnie, dar in ultima sesiune a venit alt om. Parerea mea. D-aia plezneala la roz nu e marlanie, face parte din atitudine. Mai ales daca o corelezi cu bulanul din alt decisiv, cand Ronnie a castigat exact cu o lovitura la limita bulan/nepasare. I-a trezit cu siguranta niste demoni. Si a mai fost o iesire din snooker in decisiv care a amintit de lovitura aia. Erau variante Mai simple si mai sigure, dar a ales sa joace genul de lovitura. Sigur i-a mai turnat plumb in ghete cu chestii d -astea.

Un fel de "eu stiu ca tu stii ca eu stiu".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios ce a spus la interviu. Aici am Eurosport in germana si nu pricep iota din ce balmajeste comentatorul (sunt detasat peste hotare).

Dupa ce acest capitol din rivalitate a fost astfel reglat, finala nu mai prezinta interes prea mare. Incredibil, dar asa stau lucrurile. 

Mai e ceva...17-16 face cat 1000 de snookere date cu moaca antipatica si "assertiveness" menit sa irite adversarul. Just play the fucking game. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 8 ore, WotRU2Me a spus:

Sunt curios ce a spus la interviu.

Ronnie, întrebat fiind ce a fost cu loviturile alea hit and run, a făcut trimitere la cealaltă semifinală. 

Acolo McGill (în joc decisiv la fel ca aici, 16-16) a fost încuiat cu un snooker și a dat de 7 sau 8 ori pe lângă, până a pierdut matematic partida. 

Ronnie a spus că i-a părut așa de rău de scoțian, încât el s-a hotărât să nu ajungă niciodată la soarta asta, să piardă 30 puncte fugarind o bilă. De aici și acele lovituri demente, l-au lăsat nervii și l-a adus la disperare jocul încâlcit al lui Selby.

Acesta din urma a apărut la interviu desfigurat, avea numai pete roșii pe față și gât. 

A spus că a venit foarte pregătit pentru această semifinală, că ii place CM și își dorește să mai câștige aici. De la 16-14 a zis că Ronnie nu i-a mai lăsat nicio șansă, dar a fost și nesportiv cu acele lovituri în forță, când trebuia să încerce să iasă elegant din situațiile date.

Dar știe că așa este Ronnie, are genialitatea lui, dar și momente lipsite de fair play. 

Iar în jocul decisiv a rămas în urma, a avut de recuperat un handicap mare de puncte, i-au ieșit niște lovituri bune de siguranță, la care însă Ronnie a găsit răspuns, el nu a avut noroc și aia a fost!  

 

https://www.eurosport.ro/snooker/a-aratat-ca-nu-ma-respecta-si-nu-respecta-snookerul.-selby-furios-pe-atitudinea-lui-o-sullivan_sto7838626/story.shtml

 

https://www.eurosport.ro/snooker/world-championship/2019-2020/kyren-wilson-dupa-meciul-cu-anthony-mcgill-nu-mi-a-venit-sa-cred.-ce-i-a-transmis-scotianului_sto7838172/story.shtml

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa stai un minut privind in gol cu degetul pe buze, parand ca vai vai, ce le mai gandesti tu, ca apoi sa ceri repozitionare, desi toata lumea stia ca asta o sa faci, pentru ca situatia e ca atare, asta e fair play desavarsit...nup, stii ca-l scoate p-ala din sarite si o faci pentru ca permit regulile. Ronnie stie si el ce-l scoate din sarite pe Selby si anume sa-ti bati joc de stradania lui si sa-ti mai si iasa. Nu e obligat nimeni sa iasa din snooker asa cum s-ar astepta Selby, si cum considera Selby ca e fair. Daca faci din snooker un razboi preponderant psihologic cum face Selby, faptul ca nu ai anticipat genul de atitudine si incepe sa te roada inseamna ca ai mai si pierdut la partea psihologica. Sa te plangi apoi ca ai pierdut si la snooker din cauza asta, e ipocrizie. Clar, jocul are o latura psihologica, dar jucatorii chititi sa o exploateze in exces...nu mai zic, ca e prea lipsit de respect. 

Mai pe scurt, daca ar fi zis asa ceva un S. Davis, un Hendry, da, intram si eu in pamant de rusine, dar venind de la Selby...c'mon. Cum a zis si despre Robidoux, daca nu i-a aratat respect inseamna ca nu l-a meritat. A jucat regulamentar, adio si la gara. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

E mult război psihologic aici, corect. 

Nu pot să-l uit pe urâtul ăla de Ebdon cum a câștigat un meci exact cu aceleași trucuri care știa că-l enervează pe Ronnie. 

Dar astea sunt istorie, ne așteaptă finala 😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Privirea ironica a lui Ronnie face toți banii 🤭

Am văzut în direct meciul ăla, îmi amintesc că la un moment dat Ronnie s-a urcat cu picioarele pe scaunul lui Ebdon când acesta era la masă, vezi Doamne nu vedea o bilă din cauza arbitrului 😅🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine pentru el. Deja e un bonus mare ca e in finala, dar ar merita sa mai ia cateva, sa iasa cu fruntea cat mai sus. Dar la cum nu a ratat azi mai nimic Ronnie, greu...

Cred ca Ronnie are rezervare in pub intr-o ora...termina din prima 😂

Ce sa mai...nici cu scuipat nu i-a mai dat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to Pasionati de Snooker

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...