Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 783
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am avut o singura disputa cu un vanzator, care din greseala a marcat comanda ca fiind shipped cand el defapt nu mai avea pe stoc produsul respectiv pe culoarea ceruta de mine. si-a cerut 1000 de scuze, m-a rugat sa nu ii dau calificativ negativ si mi-a zis sa deschid disputa ca se rezolva rapid. in 2 zile banii erau inapoi in cont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sunt minunati chinezii. Am comandat la plesneala niste manusi replica icon pursuit. Au tot, logo, etichete, tot tot. Doar ca au fost 18 dolari, si ele costa 90 :)) clar, nu e un produs de calitate, dar nici prost nu pare. Aviz celor care doresc sa cumpere de pe forum manusi icon la 120 ron noi :D

» Post actualizat in 23 Sep 2016 16:16

Astea

post-41123-0-21369300-1474647383_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banda termoizolanta pe care o vinzi de unde crezi ca vine? Poate se plimba ea din China in SUA sau alte tari, dar tot din "bazar" pleaca.

De la chinezi pleaca marea majoritate a produselor, inclusiv nepretuitele Apple. "designed in the USA. made in China".

Au si ei produse bune, calitati mai slabe sau mai bune... depinde ce alegi. Nu zic sa iei orice, tot, de la chinezi, dar unele merita.

Mi-am comandat azi o masca de fata din neopren, aici se vinde cu 50 lei, in "bazar" e 1,74$. Acum 2-3 zile mi-am luat un scanner obd2, pt auto, vreo 3-4$, aici e 50-60 lei. O diagnoza la service tot vreo 50 lei si se uita ca prostii la erori. Ultimul comandat m-a tinut vreo 4 ani si l-am folosit la greu, eu zic ca a fost bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lenovo PHAB 3G/4G Phone Call Tablet PC Dual SIM 6.98" Android 5.1 2GB RAM 32GB ROM 4250mAh WIFI GPS Dual Camera Quad Core 174€

 

DHL Free Shipping 9.6 inch 3G 4G LTE tablet pc Octa core 1280*800 5.0MP 4GB 32GB Android 5.1 Bluetooth GPS tablet 10+gifts la 80€

 

Superbe ambele.

Dacă vin cu DHL aveţi grijă ca la editarea paginii de ali să alteraţi şi hyperlinkurile ca să nu dea vreun vameş mai harnic click.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema se pune la produse mai scumpe. Controlul calitatii si standardul de productie se aplica si la ei. La fel se aplica si productia pe banda fara nici un fel de control real. Dar sa nu ne amagim, 90% din electronice vin din china/taiwan. Asa ca, sa nu fim mao catolici decat papa. Eu doar atrageam atentia la romanasii nostrii bisnitari, care zic ca fac un ban prin revanzarea acestor produse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Banda termoizolanta pe care o vinzi de unde crezi ca vine? Poate se plimba ea din China in SUA sau alte tari, dar tot din "bazar" pleaca.

De la chinezi pleaca marea majoritate a produselor, inclusiv nepretuitele Apple. "designed in the USA. made in China".

apropo de asta,

am cumparat de pe minunatul site niste discuri mici de taiat. din alea pentru dremel.

cand au ajuns am avut surpriza sa constat ca erau intr-un blister frumos, cu un mare brand canadian pe ele.

cred ca am dar ceva in jurul a 2 $.

am verificat online si in magazinele de specialitate canadiene (online) se vindeau cu vreo 20 $.

erau branduite, cu numele firmei, adresa de canada, tot tacamul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt minunati chinezii. Am comandat la plesneala niste manusi replica icon pursuit. Au tot, logo, etichete, tot tot. Doar ca au fost 18 dolari, si ele costa 90 :)) clar, nu e un produs de calitate, dar nici prost nu pare. Aviz celor care doresc sa cumpere de pe forum manusi icon la 120 ron noi :D

» Post actualizat in 23 Sep 2016 16:16

Astea

 

 

hehe am aceleasi manusi, dar fara perforatii, cat timp nu cazi, sunt bune :))

p.s. prefer Ebay

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea produselor de tipul asta, disponibile in tara sunt cumparate de pe ali si vandute cu adaos de minim 500% de comerciantii romani.
Baterie de sjcam ajunge si la 45lei la noi, iar pe ali este sub 2 dolari.

Eu mi-am comandat mai multe de pe ali si au ajuns, o problema a fost la radiatorul moto care initial a fost intors inapoi de BSI gara de nord, sa le iau meclele in P.
Chinezul a trimis altul care a ajuns ok.

A comandat chestii in total de 800 de dolari si au ajuns fara probleme.

Si-o sa mai comand, acum astept o carcasa ptr sjcam, carcasa waterproof care permite alimentarea continua a camerei. E 17 dolari pe ali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut ceva f. asemanator sau chiar identice, dar luate de pe olx (deci probabil tot de pe ali). Concluzia mea - sunt proaste, vopsite aiurea, cand iti transpira mana ramai albastru pe maini de la vopsea, ariciul s-a rupt repede precum zice si colegul de mai sus. Nu as mai lua a doua oara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile alea le gasesti la magazinele moto de la noi cu 200 de lei perechea. Eventual cu firma falsa.

@gogo: am o pereche de originale de la Madhead (cred). Dupa 3 luni s-a desfacut ariciul. La primele doua purtari ma umpleau de negreala. Dat 230 de lei pe ele de la un magazin moto in Bucuresti. Probabil knock-offs vandute la pret de original in rromania.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...