Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 783
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stai linistit. A ajuns in tara si momentan este in vama in bucuresti asteapta sa fie sortat de cei de la BSI. Am trecut fix prin aceeasi chestie si am asteptat 3 saptamani si cva sa ajunga efectiv la posta. O sa iti apara la un moment dat acolo ca l au preluat efectiv cei de la bsi. Dupa o sa direze cam o sapt pana ajunge la tine, in functie de cate colete ai ei. Si la mine a ajuns in 3 zile in olanda si pe urma a mai facut inca 2 pana in romanica unde a zacut o luna intreaga in total pana l am ridicat. Pana nu apare ca l au preluat cei de la bsi nu o sa apara nicaieri in sistemul lor, am sunat atunci la ei, am fost la posta si nimic pana nu mi a aparut pe tracking la noi ca a fost preluat de astia. So chill, rabdare ca e posibil sa mai dureze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai avizul se da cel mai la urma. Dupa ce zice ca este avizat pe site ul de la posta , poti merge linistit sa-l ridici. Avizul tot timpul ajunge la cateva zile dupa ce ridic produsul. In mod normal produsele cu tracking number ajung repede (max o luna jumate) cele fara trqcking ajung si ele dar greu( am asteptat dupa unul 4 luni)

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coletul tau nu a ajuns in romania inca.

atunci cand ajunge, pe 17track iti va aparea bifa la Romania, ca si la singapore.

 

Cand ajunge in Romania apare si pe track-ul Postei Romane ( https://www.posta-romana.ro/track-trace.html ) ca fiind la BSI Bucuresti. Cum nu apare ca fiind la BSI inseamna ca nu a ajuns inca in Romania si il gasesti doar pe 17track.net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o smecherie de-a chinezului sa te faca sa-i calaresti pe aia de la posta sa nu stea prea mult coletul la ei...mie imi aparea coletul ,, arrived" la o saptamana dupa comanda ,culmea in luna decembrie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a scris la un colet

- ajuns in RO pe 11.02 conf. aliexpress

- primit BSI pe 28.02 conf. site-ului postei

careva a mintit

pina nu apare pe site-ul postei nu prea ai ce sa-i faci

probabil de-abia au terminat cu coletele de Craciun luna trecuta

:lool:

 

atentie la termenul limita pentru "open dispute"

dupa aceea e mai greu de recuperat daca e cazul de paguba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apare asa pentru ca a ajuns in BSI dar acel colet nu a fost scanat sa i se actualizeze tracking numberul, pentru ca e foarte mare aglomeratie, doar a fost descarcat din avion si atat.O sa stea acolo vreo 2-3 saptamani, il scaneaza cei de la BSI si de abia atunci apare ca intrat in tara.Dupa, iar inca 2-3 saptamani la posta de domiciliu.In ultima vreme cam 2-3 luni dureaza un colet din China in Romania, nu mai e cum era odata.

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comenzi pe e-bay facute în noiembrie. Valori mici...dar cu tracking.

 

Le am pus cruce de mult...

zi-i chinezului, iti trimite din nou produsul sau iti da banii inapoi :)

 

17track nu e intotdeauna cel mai exact

intr-adevar, la unele imi arata foarte precis, la unele imi arata ca a ajuns la oficiul postal dupa ce le-am ridicat. ce-i drept, de cele mai multe ori functioneaza bine

» Post actualizat in 08 Mar 2017 20:27

Avizul tot timpul ajunge la cateva zile dupa ce ridic produsul.

pe asta inca n-am patit-o :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Ai numai grija daca nu iti ajunge in ultimele 7-8 zile, deschide o disputa cu vânzătorul și spune-i ca deschizi ticket de returnare daca nu il primești pana in ultimele 4 zile, astfel el poate mari timpul de transport sa fie ok. Daca au trecut acele zile pt transport, nu iti mai poți recupera banii,i se vireaza în cont vânzătorului.

De unde le scoti , minciunile astea ?! Timpul maxim de livrare e stipulat la fiecare produs pe comanda , vanzatorul nu poate modifica acest timp ad-hoc ca i se scoala lui . Timpul maxim este marja dupa care deschizi disputa si-ti iei banii in maxim 1 saptamana .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De unde le scoti , minciunile astea ?! Timpul maxim de livrare e stipulat la fiecare produs pe comanda , vanzatorul nu poate modifica acest timp ad-hoc ca i se scoala lui . Timpul maxim este marja dupa care deschizi disputa si-ti iei banii in maxim 1 saptamana .

Din burtă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comandat din decembrie niste chestii pentru moto, nimic pana acum. Nu mai pot deschide disputa pentru doua dintre colete, undeva e o problemă. Cred că mă lecuiesc de chinezi...

» Post actualizat in 09 Mar 2017 06:57

Edit: noiembrie, am verificat acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde le scoti , minciunile astea ?!

Calmează-te, lasă-te de cafea. Ai buton special "2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here ."

După ce ai confirmat primirea sau a expirat termenul mai ai 2 săptămâni open dispute în care poţi face scandal.

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat vreo 7 colete la inceput, si la un moment dat imi aparase ca unul din vanzatori mi a prelungit buyer protection. Nu cerusem asta , nu vorbisem cu el , etc. Iar altul mi a bagat din start 94 de zile buyer protection :)). Inca mai am de asteptat o luna sa primesc banii inapoi , pt ca produsul 100% nu l voi mai vedea avand in vedere ca e fara tracking number

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comandat pe 11.11.2016 ajuns pe 04.03.2017. Deci rezistati. Si mie mi-au extins de vreo 3 ori termenul. In aceeasi zi am comandat alte 3 chestii de la alti 3 furnizori, toate au ajuns pana in ianuarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde . Pe aliexpres sunt f multi producatori. De la firme mari cum e samsung pana la cei mai obositi orezari. E bine sa citesti reviewurile inainte si sa te asiguri ca iti cumperi ceva bun. Analizeaza si pozele de la cumparatori ca nu s photoshopate. Eu am fost f multumit pana acum. Ce nu am primit, mi au dat ei banii inapoi, dar s a intamplat doar de 2 ori.

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...