Sari la conținut

Postări Recomandate

vin cu propria experienta legata strict de echipament. cumparat manusi moto revit (pe aliexpress nu arata logoul revit-este blurat) pentru pasager dupa ce a probat in magazin acelasi tip si marca. venit din china. sunt IDENTICE !!!!!! de altfel...sa fim serioasi, ce nu se mai face in china astazi? daca pe alea din magazin scrie tot made in china... pretul din magazin RO 350ron, eu am dat 98 ron....eu zic ca se merita. bineinteles nu pentru orice, asa cum s-a mai spus, trebuie sa stai sa cauti reviewurile cumparatorilor anteriori, vazut foto etc...am cochetat cu achizitionarea unei perechi de jeans cu protectii komine (marca japoneza parca) care logic ca ii produc chinezii....iti livreaza fix aceeasi marfa, la ei sunt vreo 40 dolari iar pe ebay sunt vreo 80-100....marca japoneza, dar se produce in china. nu i-am luat de frica ca nu se vor potrivi, dar se poate si exista si varianta asta ieftina. dezavantaj - timpul de livrare undeva la o luna.

 

 

si mi-am mai luat priza de bricheta cu usb....vreo 12-15ron...cautati in ro si o sa va pufneasca rasul, unde mai pui ca sunt aceleasi la 80-100...

Editat de mahamann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 775
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar daca sunt identice, care e garantia ca respecta aceleasi standarde de calitate, si rezistenta? Voi cand cumparati echipamente de moto, cam pe ce credeti ca dati bani? Doar pe firma? Cum ramane cu R&D, adigurarea calitatii, testarea echipamentelor. Nu spun ca nu oro fi la fel, dar sincer, prefer sa dau mai multi bani, si sa dorm linisit.

In plus, tot cumparand de la magazine/firme care nu sunt in tara, nu facem decat sa amanam momentul in care se va deschide un magazin de profil precum cele de afara, cu aceleasi preturi/promotii si STOCURI care sunt si acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot a adus vorba un coleg mai sus de echipamente Komine, are cineva asa ceva sau poate furniza informatii mai detaliate? Din ce am reusit sa gasesc pe net este, intr-adevar, o marca de echipamente (fost producator de motociclete) de origine japoneza, cu relativ multa istorie in spate. Cateva modele de geci de la ei mi se par chiar interesante si pluseaza cu un numar foarte mare de protectii incluse: coate-antebrate si umeri atat interioare, cat si exterioare (in genul "slidere"), spate, piept, solduri + laterale superioare, cat si neckbrace pentru gat. Personal, nu am gasit modele de la marci de renume care sa ofere nici macar posibilitatea adaugarii atator protectii, ne-vorbind de costuri si comoditatea purtarii tuturor acestor protectii in mod separat...

 

Personal, m-ar interesa sa aflu mai multe legat de calitatea materialului si a manufacturii, cat de ventilate sunt, daca mesada isi face treaba si daca masurile se pupa cu ce spun ei. Am gasit spre vanzare inclusiv din Japonia, cu mentiunea ca, si acolo, este specificat ca sunt fabricate tot in China (designed in Japan), iar transportul este mult mai ieftin din China, decat din Japonia...

 

Deci, pareri?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, mai nou se pare ca se practica

pina acuma nu mi-a prelungit termenul nici un vinzator....

si am avut citeva zeci de colete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

You will receive your refund on the same card that you used to pay for your order. It usually takes around 3-20 business days for the money to arrive.

 

For more information about the refund status, please check the order details page on our website.

 

It normally takes 3-20 business days for refunds to be processed.

If the refund status is marked as “Complete”, but you can’t find the payment in your bank account, please contact our Customer Service Team.

 

 

Eu nu am asteptat mai mult de 2-3 zile dupa refund. Daca pe site iti arata la status "complete" sau ceva de genul cred ca e o idee buna sa intrebi si la banca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acum vreo saptamana m-a anuntat fatuca de la oficiul de cartier ca nu o sa mai vina acolo coletele din China, TOATE urmand sa mearga la vama! Intr-adevar ieri nu mai erau deloc pachetelele traditionale chinezesti care umpleau niste cutii dedicate la oficiu. Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi in Cal Vacaresti, eu unul renunt la sportul cu chinezi, mai bine platesc x3 decat sa bat drumul Sos Chitila - Vacaresti pt toate calcaturile de 2-3$...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo saptamana m-a anuntat fatuca de la oficiul de cartier ca nu o sa mai vina acolo coletele din China, TOATE urmand sa mearga la vama! Intr-adevar ieri nu mai erau deloc pachetelele traditionale chinezesti care umpleau niste cutii dedicate la oficiu. Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi in Cal Vacaresti, eu unul renunt la sportul cu chinezi, mai bine platesc x3 decat sa bat drumul Sos Chitila - Vacaresti pt toate calcaturile de 2-3$...

n-am auzit nimic de genul asta... o sa vad, ca am dat niste comenzi aseara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am auzit nimic de genul asta... o sa vad, ca am dat niste comenzi aseara :)

Am citit și eu pe Facebook ca toate coletele extracomunitare o sa ajungă (defapt deja ajung) doar la op vamale, se plânge lumea de cozi foarte mari peste tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa fusese si in urma cu vreo 3 ani. Dupa care au renuntat la idee si au folosit sistemul in care coletele veneau la oficiul de care apartinei. Iar inapoi la vechile povesti...cozi de cam 20-30 minute. Colete suspectate mai des. Nu prea vom mai putea lua chestii care sa depasesca valoarea de ”cadou”, vor solicita factura si daca nu au incredere in aia vor taxa de pe pretul de catalog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam de ce au inceput sa imi vina coletele la ghiseul vamal de vreo 2 saptamani. Ultima oara cand am fost, era coada atat de mare incat am stat vreo 10 minute afara pana sa imi vina randul sa intru in cladire si sa stau la coada care era inauntru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, se confirma. Am vorbit cu factorul postal si toate coletele vor veni la punctele vamale de pe sectoare, pentru mine insemnand Posta din Timpuri Noi.
Eu cumpar doar ptr uz propriu insa sa-i vedem pe "afaceristii olx"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fel si eu, tot in vacaresti le primesc :) s-o fi marit sectorul 1... sau poate planuiesc sa faca OP-uri vamale in fiecare sector :lol:

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...