Sari la conținut

Postări Recomandate

@binox Le ridicam noi de acolo dupa ora 13 pe 21.01, vezi sa ai la tine un print dupa ali cu cit a costat pachetul si eventual un extras de cont (eu le iau pe amindoua sa n-am surprize) + ceva banuti daca ne pun astia sa platim TVA-ul si cei 8lei taxa de posta . Seara buna!

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 783
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Tot de pe site-ul lor

https://www.posta-romana.ro/a1250/stiri/posta-romana-urmareste-indeaproape-situatia-traficului-postal-in-contextul-crizei-provocate-de-noul-coronavirus.html

Am primit recent si urmeaza sa primesc colete de pe Aliexpress. Mai putin problema cu prea multe colete pentru luna ianurie, prin care trecea posta romana in fiecare an, nu sunt alte situatii ce sa impiedice livrarea acestora.

Editat de Psycho87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De regula dupa ce imi apare mesajul de mai jos, in maxim o saptamana primesc aviz de la posta, au trecut mai multe zile de la acea instiintare si nimic. Intentionez sa merg la posta sa intreb daca este ceva pe numele meu.

Accepted by Last Mile Carrier

2020-01-29 09:39:00 [GMT+8]

Arrived at destination country

2020-01-29 09:39:0

Tot astazi mi-a dat chinezul mesaj.. si intr-adevar a prelungit cu 5 zile ..."Your order 8007914621605490 was shipped several days ago, the tracking number is RP856439333CN,the carriers is China Post Registered Air Mail. We extended the delivery date because you may have't received the parcel. If delivered, please sign for it as soon as possible.Thanks for your purchase,look forward your feedback."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca a venit astazi avizul, pentru prima data cu vama. Valoarea comenzii este de 26 dolari.

A venit la alt oficiu postal fata de celelalte de pana acum.

Intrebare: aici zice ca trebuie sa ma prezint cu dovada valorii pentru vama, cum fac asta si unde?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au cerut sa le arat pe telefon unde am comandat, sa vada valoarea reala a comenzii. Nu a fost nevoie sa printez nimic.
Alt data nu m-au intrebat nimic. Pur si simplu mi-au dat pachetul si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ajunge pe acolo sa intrebe care e realitatea. Mai am un colet din China care nu ajunge, am fost la posta locala si mi-a transmis diriginta ca sunt multe colete ajunse, se afla in vama, dar se trimit inapoi din cauza Coronavirusului.

 

Idioata ideea, sincer, daca e ceva se contamineaza totul din materialul exterior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am unul pe drum de la BSI, ajuns pe 10, trimis la Stefanesti pe 13 ...

Nu au de ce sa le trimita inapoi, nu exista risc de contaminare in acest mod.

Exista informare de la WHO, sunt expertii toti la Posta Romana? Sau ca de obicei, sunt doar tampiti?

 

https://www.chroniclelive.co.uk/news/north-east-news/coronavirus-world-health-organisation-issues-17678542

Editat de TheHuskyCrobats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.02.2020 la 20:24, Pandy a spus:

Cine ajunge pe acolo sa intrebe care e realitatea. Mai am un colet din China care nu ajunge, am fost la posta locala si mi-a transmis diriginta ca sunt multe colete ajunse, se afla in vama, dar se trimit inapoi din cauza Coronavirusului.

 

Idioata ideea, sincer, daca e ceva se contamineaza totul din materialul exterior.

asta e prostie. Virusul supravietuieste doar 24h in exteriorul gazdei-purtatorului. 

eu am ridicat acum 2 zile 2 maruntisuri. Si mai am comandate acum, recent, si am primit si la alea track. deci ceva misca totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, einstein1984 a spus:

pai multe firme au fost inchise din cauza viruslui, nu au putet merge la birou:depozit

Exact. Problema e ca nu are cine sa preia marfa, din storage, sa o trimita spre livrare. de aici si timpii mari de procesare comenzi. O sa mai tina asa minim o luna. Oricum, in sfarsit, au reusit, pentru cateva zile la rand, sa scada numarul de cazuri confirmate. Deci sunt pe drumul cel bun-cel putin oficial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mi-a ajuns si al doilea colet din China. Culmea, un manual service care era din UK a fost pierdut. Astept de 3 saptamani si nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ati avut intarzieri la comenzi, in perioada asta, fata de termenul obisnuit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...